Potrzebujesz pomocy w kwestiach związanych z likwidacją barier architektonicznych?

Zadzwoń do nas

Zadzwoń do nas

+48 692 44 94 74

Odwiedź nasz kanał Windy-Schodowe.pl na youtube Odwiedź nasz kanał Windy-Schodowe.pl na instagramie
Kliknij aby powiększyć lub zmniejszyć tekst

Pomniejszanie/powiększanie tekstu

Pomniejsz tekst
Normalny tekst
Powiększ tekst

Pliki CAD dla platform i krzesełek schodowych dla osób niepełnosprawnych

Polecamy cały szereg naszych broszurek, fotografii, danych technicznych a teraz również i plików cadowskich w formacie dwg. Niejednokrotnie zgłaszają się do nas biura projektowe, architekci czy inne osoby, które starają się wrysować windę dla niepełnosprawnych w klatkę schodową – i m. in. właśnie do nich kierujemy poniższy artykuł.

Od samego początku istnienia naszej strony internetowej działała w niej podstrona [dział download], gdzie można było pobrać różnego rodzaju pliki - broszurki, katalogi, dane techniczne, instrukcje - z reguły udostępnialiśmy to w formacie pdf. Od dzisiaj wrzucamy również pliki cadowskie w formacie dwg.

Zdajemy sobie sprawę, że ten rodzaj plików stanowi nieocenioną pomoc dla szerokiej grupy osób technicznych, które chcą użyć urządzeń z naszej oferty w swoich projektach. Pliki CAD umożliwiają łatwe skopiowanie części rysunku z platformą lub krzesełkiem schodowym i zastosowanie go w projekcie budynku, gdzie należy zaprojektować urządzenie do zniwelowania bariery architektonicznej.

Polecane artykuły

Prezent na dzień Babci

Prezent na dzień Babci

21 i 22 stycznia obchodzony jest Dzień Babci i Dzień Dziadka. Warto pomyśleć o funkcjonalnym...

Czytaj dalej

W naszej ofercie znajdują się krzesełka schodowe na torze prostym oraz krzywoliniowym - modele Acorn i Otolift. Zauważmy, że urządzenia te są nadal dosyć mało popularne w naszym kraju i z pewną nieśmiałością są one stosowane przez projektantów w różnego rodzaju miejscach użyteczności publicznej - a szkoda.

Krzesełka schodowe potrzebują znacznie węższych klatek schodowych niż platformy schodowe, również cenowo nie są tak "przerażające" - warto zacząć ich używać w trochę szerszym stopniu. My, jako firma dźwigowa mamy instalacje tego rodzaju urządzeń zarówno w szkołach, jak i bibliotekach czy też innych urzędach. Mamy nadzieję, że szerszy dostęp do materiałów z tym rodzajem windy schodowej spowoduje, że będzie ona chętniej wybierana przez projektantów i architektów w projektach do likdiwacji barier.

Oczywiście najlepszym sposobem likwidacji bariery architektonicznej jest zastosowanie platformy schodowej - w naszej ofercie znajdą Państwo urządzenia firmy Ascendor.

Platformy dla niepełnosprawnych tej firmy - model na torze prostym PLG7 oraz na torze krzywoliniowym PLK8 - to są windy z górnej półki jeżeli chodzi o jakość wykonania oraz użyte rozwiązania technologiczne. Świadczy o tym jakość wykonania platformy oraz sposób jej dalszego użytkowania. Platformy Ascendor są po prostu ładne (tor jezdny wykonany ze stali nierdzewnej, możliwość wykonania całej obudowy z nierdzewki lub pomalowanie na dowolny kolor RAL) oraz funkcjonalne (pełna automatyka, cicha praca, małe gabaryty). Za każdym razem kiedy instalujemy te urządzenia spotykamy się z zachwytem ze strony klienta oraz pozytywną opinią inspektora UDT podczas odbioru technicznego, jaki z reguły organizujemy po montażu.

W naszej ofercie można również znaleźć platformę Delta - jest to nieco bardziej ekonomiczna wersja platformy dla niepełnosprawnych. Polecamy także do rozważenia podnośnik pionowy do przemieszczania osób poruszających się na wózku inwalidzkim - model Kali.

Poniżej prezentujemy pliki CAD (w formacie dwg), dotyczące krzesełek i platform schodowych oraz podnośników pionowych dla osób niepełnosprawnych. W przypadku dodatkowych pytań, niejasności lub wątpliwości prosimy o kontakt. Nie podajemy rozmiaru plików (wagi) ponieważ w olbrzymiej większości jest on mniejszy niż 1 MB, maksymalnie jest to 2 MB.

Pliki cad do pobrania - krzesełka i platformy schodowe oraz podnośniki pionowe przeznaczone do transportu osób starszych i niepełnosprawnych