Ułatwiamy Twoje Życie

Osoby niepełnosprawne, jeżdżące na wózkach na codzień doświadczają jak ciężko jest poruszać się w świecie pełnym schodów. Pokazujemy Państwu jak te bariery architektoniczne zniwelować instalując krzesełka przyschodowe , które spełniają rolę swego rodzaju windy domowej dla osoby starszej lub niepełnosprawnej.

Dom z założenia powinien być miejscem, gdzie czujemy się bezpiecznie i komfortowo. W domu powinniśmy móc się poruszać swobodnie i bez przeszkód - na pewno w domu nie powinno być barier architektonicznych.

czytaj dalej »

Zobacz inne ciekawe artykuły dotyczące likwidacji barier architektonicznych

  • PFRON dofinansowanie - Zlikwidowanie barier architektonicznych często wymaga poniesienia wysokich kosztów, na które nie stać wielu niepełnosprawnych osób. W takich sytuacjach warto zgłosić się po dofinansowanie z PFRON
  • Platforma czy podnośnik - Jaki rodzaj urządzenia do transportu osoby starszej wybrać w przypadku montażu w warunkach zewnętrznych - przed domem, przy tarasie - platformę przyschodową, czy może podnośnik pionowy?
  • Dofinansowanie PFRON 2019 - Wielkimi krokami zbliża się święto Babci i Dziadka, osób, które zawsze służą dobrą radą oraz wyciągają do nas pomocną dłoń. Obdarzamy ich szacunkiem i miłością, a te dwa dni w roku: 21 oraz 22 stycznia, to szczególna okazja do wyrażenia wdzięczności za ich pomoc. To także świetna okazja, aby pomóc naszym dziadkom w kwestiach formalnych związanych z dofinansowaniem, które można przeznaczyć na zakup windy schodowej.
  • Podnośniki ścienne Levicare - Podnośnik ścienny pozwala na bezpieczne przeniesienie osoby z wózka inwalidzkiego na fotel, do łóżka lub do wanny. Urządzenie to posiada udźwig do 140 kg i jest bardzo uniwersalne.

Zobacz Wszystkie Artykuły »

Nasze domy powstawały w różnych okresach - mieszkamy w starych i nowych domach, odziedziczonych po dziadkach lub wybudowanych własnymi siłami. W bardzo wielu domach czai się na nas mnóstwo schodów, często krętych i stromych. Dopóki jesteśmy młodzi nie zwracamy na to uwagi - wchodząc na piętro przeskakujemy po kilka stopni jednocześnie. Jednak z wiekiem pojawiają się problemy z wchodzeniem po schodach, jesteśmy coraz bardziej zmęczeni i mniej sprawni.

Problemy z pokonywaniem schodów mogą pojawić się również znacznie wcześniej niż na starość. Różnego rodzaju urazy kończyn dolnych lub bioder (jak np. artroza) uniemożliwiają nam łatwe pokonywanie schodów.
Podobnie ma się sytuacja z osobami poruszającymi się na wózku inwalidzkim - Ci odważni, którzy chcą wejść na piętro lub do piwnicy muszą prosić rodzinę o pomoc w przemieszczeniu się. Schody w mieszkaniu osoby niepełnosprawnej bardzo często stanowią jeden z największych problemów.

Sytuacja taka miała miejsce u jednego z naszych klientów - Pana Witolda. Od wielu lat Pan Witold porusza się na wózku. Nie przeszkadza mu to w prowadzeniu aktywnego życia - Pan Witold prowadził całkiem dużą firmę, jeździł samochodem i robił całą masę innych rzeczy wymagających sprawnego poruszania się. Schodów w domu Pana Witolda jest dużo - powiedział mi, że "w momencie kiedy budował dom nie myślał, aby były one jakąkolwiek przeszkodą". Obecnie chcąc zejść z piętra na dół lub zejść do piwnicy Pan Witold musiał angażować żonę, która na schodołazie próbowała go zwieźć na dół. Jednak operacja taka była bardzo męcząca - zarówno dla żony Pana Witolda jak i jego samego.

Jedynym słusznym rozwiązaniem dla Pana Witolda oraz całej masy innych ludzi w podobnej sytuacji jest zainstalowanie na schodach podnośnika schodowego, który będzie pomagał im w pokonywaniu schodów.
Najbardziej popularnym urządzeniem dźwigowym do transportu osób niepełnosprawnych jest platforma schodowa. Jednak urządzenie to jest bardzo wymagające, jeżeli chodzi o warunki montażu. Schody muszą być dosyć szerokie, szczególnie schody kręte lub zabiegowe. Poza tym przed schodami powinno być sporo wolnej przestrzeni, a do tego wszystkiego platformy schodowe są urządzeniami dosyć drogimi.
Schody u Pana Witolda nie są ani szerokie, ani proste - wręcz przeciwnie są one dosyć wąskie i kręte - to wykluczało montaż platformy schodowej.

Dobrą, aczkolwiek mało znaną alternatywą dla platform przyschodowych są krzesełka schodowe. Urządzenia te można instalować na wąskich schodach (minimalna szerokość to 70 cm), które mają dosyć znaczne nachylenie - nawet do 70 stopni.
Windy krzesełkowe są proste w montażu i utrzymaniu, a co najważniejsze o wiele tańsze niż inne rodzaje wind domowych. Krzesło schodowe co prawda nie przewiezie osoby na wózku inwalidzkim, ale przecież nie jest problemem posiadanie dwóch lub nawet trzech wózków inwalidzkich - po jednym na każdym poziomie domu. Dzięki obracanemu siedzisku oraz podłokietnikom bardzo łatwo jest się przesiąść z wózka na krzesełko i odwrotnie - na podstawie naszych doświadczeń zauważmy, że nie mają z tym problemu zarówno osoby starsze jak i niepełnosprawne - nawet te pozbawione nóg.

Dzięki otrzymaniu dofinansowania z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomiu Pan Witold zakupił w naszej firmie krzesełko przyschodowe, z którego jest bardzo zadowolny - mówi, że w końcu odżył i jest niezależny od nikogo - może poruszać się po swoim domu swobodnie i bez żadnych przeszkód - zupełnie jak kiedyś.

Krzesło przyschodowe to idealne rozwiązanie w przypadku likwidowania bariery architektonicznej w domu, na schodach, które są wąskie lub strome - zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć z naszych montaży, które pokazują możliwości wind schodowych.

Zdjęcia wind schodowych

Więcej informacji na temat oferowanych przez naszą firmę krzesełek schodowych znajdą Państwo na stronie krzesła schodowe oferowane przez firmę Windy Schodowe.

REKLAMA

herby.pracownia.com

Na skróty (KLIKNIJ)

Szybki kontakt

Windy Schodowe

ul.Zdziarska 81G/1
03-289 Warszawa

Rafał Kurzyna
tel.: +48 692 44 94 74

lub

Magdalena Kwiatkowska
tel.: +48 606 686 002

lub

Grzegorz Krzemiński
tel.: +48 606 248 022

Napisz e-mail:
info@windy-schodowe.pl

przejdź do działu kontakt »

Najnowsze realizacje

Winda na schody na zewnątrz budynkuPlatforma przyschodowa na torze krzywoliniowym zainstalowana przy zejściu na plażę

zobacz wszystkie zdjęcia »