Ułatwiamy Twoje Życie

Zakup używanego krzesełka schodowego to najprostszy, najszybszy i najtańszy sposób na zniwelowanie bariery architektonicznej, ale jak porzygotować miejsce pod montaż tej windy?

Instalacja krzesełka schodowego Acorn nie wymaga praktycznie żadnych prac budowlanych. Kompletny zestaw instalacyjny windy krzesełkowej Acorn składa się z siedziska (krzesełka), wagonika jezdnego, toru jezdnego (szyny), ładowarki, pilotów oraz elementów nośnych (łapy mocujące lub słupki oraz zestaw śrub).

Przed rozpoczęciem montażu krzesła schodowego należy zmierzyć schody zgodnie z instrukcją pomiaru schodów. Wszelkie prace budowlane przy schodach powinny być ukończone - mamy tutaj na myśli obrókę drewnem lub wykładanie schodów gresem - montaż wykonujemy na tzw. "czystych schodach".

czytaj dalej »

Zobacz inne ciekawe artykuły dotyczące likwidacji barier architektonicznych

  • Podnośniki ścienne Levicare - Podnośnik ścienny pozwala na bezpieczne przeniesienie osoby z wózka inwalidzkiego na fotel, do łóżka lub do wanny. Urządzenie to posiada udźwig do 140 kg i jest bardzo uniwersalne.
  • Jak tanio kupić windę? - Zakup urządzenia do transportu osoby starszej bądź niepełnosprawnej dla wielu wydaje się kwestią trudną i zawiłą. W tym artykule przedstawiamy 5 sposobów na to skąd pozyskać fundusze na zakup windy.
  • Jak pokonać schody? - Osoby, które nie mają żadnych niepełnosprawności, nie zdają sobie nawet sprawy ile razy w ciągu jednego dnia muszą pokonać schody – po prostu nie zwracają na to uwagi. Schody napotykamy w szkole, w pracy na zakupach,a także oczywiście w domu czy w bloku.
  • Krzesełko dźwigowe Acorn - Angielska firma Acorn jest producentem świetnej jakości krzesełek schodowych przeznaczonych do transportu osób mających trudności z wchodzeniem po schodach, czyli najczęściej osób starszych i niepełnosprawnych.

Zobacz Wszystkie Artykuły »

Winda krzesełkowa Acorn może poruszać się schodach o kącie nachylenia od 25 do 55 stopni - jednak mamy możliwość jej montażu nawet na schodach o nachyleniu 20 stopni. Minimalna szerokość schodów to ok. 60 cm, zalecamy jednak, aby wynosiła ona przynajmniej 75 cm. Montaż szyny jezdnej możliwy jest zarówno na schodach betonowych jak i drewnianych czy też metalowych. Wykończenie schodów może być w miarę dowolne – drewno, ceramika, wykładzina.

Tor jezdny można montować po prawej lub lewej stronie schodów, jednak zaleca się aby w czasie jazdy za plecami użytkownika znajdowała się ściana. Ładowarkę montujemy w pobliżu szyny, w odległości do około 5 metrów. Ładowarka powinna być podłączona do gniazda zasilającego 230V~50 Hz poprzez tzw. listwę zasilającą posiadającą zabezpieczenie prądowe oraz przepięciowo-impulsowe. Gniazdko zasilające powinno znajdować się niedaleko od dolnego lub górnego miejsca postoju krzesła (miejsca parkingowego).

Żadne inne prace, poza przygotowaniem zasilania przez klienta nie są potrzebne. Sam proces montażu krzesła zajmuje od 3 do 5 godzin i jest zależny od długości schodów oraz materiału z jakiego są wykonane.

Zawsze po montażu robimy szkolenie z obsługi i serwisowania urządzenia oraz wyjaśniamy ewentualne wątpliwości związane z jego działaniem, a także przygotowujemy dokumentację na potrzeby UDT.

REKLAMA

herby.pracownia.com

Na skróty (KLIKNIJ)

Szybki kontakt

Windy Schodowe

ul.Zdziarska 81G/1
03-289 Warszawa

Rafał Kurzyna
tel.: +48 692 44 94 74

lub

Łukasz Wyrwik
tel.: +48 608 445 819

lub

Grzegorz Krzemiński
tel.: +48 606 248 022

Napisz e-mail:
info@windy-schodowe.pl

przejdź do działu kontakt »

Najnowsze realizacje

Winda schodowa Acorn na stromych schodachKrzesło schodowe krzywoliniowe dla seniora

zobacz wszystkie zdjęcia »