Ułatwiamy Twoje Życie

Obecnie w Polsce domy opieki powstają niemal jak grzyby po deszczu - panuje powszechna opinia, że dom seniora to dobry pomysł na biznes.

Moda ta przyszła do nas, jak wiele innych rzeczy z zachodu, a przede wszystkim ze Stanów Zjednoczonych.
Za wielką wodą Domy Seniora to duże centra wypoczynkowo-rozrywkowe, które są dobrze przystosowane zarówno do potrzeb ich użytkowników, jak i do grubości ich portfeli.
Pod hasłem "młodzi i silni" zachęca się seniorów do aktywnego wypoczynku, oferuje sauny, siłownie a nawet areobik. Do tego oczywiście nie brakuje również w nich możliwości rozrywki intelektualnej jak biblioteki, kawiarenki internetowe oraz puby i kawiarnie.

W Polsce również mamy coraz szerszy wybór domów opieki, rodzinnych domów opieki, a także domów seniora.
Inwestycje te nie są być może robione z takim rozmachem jak w USA, często są to adaptacje istniejących domów jednorodzinnych albo budynków użyteczności publicznej, niemniej jednak znane mi domy opieki oferują swoim mieszkańcom bardzo wygodne warunki do spędzenia dni spokojnej starości.
Najczęściej można wybierać pomiędzy pokojami 2 i 3 osobowymi, ale są również tzw. jedynki. Większość domów seniora powstaje w spokojnych okolicach turystycznych czy miejscowościach wczasowych.
Ceny za miesięczny pobyt w takim miejscach wahają się w granicach od 1500 zł w górę - w zależności od komfortu jaki dane miejsce oferuje.
Bardzo często jednym z udogodnień jest zainstalowane na schodach samobieżne krzesełko schodowe.

czytaj dalej »

Zobacz inne ciekawe artykuły dotyczące likwidacji barier architektonicznych

  • PFRON dofinansowanie - Zlikwidowanie barier architektonicznych często wymaga poniesienia wysokich kosztów, na które nie stać wielu niepełnosprawnych osób. W takich sytuacjach warto zgłosić się po dofinansowanie z PFRON
  • Platforma czy podnośnik - Jaki rodzaj urządzenia do transportu osoby starszej wybrać w przypadku montażu w warunkach zewnętrznych - przed domem, przy tarasie - platformę przyschodową, czy może podnośnik pionowy?
  • Dofinansowanie PFRON 2019 - Wielkimi krokami zbliża się święto Babci i Dziadka, osób, które zawsze służą dobrą radą oraz wyciągają do nas pomocną dłoń. Obdarzamy ich szacunkiem i miłością, a te dwa dni w roku: 21 oraz 22 stycznia, to szczególna okazja do wyrażenia wdzięczności za ich pomoc. To także świetna okazja, aby pomóc naszym dziadkom w kwestiach formalnych związanych z dofinansowaniem, które można przeznaczyć na zakup windy schodowej.
  • Podnośniki ścienne Levicare - Podnośnik ścienny pozwala na bezpieczne przeniesienie osoby z wózka inwalidzkiego na fotel, do łóżka lub do wanny. Urządzenie to posiada udźwig do 140 kg i jest bardzo uniwersalne.

Zobacz Wszystkie Artykuły »

Przystosowanie budynku dla osób niepełnosprawnych nakłada na zarządcę budynku ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. (Dz. U. Nr 75, poz. 690). Jednak wszyscy zdajemy sobie sprawę, że bardzo często nie ma możliwości technicznych, aby w budynku na istniejących schodach zainstalować np. platformę schodową do transportu osób niepełnosprawnych. A to schody są zbyt wąskie, a to nie ma miejsca przed schodami. Alternatywą jest montaż windy (podnośnika pionowego), jednak koszty takiej inwestycji są dosyć duże.
W tego typu sytuacjach jakimś rozwiązaniem, które zresztą często obserwujemy w praktyce jest zainstalowanie pewnego udogodnienia pośredniego, które na pewno pomoże osobom mającym problemy z poruszaniem się, a inwestorowa nie zmusi do wydania reszty oszczędności.

Dobrym rozwiązaniem do zniwelowania bariery architektonicznej w domu opieki jest zainstalowanie używanego krzesła schodowego lub zaoptarzenie się w używany schodołaz. Urządzenia te są dostępne w bardzo atrakcyjnych cenach, dajemy na nie zawsze gwarancję, a co najważniejsze świetnie sprawdzają się w roli wind schodowych.

Wszystkie szczegóły techniczne oraz cenowe odnośnie wymienionych powyżej urządzeń uzyskają Państwo dzwoniąc lub pisząc do nas. Wielokrotnie pomagaliśmy niwelować bariery architektoniczne w domach seniora, wiemy jakie wiążą się z tym korzyści i zagrożenia.
Pondato możemy zaoferować Państwu unikalne rozwiązania, które pozwolą na wywiązanie się z obowiązku usunięcia bariery, ale nie zmuszą do poniesienia dużych nakładów finansowych.

REKLAMA

herby.pracownia.com

Na skróty (KLIKNIJ)

Szybki kontakt

Windy Schodowe

ul.Zdziarska 81G/1
03-289 Warszawa

Rafał Kurzyna
tel.: +48 692 44 94 74

lub

Łukasz Wyrwik
tel.: +48 608 445 819

lub

Grzegorz Krzemiński
tel.: +48 606 248 022

Napisz e-mail:
info@windy-schodowe.pl

przejdź do działu kontakt »

Najnowsze realizacje

Używane krzesło przyschodowe dla senioraPlatforma schodowa dla osób niepełnosprawnych Ascendor PLK8

zobacz wszystkie zdjęcia »