Potrzebujesz pomocy w kwestiach związanych z likwidacją barier architektonicznych?

Zadzwoń do nas

Zadzwoń do nas

+48 662 101 002

Odwiedź nasz kanał Windy-Schodowe.pl na youtube Odwiedź nasz kanał Windy-Schodowe.pl na instagramie
Kliknij aby powiększyć lub zmniejszyć tekst

Pomniejszanie/powiększanie tekstu

Pomniejsz tekst
Normalny tekst
Powiększ tekst

Dom opieki bez barier architektonicznych

Obecnie w Polsce domy opieki powstają niemal jak grzyby po deszczu - panuje powszechna opinia, że dom seniora to dobry pomysł na biznes.

Moda ta przyszła do nas, jak wiele innych rzeczy z zachodu, a przede wszystkim ze Stanów Zjednoczonych. Za wielką wodą Domy Seniora to duże centra wypoczynkowo-rozrywkowe, które są dobrze przystosowane zarówno do potrzeb ich użytkowników, jak i do grubości ich portfeli. Pod hasłem "młodzi i silni" zachęca się seniorów do aktywnego wypoczynku, oferuje sauny, siłownie a nawet areobik. Do tego oczywiście nie brakuje również w nich możliwości rozrywki intelektualnej jak biblioteki, kawiarenki internetowe oraz puby i kawiarnie.

W Polsce również mamy coraz szerszy wybór domów opieki, rodzinnych domów opieki, a także domów seniora. Inwestycje te nie są być może robione z takim rozmachem jak w USA, często są to adaptacje istniejących domów jednorodzinnych albo budynków użyteczności publicznej, niemniej jednak znane mi domy opieki oferują swoim mieszkańcom bardzo wygodne warunki do spędzenia dni spokojnej starości. Najczęściej można wybierać pomiędzy pokojami 2 i 3 osobowymi, ale są również tzw. jedynki. Większość domów seniora powstaje w spokojnych okolicach turystycznych czy miejscowościach wczasowych. Ceny za miesięczny pobyt w takim miejscach wahają się w granicach od 1500 zł w górę - w zależności od komfortu jaki dane miejsce oferuje.

Bardzo często jednym z udogodnień jest zainstalowane na schodach samobieżne krzesełko schodowe.

Polecane artykuły

Prezent na dzień Babci

Prezent na dzień Babci

21 i 22 stycznia obchodzony jest Dzień Babci i Dzień Dziadka. Warto pomyśleć o funkcjonalnym...

Czytaj dalej
Platforma czy podnośnik

Platforma czy podnośnik

Jaki rodzaj urządzenia do transportu osoby starszej wybrać w przypadku montażu w warunkach...

Czytaj dalej

Przystosowanie budynku dla osób niepełnosprawnych nakłada na zarządcę budynku ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. (Dz. U. Nr 75, poz. 690). Jednak wszyscy zdajemy sobie sprawę, że bardzo często nie ma możliwości technicznych, aby w budynku na istniejących schodach zainstalować np. platformę schodową do transportu osób niepełnosprawnych. A to schody są zbyt wąskie, a to nie ma miejsca przed schodami. Alternatywą jest montaż windy (podnośnika pionowego), jednak koszty takiej inwestycji są dosyć duże. W tego typu sytuacjach jakimś rozwiązaniem, które zresztą często obserwujemy w praktyce jest zainstalowanie pewnego udogodnienia pośredniego, które na pewno pomoże osobom mającym problemy z poruszaniem się, a inwestorowa nie zmusi do wydania reszty oszczędności.

Dobrym rozwiązaniem do zniwelowania bariery architektonicznej w domu opieki jest zainstalowanie używanego krzesła schodowego lub zaoptarzenie się w używany schodołaz. Urządzenia te są dostępne w bardzo atrakcyjnych cenach, dajemy na nie zawsze gwarancję, a co najważniejsze świetnie sprawdzają się w roli wind schodowych.

Wszystkie szczegóły techniczne oraz cenowe odnośnie wymienionych powyżej urządzeń uzyskają Państwo dzwoniąc lub pisząc do nas. Wielokrotnie pomagaliśmy niwelować bariery architektoniczne w domach seniora, wiemy jakie wiążą się z tym korzyści i zagrożenia.

Pondato możemy zaoferować Państwu unikalne rozwiązania, które pozwolą na wywiązanie się z obowiązku usunięcia bariery, ale nie zmuszą do poniesienia dużych nakładów finansowych.