Ułatwiamy Twoje Życie

Samobieżne krzesełko przyschodowe to najszybszy i najtańszy sposób na likwidację bariery architektonicznej w domu. Jeżeli uważasz, że krzesełko schodowe na torze krzywolinowym jest zbyt drogie pomyśl o zakupie dwóch używanych krzeseł na szynie prostej.

W naszym kraju bardzo często spotyka się schody dwubiegowe ze spocznikiem - szczególnie w starszych domach jednorodzinnych.
Schody te są często dosyć wąskie, a wymiary spocznika nieduże, przez co likwidacja bariery architektinicznej w takim przypadku wydaje się nie być sprawą prostą i szybką.

Najczęściej montaż platformy przyschodowej na takich schodach w ogóle nie wchodzi w rachubę, ponieważ szerokość schodów, a także wymiary spocznika uniemożliwiają zainstalowanie tego typu dźwigu osobowego pozwalającego na transport osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim. Oczywiście zawsze lub prawie zawsze istnieje możliwość zainstalowania pionowej platformy na zewnątrz budynku (windy dla niepełnosprawnych), jednakże koszty takich rozwiązań są bardzo duże i najzwyczajniej nie stać na to osobę prywatną.
W takiej sytuacji można poważnie wziąć pod uwagę instalację schodowego krzesełka samobieżnego - musimy jednakże pamiętać, że taki rodzaj windy schodowej nie przewiezie osoby wraz z wózkiem inwalidzkim i decydując się na takie rozwiązanie powinniśmy mieć pewność, że osoba niepełnosprawna nie będzie miała problemu z przesiądnieciem się z wózka na krzesełko schodowe.

czytaj dalej »

Zobacz inne ciekawe artykuły dotyczące likwidacji barier architektonicznych

  • PFRON dofinansowanie - Zlikwidowanie barier architektonicznych często wymaga poniesienia wysokich kosztów, na które nie stać wielu niepełnosprawnych osób. W takich sytuacjach warto zgłosić się po dofinansowanie z PFRON
  • Platforma czy podnośnik - Jaki rodzaj urządzenia do transportu osoby starszej wybrać w przypadku montażu w warunkach zewnętrznych - przed domem, przy tarasie - platformę przyschodową, czy może podnośnik pionowy?
  • Dofinansowanie PFRON 2019 - Wielkimi krokami zbliża się święto Babci i Dziadka, osób, które zawsze służą dobrą radą oraz wyciągają do nas pomocną dłoń. Obdarzamy ich szacunkiem i miłością, a te dwa dni w roku: 21 oraz 22 stycznia, to szczególna okazja do wyrażenia wdzięczności za ich pomoc. To także świetna okazja, aby pomóc naszym dziadkom w kwestiach formalnych związanych z dofinansowaniem, które można przeznaczyć na zakup windy schodowej.
  • Podnośniki ścienne Levicare - Podnośnik ścienny pozwala na bezpieczne przeniesienie osoby z wózka inwalidzkiego na fotel, do łóżka lub do wanny. Urządzenie to posiada udźwig do 140 kg i jest bardzo uniwersalne.

Zobacz Wszystkie Artykuły »

Dwubiegowe schody ze spocznikiemPonieważ w opisywanym tutaj przypadku mamy do czynienia ze schodami dwubiegowymi, naturalnym wydaje się, że jedyną opcją jest zakup i montaż krzesełka przyschodowego na torze krzywoliniowym. Po szybkiej analizie polskiego rynku urządzeń dźwigowych okazuje się, że krzesełka schodowe krzywoliniowe są dosyć drogie - najczęściej wynika to z cen, które dyktują zagraniczni producenci tych urządzeń. Jednakże na cenę końcową wpływa także marża polskiego sprzedwacy, która z reguły jest znaczna. Znam przypadki z opowiadań naszych klientów, że cena końcowa krzesełkowej windy krzywoliniowej była 2-3 krotnie wyższa niż powinna być.

Co więc należy zrobić w tej sytuacji? Co począć w sytuacji kiedy mamy w naszym domu dwubiegowe schody ze spocznikiem i nie chcemy wydawać dużej kwoty na zakup krzesła przyschodowego, które będzie się poruszać po szynie krzywoliniowej?
Otóż powinni Państwo wiedzieć, że na takich schodach można zainstalować dwa krzesełka na szynie prostej, które do tego są dostępne w ofercie naszej firmy w wersji używanej. Taka konfiguracja jest z reguły co najmniej 3-krotnie tańsza niż zakup krzesła schodowego krzywoliniowego.

Jakie zalety wiążą się z zakupem dwóch używanych krzesełek dźwigowych na szynie prostej?
Otóż po pierwsze cena, która jest znacząco mniejsza w porównaniu do innych urządzeń służących do niwelacji bariery architektonicznej. Kolejnym argumentem przemawiającym na korzyść tego wyboru jest możliwość późniejszej odsprzedaży krzesełek, kiedy staną się one niepotrzebne lub kiedy będziemy mogli pozwolić sobie na zakup wygodniejszego rozawiązania - np. windy pionowej. Ciężko byłoby nam odsprzedać krzesło krzywolinowe, ponieważ jest ono wyprodukowane na zamówienie i pasuje tylko do jednych schodów. Krzesło na szynie prostej można zamontować na niemalże każdych schodach (mamy tutaj na myśli schody proste o dowolnej długości, kącie nachylenia od 25 do 55 stopni oraz szerokości co najmniej 70 cm). Ostatnim czynnikiem powodującym, że nasi klienci chętnie kupują dwa używane krzesła schodowe na szynie prostej zamiast jednego krzywoliniowego to czas oczekiwania - otóż krzesełka używane mamy dostępne praktycznie od ręki. Należy również pamiętać, że na używane krzesła schodowe dajemy Państwu roczną gwarancję, którą możemy przedłużyć o kolejny rok za dopłatą 500 zł. W krzesełku tym zawsze wymieniamy na nowe akumulatory zasilające silnik napędzający oraz dodajemy całkowicie nowe siedzisko. Możemy także rozważyć płatność za realizację takiego projektu w kilku częściach.

Zapraszamy do galerii zdjęć, gdzie prezentujemy zdjęcia z naszych montaży - znajdą tam Panstwo również fotografie pokazujące opisane powyżej rozwiązanie.
Mamy nadzieję, że dzięki przedstawionym zdjęciom stwierdzą Państwu, iż warto rozważyć przedstawiony w tym artykule sposób likwidacji bariery architektonicznej w domu.

REKLAMA

herby.pracownia.com

Na skróty (KLIKNIJ)

Szybki kontakt

Windy Schodowe

ul.Zdziarska 81G/1
03-289 Warszawa

Rafał Kurzyna
tel.: +48 692 44 94 74

lub

Łukasz Wyrwik
tel.: +48 608 445 819

lub

Grzegorz Krzemiński
tel.: +48 606 248 022

Napisz e-mail:
info@windy-schodowe.pl

przejdź do działu kontakt »

Najnowsze realizacje

Krzesełko przyschodowe AcornKrzesełko schodowe krzywoliniowe Otolift TWO

zobacz wszystkie zdjęcia »