Ułatwiamy Twoje Życie

Życie osoby starszej albo niepełnosprawnej w bloku wielorodzinnym nie jest łatwe. Obecne w tych budynkach bariery architektoniczne, które występują w formie wąskich schodów, nie pozwalają na komfort poruszania się, a tym samym mocno ograniczają udział tych osób w życiu społecznym oraz rodzinnym.

Wszyscy znamy bloki z tzw. wielkiej płyty - ponure, wielopiętrowe postkomunistyczne pamiątki. Jako osoby młode tak je właśnie postrzegamy, jednak nie zawsze zdajemy sobie sprawę, że są to także więzienia dla osób starszych i niepełnosprawnych.
Osoby te z wielką radością wprowadzały się do mieszkań w tych blokach w latach 70 i 80 poprzedniego wieku, ale teraz - kiedy wraz z wiekiem pojawiły się trudności z poruszaniem się okazuje się, że życie w takim bloku to prawdziwa udręka.
Podczas rozmów z naszymi klientami dosyć często słyszymy, że nie wychodzi ona z mieszkania od kilku miesięcy a nawet lat, ponieważ nie da rady zejść po schodach, a na pomóc innych osób nie za bardzo może liczyć.

Oczywiście bardzo często stare, wysokie bloki posiadają windę, która jednak została tak zaprojektowana, że tylko w części likwiduje bariery architektoniczne.
Taka winda albo zatrzymuje się co drugie piętro (w ramach oszczędności chyba), albo dojeżdża na wysoki parter (z którego trzeba zejść na dół po schodach) i tylko udaje, że budynek jest w pełni dostępny dla osób starszych i niepełnosprawnych. Równie często drzwi do windy są tak wąskie, że nawet wjechanie wózkiem dziecięcym jest niemożliwe nie mówić już o wózku elektrycznym. Jednak najgorsza jest sytuacja, kiedy windy nie ma w ogóle i wejście na trzecie lub czwarte piętro graniczy niemalże z cudem.

czytaj dalej »

Zobacz inne ciekawe artykuły dotyczące likwidacji barier architektonicznych

  • PFRON dofinansowanie - Zlikwidowanie barier architektonicznych często wymaga poniesienia wysokich kosztów, na które nie stać wielu niepełnosprawnych osób. W takich sytuacjach warto zgłosić się po dofinansowanie z PFRON
  • Platforma czy podnośnik - Jaki rodzaj urządzenia do transportu osoby starszej wybrać w przypadku montażu w warunkach zewnętrznych - przed domem, przy tarasie - platformę przyschodową, czy może podnośnik pionowy?
  • Dofinansowanie PFRON 2019 - Wielkimi krokami zbliża się święto Babci i Dziadka, osób, które zawsze służą dobrą radą oraz wyciągają do nas pomocną dłoń. Obdarzamy ich szacunkiem i miłością, a te dwa dni w roku: 21 oraz 22 stycznia, to szczególna okazja do wyrażenia wdzięczności za ich pomoc. To także świetna okazja, aby pomóc naszym dziadkom w kwestiach formalnych związanych z dofinansowaniem, które można przeznaczyć na zakup windy schodowej.
  • Podnośniki ścienne Levicare - Podnośnik ścienny pozwala na bezpieczne przeniesienie osoby z wózka inwalidzkiego na fotel, do łóżka lub do wanny. Urządzenie to posiada udźwig do 140 kg i jest bardzo uniwersalne.

Zobacz Wszystkie Artykuły »

Na dziś dzień nasz rodzimy rynek proponuje wiele urządzeń dźwigowych, które umożliwiają usunięcie bariery architektonicznej zarówno w bloku jak i w domu jednorodzinnym. Chodzi tu przede wszystkim o ukośne platformy przyschodowe, które można montować na klatkach schodowych bloków, gdzie winda dojeżdża do wysokiego parteru.
Dzięki tej platformie osoba z problemami z poruszaniem się może zjechać na sam dół bez żadnego kłopotu. Tor jezdny platformy przypina się do ściany, a gdy platforma nie jest użytkowana, zostaje zaparkowana przed schodami i w pozycji złożonej nie zawęża zbytnio światła schodów.

Następnym typem wind schodowych, które stosuje się w blokach do usuwania barier są krzesełka schodowe. Są one jednym z lepszych sposobów na pomóc osobom starszym w pokonaniu schodów.
Wśród naszych realizacji znajdą Państwo takie, które wiele ułatwiły mieszkańcom bloków. Jako jeden z przykładów można tu podać montaż krzesełek schodowych w bloku na warszawskim Żoliborzu.

W sytuacji schodów wąskich, stromych czy krętych można rozważyć zastosowanie schodołazu kroczącego, , który sprawdzi się wówczas idealnie. Schodołaz jest także jednym z najtańaszych urządzeń wykorzystywanych do niwelowania barier architektonicznych, a dzięki łatwej obsłudze i swojej mobilności zdobywa niezwykle duże uznanie wśród osób starszych i niepełnosprawnych.

Jeśli mieszkają więc Państwo w bloku i codziennie zmagają się z przemierzaniem schodów, prosimy o przeanalizowanie naszej oferty - zawsze ochoczo odpowiemy na wszystkie pytania odnośnie problemów osób starszych z poruszaniem się. Z przyjemnością przygotujemy również kosztorys lub projekt, które to muszą być dołączone do wniosku o dofinansowanie.

REKLAMA

herby.pracownia.com

Na skróty (KLIKNIJ)

Szybki kontakt

Windy Schodowe

ul.Zdziarska 81G/1
03-289 Warszawa

Rafał Kurzyna
tel.: +48 692 44 94 74

lub

Magdalena Kwiatkowska
tel.: +48 606 686 002

lub

Grzegorz Krzemiński
tel.: +48 606 248 022

Napisz e-mail:
info@windy-schodowe.pl

przejdź do działu kontakt »

Najnowsze realizacje

Krzesełko schodowe na szynie prostej dla osoby niepełnosprawnejKrzesło schodowe krzywoliniowe dla seniora

zobacz wszystkie zdjęcia »