Ułatwiamy Twoje Życie

Przyschodowa platforma dla osób niepełnosprawnych montowana nad schodami jest doskonałym urządzeniem do transportowania wyżej wymienionych. Innowacyjne konstrukcje tych urządzeń dźwigowych pozwalają na ich instalację nawet na dosyć wąskich schodach, dzięki czemu nie zmniejszają one szerokości schodów i umożliwiają ich komfortowe użytkowanie osobom, które nie korzystają z platformy.

Klatka schodowa w blokuW całej Polsce, w blokach wielomieszkaniowych żyją tysiące osób poruszających się na wózkach inwalidzkich oraz mających trudności z poruszaniem się. Bardzo często winda znajdująca się w takim budynku dojeżdża tylko do tzw. wysokiego parteru, z którego na dół prowadzi jeszcze kilka stopni schodów. Niemożność łatwego pokonania tych kilku stopni sprawia, że osoby starsze i niepełnosprawne stają się więźniami swoich mieszkań. Podobna sytuacja dotyczy także nowszych konstrukcji bloków, które jednak z uwagi na to, że mają 3 piętra nie są wyposażone w ogóle w windę.

Z reguły zakłada się, że montaż platformy dla niepełnosprawnych na klatce schodowej w bloku jest niemożliwy z uwagi na to, że szerokość schodów zostanie zwężona do wielkości poniżej tej, która jest wymagana odpowiednimi przepisami bezpieczeństwa. Chcieliśmy jednak w tym miejscu przedstawić Państwu urządzenie, które z powodzeniem instalujemy w wielu rodzajach bloków i pozwala ono na bezpieczne używanie schodów zarówno przez osoby poruszające się o własnych siłach jak i te jeżdżące na wózkach.

czytaj dalej »

Zobacz inne ciekawe artykuły dotyczące likwidacji barier architektonicznych

  • PFRON dofinansowanie - Zlikwidowanie barier architektonicznych często wymaga poniesienia wysokich kosztów, na które nie stać wielu niepełnosprawnych osób. W takich sytuacjach warto zgłosić się po dofinansowanie z PFRON
  • Platforma czy podnośnik - Jaki rodzaj urządzenia do transportu osoby starszej wybrać w przypadku montażu w warunkach zewnętrznych - przed domem, przy tarasie - platformę przyschodową, czy może podnośnik pionowy?
  • Dofinansowanie PFRON 2019 - Wielkimi krokami zbliża się święto Babci i Dziadka, osób, które zawsze służą dobrą radą oraz wyciągają do nas pomocną dłoń. Obdarzamy ich szacunkiem i miłością, a te dwa dni w roku: 21 oraz 22 stycznia, to szczególna okazja do wyrażenia wdzięczności za ich pomoc. To także świetna okazja, aby pomóc naszym dziadkom w kwestiach formalnych związanych z dofinansowaniem, które można przeznaczyć na zakup windy schodowej.
  • Podnośniki ścienne Levicare - Podnośnik ścienny pozwala na bezpieczne przeniesienie osoby z wózka inwalidzkiego na fotel, do łóżka lub do wanny. Urządzenie to posiada udźwig do 140 kg i jest bardzo uniwersalne.

Zobacz Wszystkie Artykuły »

Platforma schodowa zamontowana blokuZnajdująca się w ofercie naszej firmy platforma przyschodowa Ascendor PLG7 jest urządzeniem o bardzo kompaktowej budowie. Po złożeniu urządzenie odstaje od ściany tylko na 25 cm (grubość platformy) - jest to najcieńsza platforma dostępna na rynku. Dzięki temu bez większych trudności można ją instalować nawet na schodach o małej szerokości.
W sytuacji kiedy obok schodów nie ma ściany nośnej lub jest tam jakiś wystający gzyms, który uniemożliwia przymocowanie toru jezdnego do ściany montujemy go wówczas na słupkach samonośnych, które są mocowane do stopni schodów.
Kolejną zaletą tego dźwigu dla niepełnosprawnych jest to, że tor jezdny wykonany w standardzie ze stali nierdzewnej stanowi również poręcz - średnica rury jest dopasowana do standardów - nie trzeba tam również stosować żadnego rodzaju smarów - dzięki temu górna prowadnica umożliwia chwytanie jej podczas wchodzenia po schodach.

Klatka schodowa w bloku z drzwiami, które można przesunąćPrzed schodami potrzebne jest około 140-160 cm wolnego miejsca (w zależności od kąta nachylenia schodów) aby platforma mogła tam wylądować. Jeżeli przed schodami znajdują się drzwi, które można przesunąć należy również to rozważyć, gdyż dzięki temu uzyskujemy jeszcze więcej przestrzeni, która poprawia komfort używania platformy przez osobą znajdującą się na wózku inwalidzkim.
W momencie kiedy przed schodami jest mało miejsca i przestrzeni tej nie da się powiększyć należy zastosować tzw. platformę z najazdem frontowym - różni się on tym od standardowego najazdu, że kierunek wjazdu na podnośnik na dole jest prostopadły do kierunku biegu schodów.

Z reguły przed montażem platformy schodowej nie trzeba prowadzić żadnych prac budowlanych. Jedyną niezbędną rzeczą, którą powinien wykonać klient przed instalacją windy jest podciągnięcie zasilania. Platforma przyschodowa Ascendor plg7 jest zasilana z 4 akumulatorów, jednak musi byc ona ciągle podłączona poprzez zasilacz do gniazdka 230V ~50Hz - ładowarka doładowuje automatycznie akumulatory, dzięki czemu zapewnia stale odpowiedni poziom naładowania baterii.

Platforma schodowa zaparkowana przed schodamiSterowanie platformą schodową możliwe jest za pomocą pilotów zdalnego sterowania lub tzw. kasetek przywoławczych, przymocowanych na stałe do ściany na dolnym i górnym przystanku. Panel sterujący znajduje się także na platformie i umożliwia on sterowanie urządzeniem, po wjechaniu na platformę.
Ważną zaletą tego urządzenia jest to, że po złożeniu platformy nie ma dostępu do panelu sterowania - zapobiega to aktom wandalizmu i niechcianemu używaniu platformy.

Jeżeli osoba niepełnosprawna musi pokonać więcej biegów schodów lub schody są kręcone trzeba rozważyć zakup i montaż platformy schodowej na torze krzywoliniowym Ascendor PLK8 - jest to urządzenie dedykowane do jazdy po schodach z zakrętami.

Od strony formalnej najczęściej należy taki projekt skonsulaotwać z administracją budynku - to ona wydaje decyzję o zgodzie na zainstalowanie urządzenia na schodach. Bardzo często pracownik techniczny administtracji kontaktuje się z naszą firmą celem omówienia szczegółów technicznych takiego projektu - zawsze bardzo chętnie możemy podpowiedzieć, jak taki projekt powinien wyglądać oraz jak to robiliśmy w innych miejscach.

Jeżeli zainteresowaliśmy Państwa tym rodzajem podnośników schodowych dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim prosimy o kontakt z nami.

REKLAMA

herby.pracownia.com

Na skróty (KLIKNIJ)

Szybki kontakt

Windy Schodowe

ul.Zdziarska 81G/1
03-289 Warszawa

Rafał Kurzyna
tel.: +48 692 44 94 74

lub

Łukasz Wyrwik
tel.: +48 608 445 819

lub

Grzegorz Krzemiński
tel.: +48 606 248 022

Napisz e-mail:
info@windy-schodowe.pl

przejdź do działu kontakt »

Najnowsze realizacje

Krzesło przyschodowe na torze prostym zamontowane na schodach z zabiegiemKrzesełko dźwigowe krzywe Otolift Kielce

zobacz wszystkie zdjęcia »