Ułatwiamy Twoje Życie

Używane krzesełka schodowe z oferty Windy Schodowe posiadają roczną gwarancję. Podczas montażu umieszczamy do krzesełka nowe akumulatory, które wytrzymają nawet do 4 lat – stąd też konserwacja windy krzesełkowej dla seniorów przeważnie wiąże się z odkurzeniem raz na jakiś czas toru jezdnego i przetarcia wilgotną szmatką siedziska i obudowy urządzenia.

Krzesełko schodowe Acorn Superglide jest zasilane z dwóch akumulatorów żelowych o napięciu 12 V i pojemności 7,2 Ah. Baterie są ładowane niskim (24 V) napięciem zmiennym na punktach ładowania (na dole i na górze szyny) poprzez zasilacz, który powinien być na stałe włączony do sieci.
Zgodnie z naszą ofertę przy montażu dajemy nowe akumulatory, które w warunkach normalnego używania krzesełka (20 jazd dziennie) wewnątrz budynku powinny bez żadnych problemów popracować 3-4 lata. Przy mniej intensywnym używaniu krzesełka przyschodowego ten czas może wynosić nawet 5 lat. Jeżeli krzesełko jest zainstalowane na zewnątrz budynku to "czas życia" akumulatorów może być krótszy niż 3 lata.

Ostatnio jednak mieliśmy zgłoszenie, że u jednego z naszych klientów krzesełko zaczęło dziwnie się zachowywać - tzn. zaczęło jeździć coraz to wolniej - a było to dopiero dwa lata od montażu. Zawsze w takim momencie prosimy o sprawdzenie kodu, który pokazywany jest na wyświetlaczu krzesełka schodowego (wyświetlacz ten znajduje się niedaleko stacyjki). Jeżeli jest tam wyświetlane ZERO lub wyświetlacz pokazuje literę C, to najprawdopodobniej oznacza, że akumulatory są wyczerpane.
Może tak się zdarzyć wówczas kiedy ładowarka nie działa - jednak wtedy krzesełko wydawałoby przerywany sygnał akustyczny, który informuje, że w punktach ładowania nie ma napięcia. Tak więc, jeżeli zasilacz jest podłączony do sieci, a krzesełko nie piszczy to w takim przypadku zazwyczaj należy się liczyć z wymianą akumulatorów na nowe.

czytaj dalej »

Zobacz inne ciekawe artykuły dotyczące likwidacji barier architektonicznych

  • Podnośniki ścienne Levicare - Podnośnik ścienny pozwala na bezpieczne przeniesienie osoby z wózka inwalidzkiego na fotel, do łóżka lub do wanny. Urządzenie to posiada udźwig do 140 kg i jest bardzo uniwersalne.
  • Jak tanio kupić windę? - Zakup urządzenia do transportu osoby starszej bądź niepełnosprawnej dla wielu wydaje się kwestią trudną i zawiłą. W tym artykule przedstawiamy 5 sposobów na to skąd pozyskać fundusze na zakup windy.
  • Jak pokonać schody? - Osoby, które nie mają żadnych niepełnosprawności, nie zdają sobie nawet sprawy ile razy w ciągu jednego dnia muszą pokonać schody – po prostu nie zwracają na to uwagi. Schody napotykamy w szkole, w pracy na zakupach,a także oczywiście w domu czy w bloku.
  • Krzesełko dźwigowe Acorn - Angielska firma Acorn jest producentem świetnej jakości krzesełek schodowych przeznaczonych do transportu osób mających trudności z wchodzeniem po schodach, czyli najczęściej osób starszych i niepełnosprawnych.

Zobacz Wszystkie Artykuły »

Dokładnie taką sytuację mieliśmy w powyższym przypadku. Krzesełko jeździło coraz wolniej i chociaż ładowarka ładowała baterie jak należy, to były one zwyczajnie zużyte. Wyświetlacz przedstawiał cyfrę ZERO, a po wyciągnięciu akumulatorów i zweryfikowaniu woltomierzem okazało się, że dają napięcie 17 V, co jest wartością zdecydowanie za niską do odpowiedniego działania krzesła przyschodowego. Dopiero po konsultacji z klientką okazało się, że mąż, oszczędzając, wyłączał zasilacz i jedynie chwilę po działaniu krzesełka zasilacz był podłączony do sieci.
Wymiana akumulatorów w krzesełku schodowym jest bardzo prosta, chociaż wymaga wykonania paru czynności, które zapewniają odpowiednią jego pracę z nowymi bateriami i zachęcamy, aby czynność tę wykonywał ktoś posiadają doświadczenie w tego rodzaju naprawach. Przy tej czynności serwisowej zawsze weryfikujemy stan całej windy schodowej oraz piloty zdalnego sterowania.
Przy okazji starannie przecieramy papierem ściernym punkty ładowania obecne na szynie (na dolnym i górnym przystanku), aby zapewnić możliwie najlepszy przepływ prądu pomiędzy nimi i stykami w krzesełku.

Koszty tej naprawy poserwisowej za każdym razem zależą od typu usterki i odległości, jaką będzie musiał pokonać nasz technik. Przeważnie nie jest to jednak kwota większa niż 200-300 zł brutto.
Po wymienieniu akumulatorów i wyregulowaniu krzesełka schodowego zapewniamy państwu 6-miesięczną gwarancję na nowe baterie, oczywiście pod warunkiem prawidłowego korzystania z urządzenia.

REKLAMA

herby.pracownia.com

Na skróty (KLIKNIJ)

Szybki kontakt

Windy Schodowe

ul.Zdziarska 81G/1
03-289 Warszawa

Rafał Kurzyna
tel.: +48 692 44 94 74

lub

Łukasz Wyrwik
tel.: +48 608 445 819

lub

Grzegorz Krzemiński
tel.: +48 606 248 022

Napisz e-mail:
info@windy-schodowe.pl

przejdź do działu kontakt »

Najnowsze realizacje

Krzesełko schodowe krzywoliniowe Otolift TWOKrzesełko schodowe Acorn

zobacz wszystkie zdjęcia »