Ułatwiamy Twoje Życie

W naszej ofercie znajdą Państwo używane krzesełka schodowe Acorn, które montujemy przeważnie wewnątrz budynków, chociaż bywają sytuacje, że możliwa jest instalacje takiego krzesełka na zewnątrz.

Używane krzesełka nie są specjalnie dedykowane do użytkowania zewnętrznego - oczywiście poprawnie przeprowadzony montaż oraz odpowiednia konserwacja i dbałość o urządzenie powodują, że mamy wiele udanych montaży zewnętrznych tego rodzaju krzesła schodowego - jednak aby być w pełni szczerym należy powiedzieć, że nie jest to typowe zewnętrzne krzesełko schodowe.

Pokrowiec na krzesełko schodowePrzede wszystkim krzesełko to dostarczane jest przez naszą firmę zawsze z fabrycznie nowym siedziskiem, które posiada tapicerowane oparcie oraz siedzisko. Elementy te muszą być chronione przed wilgocią, podobnie jak cały wagonik jezdny (znajdują się w nim akumulatory oraz cała elektronika) - zapewnia to dostarczany przez naszą firmę specjalny pokrowiec na krzesełko schodowe.
Oczywiście to od użytkownika zależy, czy będzie używał dostarczonego pokrowca - my jako firma dostarczająca nie mamy wpływu na ten aspekt.

czytaj dalej »

Zobacz inne ciekawe artykuły dotyczące likwidacji barier architektonicznych

  • PFRON dofinansowanie - Zlikwidowanie barier architektonicznych często wymaga poniesienia wysokich kosztów, na które nie stać wielu niepełnosprawnych osób. W takich sytuacjach warto zgłosić się po dofinansowanie z PFRON
  • Platforma czy podnośnik - Jaki rodzaj urządzenia do transportu osoby starszej wybrać w przypadku montażu w warunkach zewnętrznych - przed domem, przy tarasie - platformę przyschodową, czy może podnośnik pionowy?
  • Dofinansowanie PFRON 2019 - Wielkimi krokami zbliża się święto Babci i Dziadka, osób, które zawsze służą dobrą radą oraz wyciągają do nas pomocną dłoń. Obdarzamy ich szacunkiem i miłością, a te dwa dni w roku: 21 oraz 22 stycznia, to szczególna okazja do wyrażenia wdzięczności za ich pomoc. To także świetna okazja, aby pomóc naszym dziadkom w kwestiach formalnych związanych z dofinansowaniem, które można przeznaczyć na zakup windy schodowej.
  • Podnośniki ścienne Levicare - Podnośnik ścienny pozwala na bezpieczne przeniesienie osoby z wózka inwalidzkiego na fotel, do łóżka lub do wanny. Urządzenie to posiada udźwig do 140 kg i jest bardzo uniwersalne.

Zobacz Wszystkie Artykuły »

Używane krzesełko schodowe na zewnątrz budynkuNastępną sprawą wartą uwagi są tzw. punkty ładowania krzesełka, tj. styki elektryczne, które umożliwiają doładowywanie akumulkatorów znajdujących się w urządzeniu w sposób automatyczny. Na stykach napięcie zmienne wymosi ok. 20V - chociaż jest to napięcie niskie i bezpieczne dla człowieka, to zwarcie tych styków spowoduje spalenie się bezpieczenika w krzesełku schodowym.
Jeśli już instalujemy używane krzesełko schodowe na zewnątrz obiektu, to przeważnie nie podłączamy dolnego punktu ładowania - w tej sytuacji urządzenie musi być parkowane na górnym przystanku.

Przedstawione powyżej kwestie pokazują nasze podejście do tematu montażu używanego krzesełka na zewnątrz budynku - zawsze robimy to po wcześniejszych konsultacjach z klientem i pełnym uświadomieniu mu możliwych skutków takiej instalacji.
O wiele bezpieczniejszy jest montaż krzesełka schodowego używanego w warunkach zewnętrznych jeżeli nad schodami jest chociażby niewielkie zadaszenie, jak np. na zdjęciu pokazanym obok.

Krzesełko schodowe - model zewnętrznyW tym miejcu należy oczywiście wspomnieć, że istnieją modele krzesełek specjalnie zaprojektowanych do użytkowania w warunkach zewnętrznych. Są one również dostarczane ze specjalnym pokrowcem, jednak ponadto siedzisko nie posiada części tapicerowanych, a obudowa silnika i elektroniki jest szczelna.
Nasza firma posiada w swojej ofercie typowo zewnętrzne krzesełka schodowe - obok prezentujemy jedno z nich.

REKLAMA

herby.pracownia.com

Na skróty (KLIKNIJ)

Szybki kontakt

Windy Schodowe

ul.Zdziarska 81G/1
03-289 Warszawa

Rafał Kurzyna
tel.: +48 692 44 94 74

lub

Łukasz Wyrwik
tel.: +48 608 445 819

Napisz e-mail:
info@windy-schodowe.pl

przejdź do działu kontakt »

Najnowsze realizacje

Krzesełko schodowe do transportu osóby starszej po schodachPlatforma do transportu osób niepełnosprawnych Ascendor

zobacz wszystkie zdjęcia »