Ułatwiamy Twoje Życie

Estetyczne i bardzo funkcjonalne platformy schodowe Ascendor to idealne rozwiązanie do niwelowania barier architektonicznych zarówno w domach jak i blokach, gdzie klatki schodowe są wąskie, a miejsca przed schodami bardzo mało.

W ofercie naszej firmy od samego początku jej działania czołową pozycję zajmują ukośne platformy przyschodowe austriackiej firmy Ascendor. Te podnośniki schodowe charakteryzują się eleganckim wyglądem oraz bardzo dużą funkcjonalnością - można je instalować zarówno w środku jak i na zewnątrz budynków na schodach prostych, kręconych lub wielobiegowych.

Jeżeli jesteś zainteresowany platformami schodowymi Ascendor i chciałbyś dopytać o więcej szczegółów technicznych lub po prostu skalkulować cenę to możesz napisać email na info@windy-schodowe.pl lub zadzwonić do naszego konsultanta technicznego Łukasza Wyrwika, tel.: +48 608 445 819 - serdecznie zapraszamy.

Platforma schodowa zainstalowana na klatce schodowej w bloku w GdańskuNiewątpliwie jedną z najważniejszych i najbardziej rzucających się w oczy cech platformy Ascendor PLG7 jest jej bardzo zwarta i kompaktowa budowa - urządzenie potrzebuje bardzo mało miejsca - po złożeniu odstaje od ściany tylko na 25 cm - jest to wynik nieosiągalny dla innych urządzeń tego typu. Dodatkowo oprócz kilku standardowych wymiarów jest możliwość wykonania niemalże dowolnej wielkości platformy.
Dzięki właśnie tym właściwościom platformy Ascendor montujemy bardzo często na klatkach schodowych w blokach, gdzie szerokość schodów wynosi ok. 105 cm, a przed schodami na dole jest mniej niż 140 cm wolnego miejsca. Z uwagi na to, że Ascendor może wykonać platformę o dowolnym wymiarze nie ma praktycznie schodów, na których nie dałoby się zamontować tego urządzenia.
Inne cechy tych platform powodujące, że są czesto wybierane przez osoby niepełnosprawne mieszkające w blokach wielorodzinnych to: cicha praca, bardzo łatwa obsługa oraz długi okres gwarancji i niskie koszty utrzymania (serwisowanie co 12 miesięcy).
Warto również dodać, że na platformy schodowe Ascendor można także otrzymać dofinansowanie z PFRON do likwidacji barier architektonicznych.

czytaj dalej »

Zobacz inne ciekawe artykuły dotyczące likwidacji barier architektonicznych

  • PFRON dofinansowanie - Zlikwidowanie barier architektonicznych często wymaga poniesienia wysokich kosztów, na które nie stać wielu niepełnosprawnych osób. W takich sytuacjach warto zgłosić się po dofinansowanie z PFRON
  • Platforma czy podnośnik - Jaki rodzaj urządzenia do transportu osoby starszej wybrać w przypadku montażu w warunkach zewnętrznych - przed domem, przy tarasie - platformę przyschodową, czy może podnośnik pionowy?
  • Dofinansowanie PFRON 2019 - Wielkimi krokami zbliża się święto Babci i Dziadka, osób, które zawsze służą dobrą radą oraz wyciągają do nas pomocną dłoń. Obdarzamy ich szacunkiem i miłością, a te dwa dni w roku: 21 oraz 22 stycznia, to szczególna okazja do wyrażenia wdzięczności za ich pomoc. To także świetna okazja, aby pomóc naszym dziadkom w kwestiach formalnych związanych z dofinansowaniem, które można przeznaczyć na zakup windy schodowej.
  • Podnośniki ścienne Levicare - Podnośnik ścienny pozwala na bezpieczne przeniesienie osoby z wózka inwalidzkiego na fotel, do łóżka lub do wanny. Urządzenie to posiada udźwig do 140 kg i jest bardzo uniwersalne.

Zobacz Wszystkie Artykuły »

Następnym kluczowym argumentem, który przemawia za takim wyposażeniem, jest ich zasilanie - platformy schodowe Ascendor są zasilane za pośrednictwem akumulatorów (standardowo są to 4 akumulatory żelowe 12 V), a z kolei akumulatory są doładowywane na krańcach toru jezdnego. Stąd też przed instalacją wystarczy przygotowanie gniazdka 230V ~50Hz w pobliżu platformy - naprawdę często możemy podpiąć ładowarkę do gniazdka obecnego w mieszkaniu, a stamtąd podpiąć cienki kabel z niskim, bezpiecznym napięciem do platformy.

Kontrolowanie platformy schodowej Ascendor może odbywać się za pośrednictwem pilotów zdalnego kontrolowania albo przyciskami znajdującymi się na urządzeniu - jednak po złożeniu platformy zostaje zablokowany dostęp do całego panelu sterowania, dzięki czemu tylko właściciel urządzenia może je obsługiwać. Oczywiście zamiast pilotów możemy dostarczyć tzw. "kasetki przywoławcze", które pozwalają na użytkowanie platformy przez każdego - w opcji kasetki te mogą także zawierać stacyjkę z kluczykiem, który to ogranicza dostęp do urządzenia.

Platforma dla niepełnosprawnych Warszawa - UrsynówNa tor jezdny platform schodowych Ascendor złożone są dwie rury, wykonane w standardzie ze stali nierdzewnej - górna część toru jezdnego jest jednocześnie poręczą dla osób korzystających ze schodów, natomiast na dolnej została nacięta zębatka, która służy do poruszania się platformy.
Dodajmy, że zrobienie całej platformy w wersji ze stali nierdzewnej albo w pomalowanej na dowolny kolor RAL - w standardzie obudowa platformy zrobiona jest z niezwykle wytrzymałego tworzywa sztucznego ABS w kolorze szarym: RAL 9006.
Jeżeli obok schodów nie ma grubej ściany nośnej, to wówczas tor jezdny urządzenia montuje się do specjalnych słupków samonośnych, które są kotwione do stopni schodów.

Platforma dla osób niepełnosprawnych Ascendor PLG7Istotnymi cechami dla posiadaczy platformy schodowej Ascendor jest także mały czas dostawy zamówienia, który może wynieść nawet siedem dni. Od chwili zamontowania urządzenia obowiązuje na nie 36-miesięczna gwarancja.
Standardowy okres serwisowania to 1 rok – dzięki wyżej przedstawionym koszty utrzymania sprzętu są z pewnością mniejsze, aniżeli w wielu innych platformach dla osób niepełnosprawnych.

Poniżej prezentujemy film pokazujący platformę schodową Ascendor PLG7 podczas jazdy:

REKLAMA

herby.pracownia.com

Na skróty (KLIKNIJ)

Szybki kontakt

Windy Schodowe

ul.Zdziarska 81G/1
03-289 Warszawa

Rafał Kurzyna
tel.: +48 692 44 94 74

lub

Łukasz Wyrwik
tel.: +48 608 445 819

lub

Grzegorz Krzemiński
tel.: +48 606 248 022

Napisz e-mail:
info@windy-schodowe.pl

przejdź do działu kontakt »

Najnowsze realizacje

Krzesełko schodowe do transportu osóby starszej po schodachPlatforma schodowa dla osób niepełnosprawnych Ascendor PLK8

zobacz wszystkie zdjęcia »