Ułatwiamy Twoje Życie

Krzesełka schodowe Otolift na torze krzywoliniowym zdobyły niezwykle duże uznanie wśród naszch Klientów. Montujemy je w różnorodnych miejscach. W poniższym artykule chcemy zaprezentować, przynajmniej w uogólnieniu, nasze najbardziej interesujące projekty, w których zastosowaliśmy krzesła Otolift na szynie krzywoliniowej.

Krzesełka schodowe krzywoliniowe to niezwykle uniwersalne urządzenia, które mogą służyć do niwelowania barier architektonicznych w bardzo różnorodnych miejscach.
Foteliki schodowe krzywoliniowe instalujemy zarówno w domach prywatnych jak i w różnego rodzaju przychodniach a także budynkach użyteczności publicznej, tj.: szkołach, czytelniach, bibliotekach oraz domach kultury.

Krzesełko schodowe krzywoliniowe Sapphire OtoliftKrzesełka schodowe Otolift poruszają się po torze jezdnym złożonych z dwóch rur znajdujących się jedna na drugą - na dolnej rurce przyspawana jest zębatka, a górna rurka służy do stabilizacji urządzenia podczas jazdy.
Szyna jezdna (tor jezdny) zajmuje bardzo mało miejsca na schodach - jest on podtrzymywany przez specjalne słupki, które montuje się na stopniach schodów. Tor jezdny krzesełek Otolift można instalować zarówno z prawej jak i z lewej strony schodów - z reguły przy wyborze strony sugerujemy się wygodą pasażera oraz całkowitym kosztem.
Kąt nachylenia toru jezdnego krzesełka krzywoliniowego Otolift może wynosić aż 70 stopni - to powoduje, że można montować te krzesła na naprawdę bardzo ciasnych i stromych klatkach schodowych - natomiast duża liczba możliwych kolorów tapicerki i obudowy powoduje, że będzie się ono ładnie dopasowywało do każdego wnętrza.

czytaj dalej »

Zobacz inne ciekawe artykuły dotyczące likwidacji barier architektonicznych

  • PFRON dofinansowanie - Zlikwidowanie barier architektonicznych często wymaga poniesienia wysokich kosztów, na które nie stać wielu niepełnosprawnych osób. W takich sytuacjach warto zgłosić się po dofinansowanie z PFRON
  • Platforma czy podnośnik - Jaki rodzaj urządzenia do transportu osoby starszej wybrać w przypadku montażu w warunkach zewnętrznych - przed domem, przy tarasie - platformę przyschodową, czy może podnośnik pionowy?
  • Dofinansowanie PFRON 2019 - Wielkimi krokami zbliża się święto Babci i Dziadka, osób, które zawsze służą dobrą radą oraz wyciągają do nas pomocną dłoń. Obdarzamy ich szacunkiem i miłością, a te dwa dni w roku: 21 oraz 22 stycznia, to szczególna okazja do wyrażenia wdzięczności za ich pomoc. To także świetna okazja, aby pomóc naszym dziadkom w kwestiach formalnych związanych z dofinansowaniem, które można przeznaczyć na zakup windy schodowej.
  • Podnośniki ścienne Levicare - Podnośnik ścienny pozwala na bezpieczne przeniesienie osoby z wózka inwalidzkiego na fotel, do łóżka lub do wanny. Urządzenie to posiada udźwig do 140 kg i jest bardzo uniwersalne.

Zobacz Wszystkie Artykuły »

Krzesełka schodowe krzywoliniowe bardzo często instalujemy z bibliotekach oraz domach kultury lub szkołach, które obfitują w ciasne klatki bez miejsca np. na platformę dla osób niepełnosprawnych.
Krzesełka schodowe Otolift są montowane w taki sposób, aby zdecydowanie ułatwić wjazd na górę osobom starszym, które mają kłopoty z chodzeniem oraz osobom niepełnosprawnym, które poruszają się na wózkach inwalidzkich.

Krzesełko schodowe Otolift na górnym przystankuZazwyczaj na górze schodów krzesełka schodowe zatrzymują się na ostatnim stopniu, natomiast dzięki obrotowemu siedzisku osoba jadąca krzesełkiem może z niego wygodnie zsiąść.
Niejednokrotnie na górze wykonujemy także tzw. zakręt parkingowy, co oznacza, że krzesełko po dojechaniu do góry schodów robi zakręt i przez ostatni metr jedzie w poziomie, natomiast górny przystanek znajduje się na korytarzu lub w pokoju.

Nasze ostatnie realizacje z wykorzystaniem krzesełek schodowych Otolift na szynie krzywoliniowej to instalacja takiego sprzętu w Gliwicach w budynku Politechniki Śląskiej - z racji na wąską klatkę schodową nie było sposobności zamontowania tam innego rodzaju windy dla niepełnosprawnych.

Także ciekawy był projekt, jaki wykonywaliśmy w Mińsku Mazowieckim. Ogólna długość toru jezdnego wyniosła ponad 23 metry - przy tak długim torze jezdnym w krzesełku wykorzystuje się 4 akumulatory.
Następny interesujący projekt, w którym wykorzystaliśmy krzesło krzywoliniowe to Miejski Ośrodek Kultury w Mirosławcu. Remont budynku w znacznym zakresie został sfinansowany z projektu unijnego – z kolei dostarczone przez naszą firmę krzesełko schodowe krzywoliniowe z powodzeniem zapewnia wygodny dostęp do czytelni, która jest na piętrze osobom starszym i niepełnosprawnym.

Poniżej przedstawiamy filmy pokazujące krzesełko schodowe krzywoliniowe Otolift podczas pracy:

REKLAMA

herby.pracownia.com

Na skróty (KLIKNIJ)

Szybki kontakt

Windy Schodowe

ul.Zdziarska 81G/1
03-289 Warszawa

Rafał Kurzyna
tel.: +48 692 44 94 74

lub

Łukasz Wyrwik
tel.: +48 608 445 819

lub

Grzegorz Krzemiński
tel.: +48 606 248 022

Napisz e-mail:
info@windy-schodowe.pl

przejdź do działu kontakt »

Najnowsze realizacje

Krzesełko schodowe proste na schodach zabiegowychPlatforma schodowa dla osób niepełnosprawnych Ascendor PLK8

zobacz wszystkie zdjęcia »