Ułatwiamy Twoje Życie

Każdy człowiek ceni sobie niezależność i swobodę. Obie te cechy dotyczą różnych aspektów życia zarówno prywatnego jak i zawodowego. Przychodzi jednak taki czas, gdy stajemy bezradni wobec przeszkód i barier architektonicznych, które wydają się nam nie do pokonania.
Warto na takim etapie uświadomić sobie, że istnieją rozwiązania dostępne w przystępnych cenach, takie chociażby jak krzesełka schodowe czy schodołazy, które mogą zdezydowanie ułatwić nam życie we własnym domu.

Ceny krzesełek schodowych i schodołazówZbudowany niegdyś sporym nakładem sił i wydatków wymarzony dom przestaje być komfortowy, bo dostęp do piwnicy, piętra, a nawet ogrodu uniemożliwiają schody. Wiek lub choroba skazuje nas na izolację i samotność, co nierzadko prowadzi również do frustracji.
Na szczęście z pomocą przychodzi nam technika. Dzięki urządzeniom nowej generacji, prostym i łatwym w obsłudze, a jednocześnie relatywnie niedrogim, możemy przywrócić komfort naszemu życiu. Niejednokrotnie słyszymy w słuchawce zdzwinie klienta, który dowiaduje się, że nasze krzesełka schodowe to nie tylko niezwykła jakość, ale i cena.

Codzienność nie musi mijać wyłącznie na jednej kondygnacji domu. Dostęp do pokoi na piętrze lub ogrodu, do którego wiedzie kilka schodków zapewniają nam krzesełka schodowe, różnego rodzaju platformy lub windy oraz schodołazy.
Krzesełka schodowe są niezwykle wygodnym sposobem pokonywania barier architektonicznych. Ich montaż nie wymaga z reguły żadnych prac budowlanych. Na uwagę zasługuje również fakt, że można z nich korzystać na schodach stosunkowo wąskich. Rodzaj schodów, a więc to, czy są proste, zakręcone czy wielobiegowe także nie gra roli. Krzesełko porusza się płynnie po torze jezdnym, a jego sterowaniem zajmuje się sam pasażer. Schody pokonywane są bezpiecznie, łatwo i komfortowo. Krzesełko schodowe nie wymaga też specjalnie dużo miejsca. Można je szybko złożyć, żeby nie przeszkadzały innym domownikom, a jego design zadowoli gusta nawet najwybredniejszych klientów.
Nasza firma oferuje szeroką gamę krzesełek schodowych, a te najtańsze można już nabyć u nas w cenie około 5-6 tys zł brutto wliczając w to koszty transportu, montażu i gwarancji.

czytaj dalej »

Zobacz inne ciekawe artykuły dotyczące likwidacji barier architektonicznych

  • Jak pokonać schody? - Osoby, które nie mają żadnych niepełnosprawności, nie zdają sobie nawet sprawy ile razy w ciągu jednego dnia muszą pokonać schody – po prostu nie zwracają na to uwagi. Schody napotykamy w szkole, w pracy na zakupach,a także oczywiście w domu czy w bloku.
  • Używane krzesełka Acorn - Angielska firma Acorn jest producentem świetnej jakości krzesełek schodowych przeznaczonych do transportu osób mających trudności z wchodzeniem po schodach, czyli najczęściej osób starszych i niepełnosprawnych.
  • Podnośnik Liftboy - Już od ponad roku w naszej ofercie znajduje się niski podnośnik pionowy do transportu osób niepełnosprawnych. Liftboy, bo tak nazywa się to urządzenie jest bardzo ciekawym rodzajem windy dla niepełnosprawnych zarówno od strony konstrukcyjnej jak i funkcjonalnej.
  • Po montażu krzesełka - Zakup i montaż krzesełka schodowego to dopiero początek przygody z tym urządzeniem. Ważne jest, aby oprócz codziennego użytkowania urządzenia dbać także o jego stan techniczny.

Zobacz Wszystkie Artykuły »

Alternatywą dla krzesełek schodowych są platformy schodowe do transportu osób niepełnosprawnych poruszających się na wózku inwalidzkim. Ten rodzaj podnośnika, również umożliwia transport pomiędzy jedną lub wieloma kondygnacjami.
Urządzenie to wymaga większej przestrzeni na schodach i przed nimi. Można je wyposażyć w barierki ochronne lub składane krzesełko dla większego bezpieczeństwa i komfortu. Sterowanie jest równie proste jak w przypadku krzesełka schodowego. Pracę platformy kontroluje sam pasażer.
Ceny platform schodowych zależą w dużej mierze od parametrów schodów - zaczynają się one od około 25 tys zł.

Obecnie dużą popularnością cieszą się mobilne urządzenia zwane schodołazami. W tym przypadku jednak do transportu osoby starszej potrzebny jest operator. Niewątpliwą zaletą schodołazów jest ich mobilność oraz cena, która w porównaniu do platformy schodowej lub krzesełka jest bardzo atrakcyjna.
Można je łatwo spakować i zabrać ze sobą wszędzie tam, gdzie będą nam potrzebne. Schodołazy dzielą się na kroczące i gąsienicowe. Te drugie wymagają nieco szerszych schodów, lecz obydwa rodzaje sprawdzają się na co dzień doskonale.

Warto w tym miejscu nadmienić, iż zakup oraz montaż wszystkich wyżej wymienionych rozwiązań może być dotowany przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Maksymalna kwota dofinansowania wynosi 80% poniesionych na ten cel wydatków, dzięki czemu wszystkie opisane wyżej urządzenia stają się dostępne dla szerokiej grupy potrzebujących osób. Wystarczy złożyć wymagane dokumenty w odpowiednim centrum pomocy rodzinie lub miejskim ośrodku pomocy społecznej.
Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym nasz dom na powrót stanie się źródłem życia i radości, a swobodny dostęp do wszystkich pomieszczeń niewątpliwie poprawi komfort zarówno nas jak i naszych bliskich.

REKLAMA

herby.pracownia.com

Na skróty (KLIKNIJ)

Szybki kontakt

Rafał Kurzyna - Windy Schodowe

ul.Geodetów 6
02-396 Warszawa
tel.: +48 692 44 94 74

lub

Łukasz Wyrwik
tel.: +48 608 445 819

lub

Grzegorz Krzemiński
tel.: +48 606 248 022

Napisz e-mail:
info@windy-schodowe.pl

przejdź do działu kontakt »

Najnowsze realizacje

Krzesło przyschodowe na szynie krzywej OtoliftTania winda dla niepełnosprawnych zewnętrzna

zobacz wszystkie zdjęcia »