Ułatwiamy Twoje Życie

Każdy człowiek ceni sobie niezależność i swobodę. Obie te cechy dotyczą różnych aspektów życia zarówno prywatnego jak i zawodowego. Przychodzi jednak taki czas, gdy stajemy bezradni wobec przeszkód i barier architektonicznych, które wydają się nam nie do pokonania.
Warto na takim etapie uświadomić sobie, że istnieją rozwiązania dostępne w przystępnych cenach, takie chociażby jak krzesełka schodowe czy schodołazy, które mogą zdecydowanie ułatwić nam życie we własnym domu.

Ceny krzesełek schodowych i schodołazówZbudowany niegdyś sporym nakładem sił i wydatków wymarzony dom przestaje być komfortowy, bo dostęp do piwnicy, piętra, a nawet ogrodu uniemożliwiają schody. Wiek lub choroba skazuje nas na izolację i samotność, co nierzadko prowadzi również do frustracji.
Na szczęście z pomocą przychodzi nam technika. Dzięki urządzeniom nowej generacji, prostym i łatwym w obsłudze, a jednocześnie relatywnie niedrogim, możemy przywrócić komfort naszemu życiu. Niejednokrotnie słyszymy w słuchawce zdzwinie klienta, który dowiaduje się, że nasze krzesełka schodowe to nie tylko niezwykła jakość, ale i przystępna cena.

Codzienność nie musi mijać wyłącznie na jednej kondygnacji domu. Dostęp do pokoi na piętrze lub ogrodu, do którego wiedzie kilka schodków zapewniają nam krzesełka schodowe, różnego rodzaju platformy lub windy oraz schodołazy.
Krzesełka schodowe są niezwykle wygodnym sposobem pokonywania barier architektonicznych. Ich montaż nie wymaga z reguły żadnych przygotowawczych prac budowlanych. Na uwagę zasługuje również fakt, że można z nich korzystać na schodach stosunkowo wąskich - minimalna, wymagana szerokość schodów pod montaż takiej windy krzesełkowej to jedynie 67 cm. Rodzaj schodów, a więc to, czy są proste, zakręcone czy wielobiegowe także nie gra roli. Krzesełko porusza się płynnie po torze jezdnym, a jego sterowaniem może zajmować się sam pasażer bądź opiekun. Schody pokonywane są bezpiecznie, łatwo i komfortowo. Krzesełko schodowe nie wymaga też specjalnie dużo miejsca. Można je szybko złożyć, żeby nie przeszkadzały innym domownikom, a jego design zadowoli gusta nawet najwybredniejszych klientów.
Nasza firma oferuje szeroką gamę krzesełek schodowych, a te najtańsze można już nabyć u nas w cenie około 8000 zł brutto wliczając w to koszty transportu, montażu i gwarancji.
Tal więc jak widać ceny krzesełek schodowych nie muszą być tak duże, jak się to niektórym wydaje.

czytaj dalej »

Zobacz inne ciekawe artykuły dotyczące likwidacji barier architektonicznych

  • PFRON dofinansowanie - Zlikwidowanie barier architektonicznych często wymaga poniesienia wysokich kosztów, na które nie stać wielu niepełnosprawnych osób. W takich sytuacjach warto zgłosić się po dofinansowanie z PFRON
  • Platforma czy podnośnik - Jaki rodzaj urządzenia do transportu osoby starszej wybrać w przypadku montażu w warunkach zewnętrznych - przed domem, przy tarasie - platformę przyschodową, czy może podnośnik pionowy?
  • Dofinansowanie PFRON 2019 - Wielkimi krokami zbliża się święto Babci i Dziadka, osób, które zawsze służą dobrą radą oraz wyciągają do nas pomocną dłoń. Obdarzamy ich szacunkiem i miłością, a te dwa dni w roku: 21 oraz 22 stycznia, to szczególna okazja do wyrażenia wdzięczności za ich pomoc. To także świetna okazja, aby pomóc naszym dziadkom w kwestiach formalnych związanych z dofinansowaniem, które można przeznaczyć na zakup windy schodowej.
  • Podnośniki ścienne Levicare - Podnośnik ścienny pozwala na bezpieczne przeniesienie osoby z wózka inwalidzkiego na fotel, do łóżka lub do wanny. Urządzenie to posiada udźwig do 140 kg i jest bardzo uniwersalne.

Zobacz Wszystkie Artykuły »

Cena platformy schodowej dla niepełnosprawnych zależy od schodów Alternatywą dla krzesełek schodowych są platformy schodowe do transportu osób niepełnosprawnych poruszających się na wózku inwalidzkim. Ten rodzaj podnośnika, również umożliwia transport pomiędzy jedną lub wieloma kondygnacjami.
Urządzenie to wymaga większej przestrzeni na schodach i przed nimi. Można je wyposażyć w barierki ochronne lub składane siedzisko dla większego bezpieczeństwa i komfortu. Sterowanie jest równie proste jak w przypadku krzesełka schodowego. Pracę platformy kontroluje sam pasażer.
Ceny platform schodowych zależą w dużej mierze od parametrów schodów - zaczynają się one od około 30 tys zł.

Schodołaz jest dosyć tani i można go wypożyczyć Obecnie dużą popularnością cieszą się mobilne urządzenia zwane schodołazami. W tym przypadku jednak do transportu osoby starszej potrzebny jest operator. Niewątpliwą zaletą schodołazów jest ich mobilność oraz niska cena, która w porównaniu do platformy schodowej lub krzesełka jest bardzo atrakcyjna.
Można je łatwo spakować i zabrać ze sobą wszędzie tam, gdzie będą nam potrzebne. Schodołazy dzielą się na kroczące i gąsienicowe. Te drugie wymagają nieco szerszych schodów, lecz obydwa rodzaje sprawdzają się na co dzień doskonale.
Warto także zdawać sobie sprawę z tego, że schodołaz jest jedynym urządzeniem, którego nie instaluje się na stałe na schodach - ta cecha tych urządzeń do transportu osób niepełnosprawnych pozwala np. wypożyczyć schodołaz, aby go przetestować w swoim domu.

Warto w tym miejscu nadmienić, że istnieje świetna grupa urządzeń niejako uzupełniająca schodołazy z krzesełkami schodowymi - mianowicie mam tutaj na myśli podnośniki ścienne dla osób niepełnosprawnych. Urządzenia te pozwalają na bezpieczne przeniesienie osoby niepełnosprawnej z wózka inwalidzkiego na krzesełko schodowe i odwrotnie.

Warto w tym miejscu nadmienić, iż zakup oraz montaż wszystkich wyżej wymienionych rozwiązań może być dotowany przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Maksymalna kwota dofinansowania wynosi 95%, jednak w praktyce te dofinansowania są przyznawane na poziomie 60 do 80% poniesionych na ten cel wydatków, dzięki czemu wszystkie opisane wyżej urządzenia stają się dostępne dla szerokiej grupy potrzebujących osób. Wystarczy złożyć wymagane dokumenty w odpowiednim centrum pomocy rodzinie lub miejskim ośrodku pomocy społecznej.
Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym nasz dom na powrót stanie się źródłem życia i radości, a swobodny dostęp do wszystkich pomieszczeń niewątpliwie poprawi komfort zarówno nas jak i naszych bliskich.

REKLAMA

herby.pracownia.com

Na skróty (KLIKNIJ)

Szybki kontakt

Windy Schodowe

ul.Zdziarska 81G/1
03-289 Warszawa

Rafał Kurzyna
tel.: +48 692 44 94 74

lub

Magdalena Kwiatkowska
tel.: +48 606 686 002

lub

Grzegorz Krzemiński
tel.: +48 606 248 022

Napisz e-mail:
info@windy-schodowe.pl

przejdź do działu kontakt »

Najnowsze realizacje

Winda schodowa Acorn na stromych schodachPlatforma schodowa dla osób niepełnosprawnych Ascendor PLK8

zobacz wszystkie zdjęcia »