Ułatwiamy Twoje Życie

Angielska firma Acorn wprowadziła nowy rodzaj siedziska do krzesełek schodowych na szynie prostej. W ten sposób zarówno foteliki schodowe na torze prostym jak i krzywoliniowym będą miały takie samo siedzenie - ładniejsze i lepsze oraz bardziej ergonomiczne.

Nowe siedzisko w krzesełku schodowym AcornNowe siedzisko stosowane w krzesełkach Acorn jest teraz w innym - można powiedzieć, bardziej nowoczesnym kolorze. Kolorystyka i stylistka powodują, że urządzenie nabiera nowoczesnych kształtów. Materiał siedziska jest wykonany ze sztucznej skóry, dzięki czemu jest prostszy w utrzymaniu czystości.
Zmieniły się także wymiary siedziska, dzięki temu, że jest ono bardziej pionowe zajmuje o wiele mniej miejsca na schodach w porównaniu ze starszym modelem. Może być tym samym instalowane na jeszcze węższych schodach.

czytaj dalej »

Zobacz inne ciekawe artykuły dotyczące likwidacji barier architektonicznych

  • PFRON dofinansowanie - Zlikwidowanie barier architektonicznych często wymaga poniesienia wysokich kosztów, na które nie stać wielu niepełnosprawnych osób. W takich sytuacjach warto zgłosić się po dofinansowanie z PFRON
  • Platforma czy podnośnik - Jaki rodzaj urządzenia do transportu osoby starszej wybrać w przypadku montażu w warunkach zewnętrznych - przed domem, przy tarasie - platformę przyschodową, czy może podnośnik pionowy?
  • Dofinansowanie PFRON 2019 - Wielkimi krokami zbliża się święto Babci i Dziadka, osób, które zawsze służą dobrą radą oraz wyciągają do nas pomocną dłoń. Obdarzamy ich szacunkiem i miłością, a te dwa dni w roku: 21 oraz 22 stycznia, to szczególna okazja do wyrażenia wdzięczności za ich pomoc. To także świetna okazja, aby pomóc naszym dziadkom w kwestiach formalnych związanych z dofinansowaniem, które można przeznaczyć na zakup windy schodowej.
  • Podnośniki ścienne Levicare - Podnośnik ścienny pozwala na bezpieczne przeniesienie osoby z wózka inwalidzkiego na fotel, do łóżka lub do wanny. Urządzenie to posiada udźwig do 140 kg i jest bardzo uniwersalne.

Zobacz Wszystkie Artykuły »

Kolejną istotną zmianą jest poprawienie położenia i kształtu przycisków sterujących krzesełkiem schodowym - są one jeszcze lepiej dostępne, a dzięki wybrzuszeniu na górze podłokietnika dłoń leży bardziej naturalnie.
Zmieniono również kształt i położenie dźwigni do obrotu siedziska - przypomnijmy, że obrót siedziska w krzesełku schodowym Acorn możliwy jest na górnym przystanku, a dzięki temu obrotowi wsiadanie i zsiadanie z fotelika jest bardziej bezpieczne i wygodne.
W nowym siedzisku dźwignie do jego obrotu są umiejscowione z obydwu stron siedziska, a nie jak to było wcześniej tylko z jednej strony - czasami zdarzało się nam wcześniej własnoręcznie dorabiać dźwignię do obrotu po drugiej stronie niż to było fabrycznie, bo akurat tak użytkownikowi było wygodniej.

Zmienione zostało również położenie pasa bezpieczeństwa - o wiele łatwiej jest go zapiąć lub rozpiąć, szczególnie osobie mającej pewne ograniczenia ruchowe.
Reasumując można powiedzieć, że wprowadzenie nowego siedziska do krzesełek schodowych Acorn jest naturalnym ruchem producenta w kierunku poprawy wygody i bezpieczeństwa pasażera.

REKLAMA

herby.pracownia.com

Na skróty (KLIKNIJ)

Szybki kontakt

Windy Schodowe

ul.Zdziarska 81G/1
03-289 Warszawa

Rafał Kurzyna
tel.: +48 692 44 94 74

lub

Magdalena Kwiatkowska
tel.: +48 606 686 002

Napisz e-mail:
info@windy-schodowe.pl

przejdź do działu kontakt »

Najnowsze realizacje

Rozłożone krzesełko schodowe Acorn na górnym przystankuUżywany schodołaz kroczący S-max w komplecie z fotelikiem

zobacz wszystkie zdjęcia »