Ułatwiamy Twoje Życie

Ceny wind do transportu osób niepełnosprawnych są niezwykle różnorodne i uzależnione głównie od typu urządzenia, ale także od parametrów danej windy oraz warunków technicznych panujących w miejscu instalacji tego urządzenia dźwigowego.

Windy dla osób niepełnosprawnych - cennik Ile kosztuje zatem winda dla niepełnosprawnych? Takie oto pytanie dosyć często słyszmy podczas rozmów jakie prowadzimy z naszymi klientami. Informacja odnośnie ceny platformy schodowej lub podnośnika pionowego jest najbardziej pożądana - często niestety, nieistotne są parametry techniczne, wyposażenie czy też warunki gwarancji.
Cennik wind dla osób starszych i niepełnosprawnych jest tym co klienta interesuje przede wszystkim.
Z tego też powodu postanowiliśmy napisać niniejszy artykuł i przedstawić w nim ogólne ceny poszczególnych urządzeń dźwigowych służących do transportu osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, a przy okazji opiszemy jakie czynniki i dlaczego wpływają na koszty dostawy i montażu wind dla niepełnosprawnych.

czytaj dalej »

Zobacz inne ciekawe artykuły dotyczące likwidacji barier architektonicznych

  • PFRON dofinansowanie - Zlikwidowanie barier architektonicznych często wymaga poniesienia wysokich kosztów, na które nie stać wielu niepełnosprawnych osób. W takich sytuacjach warto zgłosić się po dofinansowanie z PFRON
  • Platforma czy podnośnik - Jaki rodzaj urządzenia do transportu osoby starszej wybrać w przypadku montażu w warunkach zewnętrznych - przed domem, przy tarasie - platformę przyschodową, czy może podnośnik pionowy?
  • Dofinansowanie PFRON 2019 - Wielkimi krokami zbliża się święto Babci i Dziadka, osób, które zawsze służą dobrą radą oraz wyciągają do nas pomocną dłoń. Obdarzamy ich szacunkiem i miłością, a te dwa dni w roku: 21 oraz 22 stycznia, to szczególna okazja do wyrażenia wdzięczności za ich pomoc. To także świetna okazja, aby pomóc naszym dziadkom w kwestiach formalnych związanych z dofinansowaniem, które można przeznaczyć na zakup windy schodowej.
  • Podnośniki ścienne Levicare - Podnośnik ścienny pozwala na bezpieczne przeniesienie osoby z wózka inwalidzkiego na fotel, do łóżka lub do wanny. Urządzenie to posiada udźwig do 140 kg i jest bardzo uniwersalne.

Zobacz Wszystkie Artykuły »

Krzesełka schodowe dla osób starszych - cennikNa samym początku zacznijmy od tego, że mamy różne rodzaje urządzeń do transportu osób starszych i niepełnosprawnych. Jedną grupę stanowią krzesełka schodowe, które są jednym z tańszych rodzajów wind schodowych, ale jak wiadomo nie przewożą osoby wraz z wózkiem inwalidzkim. Inną grupę stanowią platformy schodowe, które montuje się nad schodami (w tzw. biegu schodowym) - urządzenia te mogą przewozić osoby wraz z wózkiem inwalidzkim i wraz z podnośnikami pionowymi (stanowiącymi de facto kolejną grupę urządzeń dźwigowych) pozwalają w pełni zniwelować barierę architektoniczną, a tym samym osobie na wózku inwalidzkim samodzielnie pokonać schody. Do jeszcze innej grupy podnośników schodowych możemy zaliczyć schodołazy, czyli transportery schodowe.

Temat cen schodołazów i krzesełek schodowych został przez nas już poruszany wielokrotnie. Cena krzesełka schodowego zależy przede wszystkim od kształtu (rodzaju schodów). Na schody proste, bez zakrętów, spoczników, półpięterek i zabiegów możemy zaoferować krzesełka schodowe proste, które zawsze dostarczamy w bardzo atrakcyjnej cenie. W zależności od długości schodów, materiału z jakiego są one wykonane oraz kilku innych rzeczy (wewnątrz budynku czy na zewnątrz, montaż z prawej lub lewej strony schodów, odległość od Warszawy) oferujemy krzesła przyschodowe w cenie już od 8 tysięcy złotych. Dosyć często również prowadzimy różnego rodzaju promocje na tego rodzaju windy schodowe i wówczas ich i tak niewysoka cena zostaje jeszcze obniżona. Jeżeli schody są kręcone, to wówczas należy rozważyć zakup krzesełka schodowego na torze krzywoliniowym, a tutaj ceny zaczynają się od poziomu 22-24 tys zł.
Znacznie tańszą grupą urządzeń do transportu osób są schodołazy, szczególnie używane. Schodołazy kroczące to najtańsze urządzenie, którym możemy przewieźć po schodach osobę niepełnosprawną. Cennik schodołazów (uwzględnia on zakup urządzenia, ale również jego wypożyczenie) przedstawiamy na naszej stronie dedykowanej tym urządzeniom - używane schodołazy - sprzedaż, wypożyczalnia - cennik - serdecznie zapraszamy.

Platformy schodowe dla osób starszych - cennikCeny platform schodowych, podobnie jak krzesełek zależą od kształtu schodów. W swojej ofercie posiadamy tanie platformy schodowe na torze prostym - to oznacza, że jeżeli potrzebujemy ukośną platformę przyschodową na schody proste to możemy się liczyć z wydatkiem od 28 tys zł do około 35 tys zł. Cena tego rodzaju windy schodowej zależy od długości schodów oraz od kilku innych kwestii, jak chociażby ilość miejsca na dole przed schodami, umiejscowienie platformy (wewnątrz, czy na zewnątrz), sposób montażu toru jezdnego platformy schodowej (na słupkach lub do ściany) a także jej wyposażenia.
Warto również pamiętać, że nie zawsze cena platformy schodowej powinna być czynnikiem decydującym - jeżeli urządzenie ma być użytkowane w bloku (gdzie najczęściej mamy ciasną klatkę schodową oraz możliwość aktów wandalizmu) to warto rozważyć droższe urządzenie - podobnie w przypadku, kiedy taka winda ma być zamontowana na zewnątrz budynku i często użytkowana. Do takich realizacji zawsze polecamy platformy przyschodowe Ascendor - model PLG7 do instalacji na schodach prostych oraz PLK8 na schodach krzywoliniowych.

Ostatnią grupę urządzeń z naszej oferty stanowią podnośniki pionowe o małej wysokości podnoszenia. Cena tego rodzaju wind dla osób niepełnosprawnych zazwyczaj w największej mierze zależy od wysokości podnoszenia takiego urządzenia.
Podnośniki śrubowe Kali oferujemy w cenie od 26 tys zł w górę - oprócz wysokości podnoszenia na koszty dostawy i montażu takiej windy wpływa sposób usytuowania wjazdu i zjazdu, rodzaj zasilania, sposób wykończenia (malowanie standardowe, na dowolny kolor lub wersja INOX).
Innym urządzeń z tej grupy wind jest Liftboy, który z reguły jest tańszy niż podnośnik Kali B. Ceny podnośnika Liftboy zaczynają się od kwoty 22-23 tys zł.

Pobierz cennik wind w formie pliku PDF

Aby pobrać na swój komputer cennik wind oferowanych przez nasza firmę kliknij w link poniżej
Kliknij tutaj, aby pobrać cennik wind w formacie PDF.

Poniżej zamieszczamy tabelę z cennikiem wind dla niepełnosprawnych - prosimy pamiętać, że koszty tutaj podane są wyłącznie orientacyjne - zawsze każde zapytanie traktujemy indywidualnie i dla każdego klienta opracowujemy kosztorys, który uwzględnia wszystkie dostępne w danym momencie informacje - zarówno te, które przekaże nam klient (wymiary i zdjęcia schodów), jak i nasze wewnętrzne (promocje) oraz niezależne od nikogo (kurs euro).

Zapraszamy do składania zapytań ofertowych na nasz adres email: info@windy-schodowe.pl.

L.p. nazwa urządzenia zakres cenowy opcje wpływające na koszty film
1 Krzesełko schodowe Acorn na szynie prostej 8 tys zł długość schodów, usytuowanie wewnątrz lub na zewnątrz
2 Krzesełko schodowe krzywoliniowe Otolift TWO 26 tys zł w górę długość schodów, ilość i rodzaj zakrętów
3 Krzesełko schodowe krzywoliniowe Acorn A180 24 tys zł w górę długość schodów, ilość i rodzaj zakrętów
4 Tania platforma schodowa Logic 28 tys zł w górę długość schodów, sposób montażu toru jezdnego (do ściany lub na słupkach), ilość miejsca na dole przed schodami
5 Platforma schodowa PLG7 Od 32 tys zł w górę długość schodów, sposób montażu toru jezdnego (do ściany lub na słupkach), ilość miejsca na dole przed schodami
6 Platforma krzywoliniowa PLK8 Od 45 tys zł w górę długość schodów, sposób montażu toru jezdnego (do ściany lub na słupkach), ilość i rodzaj zakrętów, opcje wykończenia
7 Podnośnik pionowy Liftboy Od 23 tys zł w górę wysokość podnoszenia, usytuowanie, kolor
8 Używany schodołaz kroczący 3-4 tys zł typ schodołaza

REKLAMA

herby.pracownia.com

Na skróty (KLIKNIJ)

Szybki kontakt

Windy Schodowe

ul.Zdziarska 81G/1
03-289 Warszawa

Rafał Kurzyna
tel.: +48 692 44 94 74

lub

Łukasz Wyrwik
tel.: +48 608 445 819

Napisz e-mail:
info@windy-schodowe.pl

przejdź do działu kontakt »

Najnowsze realizacje

Krzesełko dźwigowe Acorn zewnętrzne w niskiej cenieKrzesło przyschodowe na szynie krzywej Otolift

zobacz wszystkie zdjęcia »