Ułatwiamy Twoje Życie

Zakup i montaż krzesełka schodowego to dopiero początek przygody z tym urządzeniem. Ważne jest, aby oprócz codziennego użytkowania urządzenia dbać także o jego stan techniczny. Konserwacja, ta codzienna wykonywana przez użytkownika jak i ta okresowa wykonywana przez specjalistę są niezmiernie ważne i zapewnią Państwu możliwość długotrwałego i bezpiecznego korzystania z krzesełka schodowego.

Po montażu krzesełka schodowego Acorn Po zakończonym montażu krzesełka schodowego zawsze przeprowadzamy szkolenie z obsługi i podstaw konserwacji windy. Pokazujemy jak bezpiecznie korzystać z urządzenia, prezentujemy działanie różnych systemó bezpieczeństwa w jakie zostało wyposażone krzesełko schodowe. Omawiamy także sytuacje, jakie mogą zaistnieć podczas korzystania z widny.
Wiemy z doświadczenia, że tak dużo informacji przekazanych w krótkim czasie może ulecieć i zostać zapomnianych. Dlatego też poniżej raz jeszcze podsumujemy najważniejsze kwestie związane z bezpieczną obsługą krzesełka schodowego Acorn.

Przede wszystkim prosimy pamiętać, iż urządzenie zasilane jest akumulatorowo tzn. że krzesełko schodowe będzie działać podczas zaniku napięcia w sieci, jednak bardzo ważne jest aby pozostawiać je na tzw. punktach ładowania (miejscach postojowych), które najczęściej są zlokalizowane na dolnym i górnym krańcu toru jezdnego.
Urządzenie jadąc w kierunku dolnym bądź górnym zatrzymuje się automatycznie (na wyłączniku krańcowym) na końcu toru gdzie akumulatory są ładowane. (Nie dotyczy to szyny z zawiasem)
Akumulatory żelowe, które są zamontowane w windzie wymagają stałego doładowywania - dzięki temu akumulatory będą sprawne przez wiele lat, a urządzenie będzie w każdej chwili do Państwa dyspozycji. Proces ładowania akumulatorów odbywa się automatycznie - ważne jest, aby dostarczona w komplecie ładowarka była wpięta w gniazdko elektryczne.

czytaj dalej »

Zobacz inne ciekawe artykuły dotyczące likwidacji barier architektonicznych

  • PFRON dofinansowanie - Zlikwidowanie barier architektonicznych często wymaga poniesienia wysokich kosztów, na które nie stać wielu niepełnosprawnych osób. W takich sytuacjach warto zgłosić się po dofinansowanie z PFRON
  • Platforma czy podnośnik - Jaki rodzaj urządzenia do transportu osoby starszej wybrać w przypadku montażu w warunkach zewnętrznych - przed domem, przy tarasie - platformę przyschodową, czy może podnośnik pionowy?
  • Dofinansowanie PFRON 2019 - Wielkimi krokami zbliża się święto Babci i Dziadka, osób, które zawsze służą dobrą radą oraz wyciągają do nas pomocną dłoń. Obdarzamy ich szacunkiem i miłością, a te dwa dni w roku: 21 oraz 22 stycznia, to szczególna okazja do wyrażenia wdzięczności za ich pomoc. To także świetna okazja, aby pomóc naszym dziadkom w kwestiach formalnych związanych z dofinansowaniem, które można przeznaczyć na zakup windy schodowej.
  • Podnośniki ścienne Levicare - Podnośnik ścienny pozwala na bezpieczne przeniesienie osoby z wózka inwalidzkiego na fotel, do łóżka lub do wanny. Urządzenie to posiada udźwig do 140 kg i jest bardzo uniwersalne.

Zobacz Wszystkie Artykuły »

Chcąc jechać urządzeniem należy stale trzymać wciśnięty/przesunięty przycisk sterujący w kierunku jazdy - podobnie jest z pilotami w których przycisk jazdy w górę lub dół musi być cały czas wciśnięty aby urządzenie mogło się przemieszczać.
Krzesełko schodowe posiada kilka naciskowych czujników awaryjnych, zapewniających bezpieczeństwo użytkownikowi, znajdują się one na obudowie urządzenia, podnóżku oraz pod siedziskiem. Aktywowanie (naciśnięcie) któregoś z tych elementów spowoduje natychmiastowe zatrzymanie urządzenia. Każda taka sytuacja jest sygnalizowana użytkownikowi na wyświetlaczu urządzenia, który to znajduje się na obudowie. W takiej sytuacji należy sprawdzić w dostarczonej instrukcji obsługi znaczenie tego komunikatu i postępować zgodnie z informacjami tam zawartymi.

Podstawowe zasady konserwacji, które zapewnią dobrą kondycję krzesełka schodowego Acorn to:

Dosyć ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z tego, że zarówno silnik jak i akumulatory nie są przystosowane do pracy ciągłej, tzn. nie polecamy zbyt intensywnego użytkowania urządzenia. Mówiąc bardziej obrazowo można wjechać krzesełkiem 3-4 razy pod rząd, natomiast jazda 10 bądź 20 razy w górę i w dół może spowodować awarię silnika lub całkowite rozładowanie akumulatorów - proszę pamiętać, aby po każdych kilku przejazdach dać nieco “odpocząć” windzie.

Na sam koniec zachęcamy użytkownika do zapoznania się z instrukcją obsługi, która została przekazana po montażu urządzenia. Proszę także pamiętać o serwisowaniu urządzenia. Chcąc by było sprawne i bezpieczne powinno być raz na jakiś czas sprawdzone przez osobę z uprawnieniami i doświadczeniem. Dziękujemy za współpracę.
Jeżeli zagubili Państwo przekazaną instrukcję to zawsze można się do nas zwrócić emailem, abyśmy ją dosłali - można ją także pobrać z naszego działu "pliki do pobrania", do którego link jest tutaj ->

Sposób użytkowania krzesełka schodowego został pokazany na poniższym filmie:

REKLAMA

herby.pracownia.com

Na skróty (KLIKNIJ)

Szybki kontakt

Windy Schodowe

ul.Zdziarska 81G/1
03-289 Warszawa

Rafał Kurzyna
tel.: +48 692 44 94 74

lub

Łukasz Wyrwik
tel.: +48 608 445 819

lub

Grzegorz Krzemiński
tel.: +48 606 248 022

Napisz e-mail:
info@windy-schodowe.pl

przejdź do działu kontakt »

Najnowsze realizacje

Krzesełko schodowe do transportu osóby starszej po schodachKrzesełko schodowe krzywoliniowe Otolift TWO

zobacz wszystkie zdjęcia »