Ułatwiamy Twoje Życie

Osoby, które nie mają żadnych niepełnosprawności, nie zdają sobie nawet sprawy ile razy w ciągu jednego dnia muszą pokonać schody – po prostu nie zwracają na to uwagi. Schody napotykamy w szkole, w pracy na zakupach,a także oczywiście w domu czy w bloku.

Wózek inwalidzki, a schody – jak je pokonać?Osoby niepełnosprawne, zmuszone poruszać się na wózku inwalidzkim, mają duży problem, by dostać się do miejsc, do których prowadzą schody. Mimo wzrastającej świadomości społeczeństwa w temacie trudności, jakie mają osoby niepełnosprawne, wciąż wiele budynków – nawet publicznych, nie posiada specjalnych podjazdów, czy udogodnień na schodach, które umożliwiłyby osobie niepełnosprawnej pokonanie ich.

czytaj dalej »

Zobacz inne ciekawe artykuły dotyczące likwidacji barier architektonicznych

  • PFRON dofinansowanie - Zlikwidowanie barier architektonicznych często wymaga poniesienia wysokich kosztów, na które nie stać wielu niepełnosprawnych osób. W takich sytuacjach warto zgłosić się po dofinansowanie z PFRON
  • Platforma czy podnośnik - Jaki rodzaj urządzenia do transportu osoby starszej wybrać w przypadku montażu w warunkach zewnętrznych - przed domem, przy tarasie - platformę przyschodową, czy może podnośnik pionowy?
  • Dofinansowanie PFRON 2019 - Wielkimi krokami zbliża się święto Babci i Dziadka, osób, które zawsze służą dobrą radą oraz wyciągają do nas pomocną dłoń. Obdarzamy ich szacunkiem i miłością, a te dwa dni w roku: 21 oraz 22 stycznia, to szczególna okazja do wyrażenia wdzięczności za ich pomoc. To także świetna okazja, aby pomóc naszym dziadkom w kwestiach formalnych związanych z dofinansowaniem, które można przeznaczyć na zakup windy schodowej.
  • Podnośniki ścienne Levicare - Podnośnik ścienny pozwala na bezpieczne przeniesienie osoby z wózka inwalidzkiego na fotel, do łóżka lub do wanny. Urządzenie to posiada udźwig do 140 kg i jest bardzo uniwersalne.

Zobacz Wszystkie Artykuły »

Istnieją jednak windy do domu, oraz pewne rodzaje transporterów dla osób niepełnosprawnych, które, mogą pomóc takim osobom w odzyskaniu niezależności – choćby w pewnym stopniu. To jaki transporter, czy podnośnik dźwigowy wybrać, odnośnie pokonywania schodów winien też zależeć od nawyków danej osoby – czy porusza się ona głównie w obrębie domostwa, czy też lubi przebywać na przykład w ogrodzie przydomowym, a może taka osoba uczestniczy w życiu społecznym lub lubi wychodzić na dalsze spacery. Windy do domu, lub do domu i na zewnątrz, dostępne w naszym kraju, to między innymi:

Schodołaz – to jeden z najtańszych transporterów. Schodołaz jest wyposażony w wózek inwalidzki, lub można do niego dopiąć wózek, na którym porusza się osoba niepełnosprawna. Schodołaz to urządzenie, które umożliwia opiekunowi osoby niepełnosprawnej bezpieczny transport w górę i w dół schodów. Schodołaz ma wiele zalet – poza niską ceną jest to urządzenie mobilne, a zatem można go zastosować zarówno w domu, jak i na zewnątrz – nie jest to urządzenie, które musi być stale podpięte do jednych schodów. Możliwy jest również zakup takiego urządzenia w stanie używanym – cena będzie jeszcze korzystniejsza. Schodołazy to urządzenia budowane z najwyższą starannością w trosce o bezpieczeństwo osób niepełnosprawnych. Nie trzeba zatem obawiać się, że używane urządzenie szybko się zepsuje. Urządzenia takie służą naprawdę długo – oczywiście konieczny jest także regularny przegląd.

Bardzo popularne jest urządzenie dźwigowe o nazwie krzesełko schodowe. Krzesełka schodowe odznaczają się również atrakcyjną ceną, choć już nieco wyższą od schodołazów. Krzesełko, to urządzenie, które na stałe montuje się do schodów, na szynie krzywoliniowej lub prostoliniowej – w zależności od schodów. Krzesełko na szynie krzywoliniowej montuje się na schodach o nietypowych kształtach, kręconych, a także na schodach kilkupoziomowych. Koszt takiego krzesełka jest wyższy, nie jest też raczej możliwe sprzedanie go ponownie, jednakże takie krzesełko znacznie usprawnia korzystanie ze schodów osobie niepełnosprawnej. Ewentualnie przy schodach dwupoziomowych, można zastanowić się nad zakupem dwóch krzesełek montowanych na szynie prostoliniowej – i tak koszt prawdopodobnie będzie niższy, niż zakup krzesełka krzywoliniowego. Należy jednak zastanowić jak przetransportować osobę niepełnosprawną z krzesełka na krzesełko na półpiętrze.
Krzesełko schodowe działa automatycznie, nie potrzebuje ingerencji kolejnej osoby. Jego udźwig to 150 kilogramów. Krzesełko na szynie prostoliniowej można nabyć w wersji używanej, natomiast krzesełka na szynie krzywoliniowej są robione pod zamówienie.

Podnośniki dźwigowe
W kategorii: windy do domu podnośniki dźwigowe są niestety najdroższymi urządzeniami. Jednakże, pozwalają osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim, na naprawdę pełną niezależność, przynajmniej w poruszaniu się po schodach domowych. Podnośniki dźwigowe również montowane są do schodów na stałe. Można zamontować podnośnik na schodach zewnętrznych, tak by osoba niepełnosprawna mogła samodzielnie w każdej chwili wyjść do ogrodu. Do wszelkiego rodzaju urządzeń dla niepełnosprawnych, można postarać się o dofinansowanie. W razie wątpliwości co do wyboru konkretnego urządzenia zachęcamy do kontaktu z nami – pomożemy ci wybrać najlepsze urządzenie spełniające swe funkcje w danych okolicznościach.

REKLAMA

herby.pracownia.com

Na skróty (KLIKNIJ)

Szybki kontakt

Windy Schodowe

ul.Zdziarska 81G/1
03-289 Warszawa

Rafał Kurzyna
tel.: +48 692 44 94 74

lub

Łukasz Wyrwik
tel.: +48 608 445 819

lub

Grzegorz Krzemiński
tel.: +48 606 248 022

Napisz e-mail:
info@windy-schodowe.pl

przejdź do działu kontakt »

Najnowsze realizacje

Używana winda krzesełkowa zewnętrzna AcornKrzesełko schodowe krzywoliniowe Otolift TWO

zobacz wszystkie zdjęcia »