Ułatwiamy Twoje Życie

Zakup urządzenia do transportu osoby starszej bądź niepełnosprawnej dla wielu wydaje się kwestią trudną i zawiłą. Nie wiadomo jak się do tego zabrać, jakie rzeczy wziąć pod uwagę i przede wszystkim ile pieniędzy na taką inwestycję przeznaczyć.

5 sposobów na tani zakup windy dla niepełnosprawnychWindy służące do transportu osób niepełnosprawnych są coraz bardziej popularne w Polsce. Można je coraz częściej spotkać w urzędach, bankach czy szkołach. Prawo budowlane nakłada także obowiązek dostosowania budynków na potrzeby osób niepełnosprawnych na właścicieli punktów usługowych.
Coraz częściej także osoby prywatne myślą o chęci posiadania windy schodowej we własnym domu. Zauważmy korzyści jakie niesie zakup i montaż takiego urządzenia. Możliwość łatwego i bezpiecznego pokonywania schodów dla wielu osób starszych to wręcz warunek konieczny do zachowania zdrowia.

Pytanie jakie zapewne rodzi się jako pierwsze to: ile takie urządzenie może kosztować? Czy stać mnie na windę w domu?
Większości ludzi wydaje się, że koszt zakupu i montażu krzesełka schodowego lub platformy schodowej jest niesamowicie duży i już na samym początku rezygnują z tego rodzaju pomysłów/zachcianek. A niestety to nie jest do końca poprawne myślenie.
Ogólne poziomy cenowe poszczególnych rodzajów urządzeń do transportu osób starszych i niepełnosprawnych podawaliśmy w jednym z naszych poprzednich artykułów - kliknij tutaj. Pomimo, że podane tam ceny mogą wydawać się duże to należy sobie zdawać sprawę z tego, że nie zawsze osoba potrzebująca takiej windy musi zapłacić za całość.
Poniżej podajemy sprawdzone sposoby na tani zakup windy schodowej.

czytaj dalej »

Zobacz inne ciekawe artykuły dotyczące likwidacji barier architektonicznych

  • PFRON dofinansowanie - Zlikwidowanie barier architektonicznych często wymaga poniesienia wysokich kosztów, na które nie stać wielu niepełnosprawnych osób. W takich sytuacjach warto zgłosić się po dofinansowanie z PFRON
  • Platforma czy podnośnik - Jaki rodzaj urządzenia do transportu osoby starszej wybrać w przypadku montażu w warunkach zewnętrznych - przed domem, przy tarasie - platformę przyschodową, czy może podnośnik pionowy?
  • Dofinansowanie PFRON 2019 - Wielkimi krokami zbliża się święto Babci i Dziadka, osób, które zawsze służą dobrą radą oraz wyciągają do nas pomocną dłoń. Obdarzamy ich szacunkiem i miłością, a te dwa dni w roku: 21 oraz 22 stycznia, to szczególna okazja do wyrażenia wdzięczności za ich pomoc. To także świetna okazja, aby pomóc naszym dziadkom w kwestiach formalnych związanych z dofinansowaniem, które można przeznaczyć na zakup windy schodowej.
  • Podnośniki ścienne Levicare - Podnośnik ścienny pozwala na bezpieczne przeniesienie osoby z wózka inwalidzkiego na fotel, do łóżka lub do wanny. Urządzenie to posiada udźwig do 140 kg i jest bardzo uniwersalne.

Zobacz Wszystkie Artykuły »

DOFINANSOWANIE PFRON
Jednym z najbardziej popularnych sposobów na sfinansowanie zakupu urządzenia, służące do zniwelowania bariery architektonicznej jest skorzystanie z dofinansowania ze środków PFRON.
Osoba posiadająca grupę inwalidzką (pierwszą bądź drugą) może starać się o uzyskanie takiego dofinansowania. Może ono wynosić nawet 95% - i my jako firma zajmująca się tym na co dzień wiemy, że takie dofinansowania są przyznawane.
Więcej informacji na temat dofinansowania znajdziecie na tej stronie.

FUNDACJA
Innym sprawdzonym sposobem na pozyskanie funduszy na zakup windy jest skorzystanie z pomocy fundacji. Takich fundacji, które pomagają osobom niepełnosprawnych jest dosyć dużo. Fundacja może nam pomóc w większym lub mniejszym stopniu, ale jak wiadomo każda pomoc się liczy. Sami znamy przypadki, gdzie fundacja dokładała nawet połowę do takiej inwestycji. Spis instytucji tego rodzaju można bez trudu znaleźć w internecie.

ADMINISTRACJA BUDYNKU
Jeżeli jesteś mieszkańcem bloku i znajduje się w nim bariera architektoniczna to można spróbować dogadać się z administracją takiego budynku, aby pomogła w zniwelowaniu tej bariery. Niestety często zdarza się, że administracja nie chce pomóc, znamy też przypadki, że wręcz starają się przeszkodzić w montażu takiego urządzenia. Niemniej jednak są też sytuacje, że administracja bierze na siebie przynajmniej część kosztów związanych z montażem windy dla niepełnosprawnych. Sytuacje gdzie to administracja budynku w całości finansuje zakup i montaż podnośnika są wyjątkowe, aczkolwiek zdarzają się.

SPONSOR
Niekiedy można spróbować poszukać sponsora, czyli firmy/osoby/instytucji która zupełnie bezinteresownie sfinansuje zakup urządzenia do zniwelowania bariery architektonicznej. Zapewne znajdzie się cała masa osób, dla których poniżej ich godności jest prosić kogokolwiek o cokolwiek, a inna grupa osób wyjdzie od razu z założenia, że nikt nie zechce im pomóc. Ja jednak nadal wierzę w ludzi i w ich wrodzoną dobroć - znam przypadki kiedy to Sponsor finansował sam z własnych środków zakup windy dla niepełnosprawnych. Talie sytuacje mają miejsce i się zdarzają. Można się tutaj wspomóc różnego rodzaju stronami internetowymi, które wspomagają tego rodzaju akcje.

OKAZJA
Na samym końcu jest poszukanie dobrej okazji - może to powinno się znaleźć na początku lub jeszcze lepszym pomysłem jest połączenie wszystkiego razem. Spróbuj znaleźć dobre i tanie urządzenie. Poczytaj o różnego rodzaju promocjach. Zapytaj firmę, czy można liczyć na obniżkę ceny na dany rodzaj windy dla niepełnosprawnych. A może istnieją tańsze zamienniki tego co nas interesuje. Pamiętaj - kto pyta nie błądzi!

REKLAMA

herby.pracownia.com

Na skróty (KLIKNIJ)

Szybki kontakt

Windy Schodowe

ul.Zdziarska 81G/1
03-289 Warszawa

Rafał Kurzyna
tel.: +48 692 44 94 74

lub

Łukasz Wyrwik
tel.: +48 608 445 819

Napisz e-mail:
info@windy-schodowe.pl

przejdź do działu kontakt »

Najnowsze realizacje

Krzesełko schodowe Acorn na dolnym przystankuPlatforma do transportu osób niepełnosprawnych Ascendor

zobacz wszystkie zdjęcia »