Potrzebujesz pomocy w kwestiach związanych z likwidacją barier architektonicznych?

Zadzwoń do nas

Zadzwoń do nas

+48 692 44 94 74

Odwiedź nasz kanał Windy-Schodowe.pl na youtube Odwiedź nasz kanał Windy-Schodowe.pl na instagramie
Kliknij aby powiększyć lub zmniejszyć tekst

Pomniejszanie/powiększanie tekstu

Pomniejsz tekst
Normalny tekst
Powiększ tekst

Jak tanio kupić windę?

Zakup urządzenia do transportu osoby starszej bądź niepełnosprawnej dla wielu wydaje się kwestią trudną i zawiłą. Nie wiadomo jak się do tego zabrać, jakie rzeczy wziąć pod uwagę i przede wszystkim, ile pieniędzy na taką inwestycję przeznaczyć.

Windy służące do transportu osób niepełnosprawnych są coraz bardziej popularne w Polsce. Można je coraz częściej spotkać w urzędach, bankach czy szkołach. Prawo budowlane nakłada także obowiązek dostosowania budynków na potrzeby osób niepełnosprawnych na właścicieli punktów usługowych. Coraz częściej osoby prywatne myślą o chęci posiadania windy schodowej we własnym domu. Jakie korzyści niesie zakup i montaż takiego urządzenia? Możliwość łatwego i bezpiecznego pokonywania schodów dla wielu osób starszych to wręcz warunek konieczny do zachowania zdrowia.

Cena urządzenia do transportu starszej osoby

Pytanie jakie zapewne rodzi się jako pierwsze to: ile takie urządzenie może kosztować? Czy stać mnie na windę w domu? Większość ludzi myśli, że koszt zakupu i montażu krzesełka schodowego lub platformy schodowej jest niesamowicie duży i już na samym początku rezygnują z takiego pomysłu. Czy słusznie rezygnują z marzeń o niezależności? Poziomy cenowe poszczególnych rodzajów urządzeń do transportu osób starszych i niepełnosprawnych podawaliśmy w artykule windy dla niepełnosprawnych – cennik. Pomimo, że podane tam ceny mogą wydawać się duże to należy zdać sobie sprawę z tego, że nie zawsze osoba potrzebująca windy musi zapłacić za całość.

Sprawdzone sposoby na tani zakup windy schodowej

DOFINANSOWANIE PFRON

Jednym z najbardziej popularnych sposobów na sfinansowanie zakupu urządzenia, służącego do zniwelowania bariery architektonicznej jest skorzystanie z dofinansowania ze środków PFRON. Osoba posiadająca grupę inwalidzką (pierwszą bądź drugą) może starać się o uzyskanie dofinansowania. Może ono wynosić nawet 95% - i my jako firma zajmująca się tym na co dzień wiemy, że takie dofinansowania do likwidacji barier są przyznawane.

FUNDACJA

Innym sprawdzonym sposobem na pozyskanie funduszy na zakup windy jest skorzystanie z pomocy fundacji. Fundacji, które pomagają osobom niepełnosprawnych jest bardzo dużo. Może nam ona pomóc w większym lub mniejszym stopniu, ale jak wiadomo każda pomoc się liczy. Spotkaliśmy przypadki, w których fundację pokryły nawet połowę kosztów inwestycji związanej z likwidacją barier. Spis instytucji mogą Państwo znaleźć bez trudu w internecie.

ADMINISTRACJA BUDYNKU

Jeżeli jesteś mieszkańcem bloku i znajduje się w nim bariera architektoniczna, możesz spróbować porozumieć się z administracją budynku, aby pomogła w jej zniwelowaniu. Niestety często zdarza się, że administracja nie chce pomóc. Znamy przypadki, w których administracja wręcz starała się przeszkodzić w montażu urządzenia dźwigowego. Niemniej jednak są też sytuacje dużo bardziej pozytywne, gdy pomagają i pokrywają część kosztów związanych z montażem windy dla niepełnosprawnych. Sytuacje, gdy administracja budynku w całości finansuje zakup i montaż podnośnika są wyjątkowe, aczkolwiek zdarzają się i warto spróbować.

SPONSOR

Kolejny sposobem może okazać się znalezienie sponsora, czyli firmy, osoby lub instytucji, która zupełnie bezinteresownie sfinansuje zakup urządzenia do zniwelowania bariery architektonicznej. Zapewne znajdzie się wiele osób, dla których proszenie o pomoc jest poniżej godności, inna grupa wyjdzie od razu z założenia, że nikt nie zechce im pomóc. Jednak my wierzymy w ludzi oraz ich wrodzoną dobroć. Znamy przypadki, kiedy to właśnie sponsor finansował sam z własnych środków zakup windy dla niepełnosprawnych. Takie sytuacje się zdarzają. Jak jednak zacząć szukać wsparcia u obcych osób? Można zacząć od znalezienie stron internetowych, wspierających takie akcje.

OKAZJA

Na samym końcu pozostaje poszukanie dobrej okazji – możliwe, że ten punkt powinien znaleźć się na początku. Jeszcze lepszym pomysłem jest połączenie wszystkiego razem. Spróbuj znaleźć dobre i tanie urządzenie. Poczytaj o różnego rodzaju promocjach. Zapytaj firmę, czy można liczyć na obniżkę ceny na dany rodzaj windy dla niepełnosprawnych. A może istnieją tańsze zamienniki tego co nas interesuje. Pamiętaj - kto pyta nie błądzi!