Potrzebujesz pomocy w kwestiach związanych z likwidacją barier architektonicznych?

Zadzwoń do nas

Zadzwoń do nas

+48 692 44 94 74

Odwiedź nasz kanał Windy-Schodowe.pl na youtube Odwiedź nasz kanał Windy-Schodowe.pl na instagramie
Kliknij aby powiększyć lub zmniejszyć tekst

Pomniejszanie/powiększanie tekstu

Pomniejsz tekst
Normalny tekst
Powiększ tekst

Ceny krzesełek schodowych i schodołazów

Każdy człowiek ceni sobie niezależność i swobodę. Obie te cechy dotyczą różnych aspektów życia zarówno prywatnego jak i zawodowego. Przychodzi jednak taki czas, gdy stajemy bezradni wobec przeszkód i barier architektonicznych, które wydają się nam nie do pokonania.

Warto na takim etapie uświadomić sobie, że istnieją rozwiązania dostępne w przystępnych cenach, takie chociażby jak krzesełka schodowe czy schodołazy, które mogą zdecydowanie ułatwić nam życie we własnym domu.

Zbudowany niegdyś sporym nakładem sił i wydatków wymarzony dom przestaje być komfortowy, bo dostęp do piwnicy, piętra, a nawet ogrodu uniemożliwiają schody. Wiek lub choroba skazuje nas na izolację i samotność, co nierzadko prowadzi również do frustracji.

Na szczęście z pomocą przychodzi nam technika. Dzięki urządzeniom nowej generacji, prostym i łatwym w obsłudze, a jednocześnie relatywnie niedrogim, możemy przywrócić komfort naszemu życiu. Niejednokrotnie słyszymy w słuchawce zdzwinie klienta, który dowiaduje się, że nasze krzesełka schodowe to nie tylko niezwykła jakość, ale i przystępna cena.

Codzienność nie musi mijać wyłącznie na jednej kondygnacji domu. Dostęp do pokoi na piętrze lub ogrodu, do którego wiedzie kilka schodków zapewniają nam krzesełka schodowe, różnego rodzaju platformy lub windy oraz schodołazy.

Krzesełka schodowe są niezwykle wygodnym sposobem pokonywania barier architektonicznych. Ich montaż nie wymaga z reguły żadnych przygotowawczych prac budowlanych. Na uwagę zasługuje również fakt, że można z nich korzystać na schodach stosunkowo wąskich - minimalna, wymagana szerokość schodów pod montaż takiej windy krzesełkowej to jedynie 67 cm. Rodzaj schodów, a więc to, czy są proste, zakręcone czy wielobiegowe także nie gra roli. Krzesełko porusza się płynnie po torze jezdnym, a jego sterowaniem może zajmować się sam pasażer bądź opiekun. Schody pokonywane są bezpiecznie, łatwo i komfortowo. Krzesełko schodowe nie wymaga też specjalnie dużo miejsca. Można je szybko złożyć, żeby nie przeszkadzały innym domownikom, a jego design zadowoli gusta nawet najwybredniejszych klientów.

Nasza firma oferuje szeroką gamę krzesełek schodowych, a te najtańsze można już nabyć u nas w cenie około 8000 zł brutto wliczając w to koszty transportu, montażu i gwarancji. Tak więc jak widać ceny krzesełek schodowych nie muszą być tak duże, jak się to niektórym wydaje.

Polecane artykuły

Prezent na dzień Babci

Prezent na dzień Babci

21 i 22 stycznia obchodzony jest Dzień Babci i Dzień Dziadka. Warto pomyśleć o funkcjonalnym...

Czytaj dalej
Platforma czy podnośnik

Platforma czy podnośnik

Jaki rodzaj urządzenia do transportu osoby starszej wybrać w przypadku montażu w warunkach...

Czytaj dalej

Alternatywą dla krzesełek schodowych są platformy schodowe do transportu osób niepełnosprawnych poruszających się na wózku inwalidzkim. Ten rodzaj podnośnika, również umożliwia transport pomiędzy jedną lub wieloma kondygnacjami.

Urządzenie to wymaga większej przestrzeni na schodach i przed nimi. Można je wyposażyć w barierki ochronne lub składane siedzisko dla większego bezpieczeństwa i komfortu. Sterowanie jest równie proste jak w przypadku krzesełka schodowego. Pracę platformy kontroluje sam pasażer.

Ceny platform schodowych zależą w dużej mierze od parametrów schodów - zaczynają się one od około 30 tys zł.

Obecnie dużą popularnością cieszą się mobilne urządzenia zwane schodołazami. W tym przypadku jednak do transportu osoby starszej potrzebny jest operator. Niewątpliwą zaletą schodołazów jest ich mobilność oraz niska cena, która w porównaniu do platformy schodowej lub krzesełka jest bardzo atrakcyjna.

Można je łatwo spakować i zabrać ze sobą wszędzie tam, gdzie będą nam potrzebne. Schodołazy dzielą się na kroczące i gąsienicowe. Te drugie wymagają nieco szerszych schodów, lecz obydwa rodzaje sprawdzają się na co dzień doskonale.

Warto także zdawać sobie sprawę z tego, że schodołaz jest jedynym urządzeniem, którego nie instaluje się na stałe na schodach - ta cecha tych urządzeń do transportu osób niepełnosprawnych pozwala np. wypożyczyć schodołaz, aby go przetestować w swoim domu.

Warto w tym miejscu nadmienić, że istnieje świetna grupa urządzeń niejako uzupełniająca schodołazy z krzesełkami schodowymi - mianowicie mam tutaj na myśli podnośniki ścienne dla osób niepełnosprawnych. Urządzenia te pozwalają na bezpieczne przeniesienie osoby niepełnosprawnej z wózka inwalidzkiego na krzesełko schodowe i odwrotnie.

Warto w tym miejscu nadmienić, iż zakup oraz montaż wszystkich wyżej wymienionych rozwiązań może być dotowany przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Maksymalna kwota dofinansowania wynosi 95%, jednak w praktyce te dofinansowania są przyznawane na poziomie 60 do 80% poniesionych na ten cel wydatków, dzięki czemu wszystkie opisane wyżej urządzenia stają się dostępne dla szerokiej grupy potrzebujących osób. Wystarczy złożyć wymagane dokumenty w odpowiednim centrum pomocy rodzinie lub miejskim ośrodku pomocy społecznej.

Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym nasz dom na powrót stanie się źródłem życia i radości, a swobodny dostęp do wszystkich pomieszczeń niewątpliwie poprawi komfort zarówno nas jak i naszych bliskich.