Potrzebujesz pomocy w kwestiach związanych z likwidacją barier architektonicznych?

Zadzwoń do nas

Zadzwoń do nas

+48 662 101 002

Odwiedź nasz kanał Windy-Schodowe.pl na youtube Odwiedź nasz kanał Windy-Schodowe.pl na instagramie
Kliknij aby powiększyć lub zmniejszyć tekst

Pomniejszanie/powiększanie tekstu

Pomniejsz tekst
Normalny tekst
Powiększ tekst

Ceny krzesełek schodowych i schodołazów

Każdy z nas ceni sobie niezależność i swobodę poruszania się. Obie te cechy dotyczą różnych aspektów życia zarówno prywatnego jak i zawodowego. Przychodzi jednak taki czas, gdy stajemy bezradni wobec przeszkód i barier architektonicznych, które wydają się nam nie do pokonania.

Warto na takim etapie uświadomić sobie, że istnieją rozwiązania dostępne w przystępnych cenach, takie chociażby jak krzesełka schodowe czy schodołazy, które mogą zdecydowanie Ułatwić Nam Życie we własnym domu.

Dostosuj swój dom do swoich potrzeb poprzez zakup windy schodowej!

Ceny krzesełek schodowych i schodołazów są przystępne dla każdego

Zbudowany niegdyś sporym nakładem sił i wydatków wymarzony dom przestaje być komfortowy, bo dostęp do piwnicy, piętra, a nawet ogrodu uniemożliwiają schody. Wiek lub choroba skazuje nas na izolację i samotność, co nierzadko prowadzi również do frustracji. Wiele osób mających trudności z pokonywaniem schodów spędza całe miesiące, a nawet lata w odizolowaniu od niedostępnych części mieszkania oraz od życia rodzinnego, czy społecznego.

Na szczęście z pomocą przychodzi nam technika. Dzięki windom schodowym nowej generacji, prostym i łatwym w obsłudze, a jednocześnie relatywnie niedrogim, możemy przywrócić komfort naszemu życiu. Niejednokrotnie słyszymy w słuchawce zdziwienie klienta, który dowiaduje się, że nasze krzesełka schodowe lub schodołazy to nie tylko niezwykła jakość, ale i przystępna cena zakupu takiego urządzenia do zniwelowania bariery architektonicznej.

Zobacz jak działa krzesełko schodowe?

Zobacz na poniższym filmie, jak łatwe i komfortowe może być korzystanie z krzesełka schodowego.
Kliknij, aby włączyć film pokazujący windę schodową Acorn Superglide dla osób starszych:

Krzesełko schodowe Acorn na torze prostym - działanie i obsługa

Codzienne życie nie musi wyłącznie koncentrować się na jednej kondygnacji domu. Dostęp do pokoju na piętrze lub ogrodu, do którego wiedzie kilka schodków zapewniają nam krzesełka schodowe, różnego rodzaju platformy schodowe a także windy dla niepełnosprawnych oraz schodołazy - sprawdź katalog produktów firmy Windy Schodowe.

Czym jest krzesełko schodowe?

Katalog produktów firmy Windy Schodowe

Krzesełka schodowe są niezwykle wygodnym i szybkim sposobem likwidowania barier architektonicznych. Ich montaż nie wymaga z reguły żadnych przygotowawczych prac budowlanych. Na uwagę zasługuje również fakt, że można z nich korzystać na schodach stosunkowo wąskich - minimalna, wymagana szerokość schodów pod montaż takiej windy krzesełkowej to jedynie 67 cm(* - sprawdź poniżej). Rodzaj schodów, a więc to, czy są proste, zakręcone czy wielobiegowe także nie gra roli.
Winda schodowa porusza się płynnie i powoli po torze jezdnym, a jej sterowaniem może zajmować się sam pasażer bądź jego opiekun. Krzesło przyschodowe pokonuje schody bezpiecznie i komfortowo. Krzesełko schodowe nie zabiera też specjalnie dużo miejsca na schodach. Można je szybko złożyć, żeby nie przeszkadzało innym domownikom, a jego design zadowoli gusta nawet najbardziej wymagających klientów, dla których estetyka sprzętu jest równie ważna co bezpieczeństwo jego obsługi.

(*) - Szerokość jaka jest potrzebna do poprawnego montażu windy krzesełkowej oraz jej wygodnego użytkowania zależy od konkretnego modelu krzesełka schodowego oraz od wzrostu i kondycji fizycznej osoby, która będzie to urządzenie użytkować.

Polecane artykuły

Prezent na dzień Babci

Prezent na dzień Babci

21 i 22 stycznia obchodzony jest Dzień Babci i Dzień Dziadka. Warto pomyśleć o funkcjonalnym...

Czytaj dalej
Platforma czy podnośnik

Platforma czy podnośnik

Jaki rodzaj urządzenia do transportu osoby starszej wybrać w przypadku montażu w warunkach...

Czytaj dalej

Ile kosztuje krzesełko schodowe?

Zapytaj naszego doradcę ile kosztuje krzesełko schodowe

Nasza firma oferuje szeroką gamę krzesełek schodowych, a te najtańsze można już nabyć u nas w cenach rozpoczynających się od około 10-11 tys zł brutto w górę wliczając w to koszty transportu, montażu i gwarancji. Windy krzesełkowe używane są jeszcze tańsze i tutaj koszty zaczynają się od poziomu 6-8 tys zł. Tak więc jak widać ceny krzesełek schodowych nie muszą być tak duże, jak się to niektórym wydaje.

Ostateczne ceny krzesełek na schody do transportu osób mających trudności z poruszaniem się są zawsze ustalane indywidualnie i zależą one od wielu czynników. Podczas rozmowy z osobą zainteresowaną zakupem krzesła schodowego skrupulatnie określamy wszelkie czynniki, które mogą mieć wpływ na komfort użytkowania windy krzesełkowej w konkretnym miejscu. Jednocześnie większość tych czynników ma również wpływ na to jaka jest cena krzesełka schodowego.
Przede wszystkim chcąc określić koszt windy schodowej musimy wiedzieć na jakich schodach będzie ona zainstalowana. Krzesło schodowe na schody proste do wewnątrz budynku będzie na pewno tańsze niż krzesełko na szynie krzywoliniowej. Jeżeli musimy kupić windę schodową, aby pokonać 5 stopni schodów wykonanych z drewna to z pewnością zapłacimy mniej, niż w przypadku zakupu krzesełka, które musi nas przewieźć na 3 piętro w bloku.

Od czego zależy koszt windy schodowej?

Od czego zależy koszt zakupu windy schodowej - skontaktuj się ze specjalistą

Ogólnie rzecz ujmując możemy powiedzieć, że krzesełka schodowe na szynie prostej w wersji używanej można kupić w cenie 6-8 tys zł.
Krzesła przyschodowe nowe na schody proste do montażu wewnątrz budynku kosztują od 10 do 13 tys zł.
W przypadku chęci montażu windy krzesełkowej prostoliniowej na schodach na zewnątrz budynku należy się liczyć z wydatkiem rzędu 15-17 tys zł.
Krzesełko schodowe krzywoliniowe, które ma pokonać schody prowadzące na pierwszą kondygnację w domu w wersji używanej może kosztować około 20-25 tys zł, a w przypadku urządzenia fabrycznie nowego koszt ten może sie zwiększyć do 30-35 tys zł.
Natomiast jeżeli chcemy, aby krzesełko schodowe pokonało 3-4 piętra na klatce schodowej w bloku to ostateczna cena zakupu windy krzesełkowej może wynieść nawet 70-90 tys zł.
Mówimy tutaj o widełkach cenowych - tak jak napisaliśmy wcześniej ostateczny koszt dostawy i montażu krzesła schodowego jest zależny od dużej liczby czynników.

Aby zatem odpowiedzieć na pytanie ile kosztuje założenie krzesełka schodowego dla osoby starszej lub niepełnosprawnej musimy dokładnie zapoznać się z konkretną sytuacją i wziąć pod uwagę następujące czynniki:

  • długość schodów - czym dłuższe schody, tym większa cena zakupu krzesełka schodowego; jeżeli schody zbudowane są z kilku części to musimy zmierzyć ich długości i je zsumować
  • szerokość schodów - jeżeli schody są węższe niż 75 cm, to w przypadku krzesełek krzywoliniowych trzeba zastosować tzw. automatyczny obrót siedziska, który pozwoli na to, aby bezpiecznie przewieźć osobę na górę - ta opcja podwyższy koszty dostawy windy krzesełkowej
  • kształt schodów - w przypadku schodów o skomplikowanym kształcie ilość zakrętów oraz ich rodzaj może spowodować wzrost ceny krzesła na schody
  • umiejscowienie schodów, czyli to czy znajdują się one wewnątrz budynku, czy na zewnątrz - krzesełka schodowe dedykowane do montażu i użytkowania na zewnątrz są droższe, gdyż muszą być odporne na warunki atmosferyczne
  • wiele dodatkowych opcji dostępnych w krzesłach przyschodowych, jak chociażby poszerzane siedziska, wielopunktowe pasy bezpieczeństwa lub skórzane tapicerki bądź automatycznie podnoszone dolne końcówki szyn jezdnych (tzw. zawias) spowodują, że ceny dostawy wind schodowych będą się zwiększać

Platformy schodowe jako alternatywa dla krzesełka schodowego?

Cena platformy schodowej dla niepełnosprawnych zależy od schodów

Alternatywą dla krzesełek schodowych są platformy schodowe do transportu osób niepełnosprawnych poruszających się na wózku inwalidzkim. Ten rodzaj podnośnika schodowego, również umożliwia transport pomiędzy jedną lub wieloma kondygnacjami.
Zasadniczą różnicą pomiędzy platformą schodową, a krzesełkiem schodowym jest, że platforma potrafi przewieźć osobę wraz z wózkiem inwalidzkim - posiada ona znacznie większy udźwig niż krzesło na schody.

Platforma schodowa wymaga większej przestrzeni na schodach i przed nimi - jest ona o wiele większa gabarytowo w porównaniu do krzesła schodowego. Najlepiej, aby szerokość schodów w tej sytuacji była większa niż 100 cm, a na dole przed schodami było powyżej 150 cm wolnej przestrzeni. Platforma schodowa posiada składany podest oraz jest wyposażona w barierki ochronne. Może także mieć składane siedzisko dla większego bezpieczeństwa i komfortu. Sterowanie platformą ukośną na schody jest równie proste jak w przypadku krzesełka schodowego. Ruch platformy kontroluje sam pasażer lub jego opiekun za pomocą pilota zdalnego sterowania lub przyciskami znajdującymi się na panelu sterowniczym urządzenia.

Ceny platform schodowych zależą w dużej mierze od parametrów schodów (podobnie jak w przypadku krzesełek schodowych) - zaczynają się one od około 35-40 tys zł w górę.
Niekiedy okazuje się, że aby można było poprawnie wykonać montaż platformy schodowej potrzebne są dodatkowe prace budowlane.
W przypadku montażu platformy schodowej na klatce schodowej w bloku z pewnością należy uzyskać pisemną zgodę administracji bądź wspólnoty, która na taki montaż zezwoli. Nie są tutaj natomiast potrzebne żadne pozwolenia budowlane.

Poniżej możesz zobaczyć na filmie jak działa platforma schodowa.
Kliknij, aby włączyć film pokazujący platformę przyschodową na szynie prostej model Ascendor PLG7:

Platforma schodowa PLG7

Schodołazy i inne urządzenia dla osób niepełnosprawnych?

Schodołaz jest dosyć tani i można go wypożyczyć

Obecnie dużą popularnością cieszą się mobilne urządzenia zwane schodołazami. W tym przypadku jednak do transportu osoby starszej lub niepełnosprawnej za pomocą schodołaza potrzebny jest operator. Niewątpliwą zaletą schodołazów jest ich mobilność oraz niska cena, która w porównaniu do platformy schodowej lub krzesełka jest bardzo atrakcyjna.

Można je łatwo spakować i zabrać ze sobą wszędzie tam, gdzie będą nam potrzebne. Schodołazy dzielą się na kroczące i gąsienicowe. Te drugie wymagają nieco szerszych schodów, lecz obydwa rodzaje sprawdzają się na co dzień doskonale.

Warto także zdawać sobie sprawę z tego, że schodołaz jest jedynym urządzeniem, którego nie instaluje się na stałe na schodach - ta cecha tych urządzeń do transportu osób niepełnosprawnych pozwala np. wypożyczyć schodołaz, aby go przetestować w swoim domu.

Warto w tym miejscu nadmienić, że istnieje świetna grupa urządzeń niejako uzupełniająca schodołazy z krzesełkami schodowymi - mianowicie mam tutaj na myśli podnośniki ścienne dla osób niepełnosprawnych. Urządzenia te pozwalają na bezpieczne przeniesienie osoby niepełnosprawnej z wózka inwalidzkiego na krzesełko schodowe i odwrotnie.

Skorzystaj z dofinansowania PFRON i obniż cenę zakupu windy?

Kontakt z doradcą odnośnie likwidacji barier architektonicznych ze środków PFRON

Warto w tym miejscu nadmienić, iż zakup oraz montaż wszystkich wyżej wymienionych rozwiązań może być dotowany przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Maksymalna kwota dofinansowania z PFRON wynosi 95%, jednak w praktyce te dofinansowania są przyznawane na poziomie 60-80% poniesionych na ten cel wydatków, dzięki czemu wszystkie opisane wyżej urządzenia stają się dostępne dla szerokiej grupy potrzebujących osób. Wystarczy złożyć wymagane dokumenty w odpowiednim centrum pomocy rodzinie lub miejskim ośrodku pomocy społecznej.

Poniżej możesz zobaczyć film, który przedstawia jak krok po kroku można starać się o uzyskanie dofinansowania ze środków PFRON.
Kliknij, aby włączyć film:

Jak otrzymać dofinansowanie ze środków PFRON na zakup windy schodowej?

Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym nasz dom na powrót stanie się źródłem życia i radości, a swobodny dostęp do wszystkich pomieszczeń niewątpliwie poprawi komfort zarówno nas jak i naszych bliskich.

Chcesz poznać więcej szczegółów odnośnie cen wind schodowych? Zapraszamy do kontaktu.

Kontakt do specjalisty w zakresie wind schodowych