Potrzebujesz pomocy w kwestiach związanych z likwidacją barier architektonicznych?

Zadzwoń do nas

Zadzwoń do nas

+48 692 44 94 74

Odwiedź nasz kanał Windy-Schodowe.pl na youtube Odwiedź nasz kanał Windy-Schodowe.pl na instagramie
Kliknij aby powiększyć lub zmniejszyć tekst

Pomniejszanie/powiększanie tekstu

Pomniejsz tekst
Normalny tekst
Powiększ tekst

Winda krzesełkowa dla seniorów

Krzesełko schodowe dla seniorów jest dosyć egzotycznym urządzeniem na polskim rynku - mamy nadzieję, że poniższy artykuł przybliży Państwu ten temat.

Urządzenie zwane potocznie krzesełkiem schodowym jest swego rodzaju dźwigiem osobowym, który porusza się nie w pionie ale po torze nachylonym pod pewnym kątem do poziomu podłogi. Siedzisko zamocowane do ramy wraz z silnikiem i przekładnią porusza się po zębatce, która jest przymocowana do szyny. Winda może poruszać się po linii prostej lub krzywej, a osoba może być transportowana w pozycji siedzącej lub stojącej.

Winda krzesełkowa została zaprojektowana z myślą o osobach starszych i niepełnosprawnych z niewielką dysfunkcją narządu ruchu, w związku z czym ruch krzesła jest bardzo płynny oraz dosyć powolny, a samo krzesełko zostało zaopatrzone w pasy bezpieczeństwa oraz czujniki sprawiające, że urządzenie to jest bardzo bezpieczne w użytkowaniu. Oprócz osób starszych i niepełnosprawnych z windy przyschodowej mogą korzystać osoby z różnego rodzaju schorzeniami lub nadwagą. Krzesło schodowe z powodzeniem spełnia swoją funkcję w domach prywatnych, ale także w domach opieki, pensjonatach oraz hotelach i ośrodkach wypoczynkowych.

Polecane artykuły

Prezent na dzień Babci

Prezent na dzień Babci

21 i 22 stycznia obchodzony jest Dzień Babci i Dzień Dziadka. Warto pomyśleć o funkcjonalnym...

Czytaj dalej

Szynę, po której porusza się krzesło schodowe montuje się do stopni schodów wzdłuż ściany po prawej lub lewej stronie schodów (winda prawostronna lub lewostronna). W celu zaoszczędzenia miejsca zostało ono zaopatrzone w mechanizm pozwalający na jego złożenie w czasie kiedy się go nie używa - dzięki czemu nie przeszkadza innym mieszkańcom domu w użytkowaniu schodów. Sterowanie krzesłem schodowym możliwe jest joystickiem znajdującym się przy krześle lub pilotem (w zestawie znajdują się dwa piloty), co jest szczególnie przydatne kiedy windy używa więcej niż jedna osoba. Nasz produkt charakteryzuje się świetną jakością wykonania, czego najlepszym dowodem jest dożywotnia gwarancja, jaką daje producent na nowe urządzenie (na szynę i przekładnię).