Potrzebujesz pomocy w kwestiach związanych z likwidacją barier architektonicznych?

Zadzwoń do nas

Zadzwoń do nas

+48 606 686 002

Odwiedź nasz kanał Windy-Schodowe.pl na youtube Odwiedź nasz kanał Windy-Schodowe.pl na instagramie
Kliknij aby powiększyć lub zmniejszyć tekst

Pomniejszanie/powiększanie tekstu

Pomniejsz tekst
Normalny tekst
Powiększ tekst

Krzesełka schodowe Otolift na torze krzywoliniowym

Krzesełka schodowe Otolift na torze krzywoliniowym zdobyły niezwykle duże uznanie wśród naszch Klientów. Montujemy je w różnorodnych miejscach. W poniższym artykule chcemy zaprezentować, przynajmniej w uogólnieniu, nasze najbardziej interesujące projekty, w których zastosowaliśmy krzesła Otolift na szynie krzywoliniowej.

Krzesełka schodowe krzywoliniowe to niezwykle uniwersalne urządzenia, które mogą służyć do niwelowania barier architektonicznych w bardzo różnorodnych miejscach.

Foteliki schodowe krzywoliniowe instalujemy zarówno w domach prywatnych jak i w różnego rodzaju przychodniach a także budynkach użyteczności publicznej, tj.: szkołach, czytelniach, bibliotekach oraz domach kultury.

Krzesełka schodowe Otolift poruszają się po torze jezdnym złożonych z dwóch rur znajdujących się jedna na drugą - na dolnej rurce przyspawana jest zębatka, a górna rurka służy do stabilizacji urządzenia podczas jazdy.

Szyna jezdna (tor jezdny) zajmuje bardzo mało miejsca na schodach - jest on podtrzymywany przez specjalne słupki, które montuje się na stopniach schodów. Tor jezdny krzesełek Otolift można instalować zarówno z prawej jak i z lewej strony schodów - z reguły przy wyborze strony sugerujemy się wygodą pasażera oraz całkowitym kosztem.

Kąt nachylenia toru jezdnego krzesełka krzywoliniowego Otolift może wynosić aż 70 stopni - to powoduje, że można montować te krzesła na naprawdę bardzo ciasnych i stromych klatkach schodowych - natomiast duża liczba możliwych kolorów tapicerki i obudowy powoduje, że będzie się ono ładnie dopasowywało do każdego wnętrza.

Polecane artykuły

Prezent na dzień Babci

Prezent na dzień Babci

21 i 22 stycznia obchodzony jest Dzień Babci i Dzień Dziadka. Warto pomyśleć o funkcjonalnym...

Czytaj dalej

Krzesełka schodowe krzywoliniowe bardzo często instalujemy z bibliotekach oraz domach kultury lub szkołach, które obfitują w ciasne klatki bez miejsca np. na platformę dla osób niepełnosprawnych.

Krzesełka schodowe Otolift są montowane w taki sposób, aby zdecydowanie ułatwić wjazd na górę osobom starszym, które mają kłopoty z chodzeniem oraz osobom niepełnosprawnym, które poruszają się na wózkach inwalidzkich.

Zazwyczaj na górze schodów krzesełka schodowe zatrzymują się na ostatnim stopniu, natomiast dzięki obrotowemu siedzisku osoba jadąca krzesełkiem może z niego wygodnie zsiąść.

Niejednokrotnie na górze wykonujemy także tzw. zakręt parkingowy, co oznacza, że krzesełko po dojechaniu do góry schodów robi zakręt i przez ostatni metr jedzie w poziomie, natomiast górny przystanek znajduje się na korytarzu lub w pokoju.

Nasze ostatnie realizacje z wykorzystaniem krzesełek schodowych Otolift na szynie krzywoliniowej to instalacja takiego sprzętu w Gliwicach w budynku Politechniki Śląskiej - z racji na wąską klatkę schodową nie było sposobności zamontowania tam innego rodzaju windy dla niepełnosprawnych.

Także ciekawy był projekt, jaki wykonywaliśmy w Mińsku Mazowieckim. Ogólna długość toru jezdnego wyniosła ponad 23 metry - przy tak długim torze jezdnym w krzesełku wykorzystuje się 4 akumulatory.

Następny interesujący projekt, w którym wykorzystaliśmy krzesło krzywoliniowe to Miejski Ośrodek Kultury w Mirosławcu. Remont budynku w znacznym zakresie został sfinansowany z projektu unijnego – z kolei dostarczone przez naszą firmę krzesełko schodowe krzywoliniowe z powodzeniem zapewnia wygodny dostęp do czytelni, która jest na piętrze osobom starszym i niepełnosprawnym.

Poniżej przedstawiamy filmy pokazujące krzesełko schodowe krzywoliniowe Otolift podczas pracy:

Krzesełko schodowe dla seniorów na torze krzywoliniowym | Windy Schodowe