Potrzebujesz pomocy w kwestiach związanych z likwidacją barier architektonicznych?

Zadzwoń do nas

Zadzwoń do nas

+48 692 44 94 74

Odwiedź nasz kanał Windy-Schodowe.pl na youtube Odwiedź nasz kanał Windy-Schodowe.pl na instagramie
Kliknij aby powiększyć lub zmniejszyć tekst

Pomniejszanie/powiększanie tekstu

Pomniejsz tekst
Normalny tekst
Powiększ tekst

Które krzesełko jest lepsze?

Czy posiadając schody dwubiegowe jesteś zmuszony do zakupu droższego krzesełka schodowego na torze krzywoliniowym?

Krzesełko schodowe o zakrzywionej szynie, jest odzwierciedleniem całego profilu schodów, dlatego wydaje się być najlepszym rozwiązaniem w przypadku schodów, które posiadają jeden zakrzywiony bieg lub kilka biegów połączonych spocznikiem. Jednakże przed dokonaniem ostatecznego wyboru urządzenia, warto rozważyć inne możliwe rozwiązania.

Windy schodowe z szyną krzywą są sprzętem o dosyć skomplikowanej budowie oraz działaniu. Ze względu na to, iż ich szyna musi być każdorazowo wyprodukowana na specjalne zamówienie – bezpośrednio u producenta – ich cena jest dużo wyższa, niż krzesełka z szyną prostą. W związku z tym, że urządzenia te są dosyć drogie należy starannie przeanalizować kwestię wyboru odpowiedniej wersji krzesełka.

Polecane artykuły

Prezent na dzień Babci

Prezent na dzień Babci

21 i 22 stycznia obchodzony jest Dzień Babci i Dzień Dziadka. Warto pomyśleć o funkcjonalnym...

Czytaj dalej

Krzesło na zakrzywionej szynie jest przystosowane wyłącznie do danych schodów, dla których zostało wyprodukowane. Często urządzenie to posiada układ mikroprocesorowy, który ma zaprogramowany tor jazdy danego krzesła. W związku z tym nie może zostać przeniesione na inne schody i dlatego stają się bezwartościowe, kiedy już nie będą go Państwo potrzebowali.

Krzesełka z szyną krzywą wymagają specjalistycznych pomiarów i czasami dodatkowego przygotowania schodów. W związku z tym od momentu zamówienia, przez kupno aż do instalacji, mogą upłynąć nawet 2-3 miesiące, a samodzielna instalacja tego typu krzesełka jest niemożliwa.

Natomiast krzesełko z szyną prostą jest dostępne zaraz po zamówieniu, a jego montaż jest o wiele prostszy w porównaniu z windą krzesełkową na szynie krzywoliniowej.

Jeżeli Twoje schody mają podest na zakręcie, proponujemy rozważenie instalacji dwóch krzesełek z szyną prostą, jako alternatywną opcję dla jednego krzesełka z szyną krzywą. Trzeba jednak mieć pewność, że użytkownik krzesełka jest zdolny do przejścia z jednego krzesełka na drugie po poziomym podłożu. Z naszego doświadczenia wiemy, że nie zawsze jest to możliwe, jednakże bardzo często takie rozwiązanie jest faktycznie najlepsze, a zarazem najtańsze.

Instalacja dwóch używanych krzesełek przyschodowych z szyną prostą zapewnia Państwu wiele korzyści:

  • Mogą Państwo zapłacić ponad dwa razy mniej za dwa krzesełka na szynie prostej, niż za jedno na szynie krzywoliniowej.
  • Jest to system krzesełek, który można łatwo przenieść i zainstalować w innym miejscu, a dodatkowo firma Windy Schodowe chętnie odkupi je od Państwa w momencie, gdy okaże się, iż już ich Państwo nie potrzebują.
  • W przypadku tych krzesełek dostawa i montaż są możliwe nawet w przeciągu tygodnia.
  • Mimo, iż krzesełka są używane dajemy Państwu 12 miesięczną gwarancję z możliwością przedłużenia jej na dowolny okres za jedyne 50 zł/miesięcznie.

Te wszystkie informacje powinny Państwu pomóc podjąć właściwą decyzję.

Prosimy pamiętać, że nie zawsze na schodach wielobiegowych da się zainstalować krzesła schodowe na prostym torze jezdnym, jednak często taka opcja wchodzi w grę i może to znacząco obniżyć koszty projektu dodatkowo skracając czas realizacji.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą na używane krzesełka schodowe na szynie prostej.