Potrzebujesz pomocy w kwestiach związanych z likwidacją barier architektonicznych?

Zadzwoń do nas

Zadzwoń do nas

+48 692 44 94 74

Odwiedź nasz kanał Windy-Schodowe.pl na youtube Odwiedź nasz kanał Windy-Schodowe.pl na instagramie
Kliknij aby powiększyć lub zmniejszyć tekst

Pomniejszanie/powiększanie tekstu

Pomniejsz tekst
Normalny tekst
Powiększ tekst

Przygotowanie do montażu krzesła schodowego

Zakup używanego krzesełka schodowego to najprostszy, najszybszy i najtańszy sposób na zniwelowanie bariery architektonicznej, ale jak porzygotować miejsce pod montaż tej windy?

Instalacja krzesełka schodowego Acorn nie wymaga praktycznie żadnych prac budowlanych. Kompletny zestaw instalacyjny windy krzesełkowej Acorn składa się z siedziska (krzesełka), wagonika jezdnego, toru jezdnego (szyny), ładowarki, pilotów oraz elementów nośnych (łapy mocujące lub słupki oraz zestaw śrub).

Przed rozpoczęciem montażu krzesła schodowego należy zmierzyć schody zgodnie z instrukcją pomiaru schodów. Wszelkie prace budowlane przy schodach powinny być ukończone - mamy tutaj na myśli obrókę drewnem lub wykładanie schodów gresem - montaż wykonujemy na tzw. "czystych schodach".

Polecane artykuły

Prezent na dzień Babci

Prezent na dzień Babci

21 i 22 stycznia obchodzony jest Dzień Babci i Dzień Dziadka. Warto pomyśleć o funkcjonalnym...

Czytaj dalej

Winda krzesełkowa Acorn może poruszać się schodach o kącie nachylenia od 25 do 55 stopni - jednak mamy możliwość jej montażu nawet na schodach o nachyleniu 20 stopni. Minimalna szerokość schodów to ok. 60 cm, zalecamy jednak, aby wynosiła ona przynajmniej 75 cm. Montaż szyny jezdnej możliwy jest zarówno na schodach betonowych jak i drewnianych czy też metalowych. Wykończenie schodów może być w miarę dowolne – drewno, ceramika, wykładzina.

Tor jezdny można montować po prawej lub lewej stronie schodów, jednak zaleca się aby w czasie jazdy za plecami użytkownika znajdowała się ściana. Ładowarkę montujemy w pobliżu szyny, w odległości do około 5 metrów. Ładowarka powinna być podłączona do gniazda zasilającego 230V~50 Hz poprzez tzw. listwę zasilającą posiadającą zabezpieczenie prądowe oraz przepięciowo-impulsowe. Gniazdko zasilające powinno znajdować się niedaleko od dolnego lub górnego miejsca postoju krzesła (miejsca parkingowego).

Żadne inne prace, poza przygotowaniem zasilania przez klienta nie są potrzebne. Sam proces montażu krzesła zajmuje od 3 do 5 godzin i jest zależny od długości schodów oraz materiału z jakiego są wykonane.

Zawsze po montażu robimy szkolenie z obsługi i serwisowania urządzenia oraz wyjaśniamy ewentualne wątpliwości związane z jego działaniem, a także przygotowujemy dokumentację na potrzeby UDT.