Potrzebujesz pomocy w kwestiach związanych z likwidacją barier architektonicznych?

Zadzwoń do nas

Zadzwoń do nas

+48 606 686 002

Odwiedź nasz kanał Windy-Schodowe.pl na youtube Odwiedź nasz kanał Windy-Schodowe.pl na instagramie
Kliknij aby powiększyć lub zmniejszyć tekst

Pomniejszanie/powiększanie tekstu

Pomniejsz tekst
Normalny tekst
Powiększ tekst

Używane krzesełka schodowe na zewnątrz budynku

W naszej ofercie znajdą Państwo używane krzesełka schodowe Acorn, które montujemy przeważnie wewnątrz budynków, chociaż bywają sytuacje, że możliwa jest instalacje takiego krzesełka na zewnątrz.

Używane krzesełka nie są specjalnie dedykowane do użytkowania zewnętrznego - oczywiście poprawnie przeprowadzony montaż oraz odpowiednia konserwacja i dbałość o urządzenie powodują, że mamy wiele udanych montaży zewnętrznych tego rodzaju krzesła schodowego - jednak aby być w pełni szczerym należy powiedzieć, że nie jest to typowe zewnętrzne krzesełko schodowe.

Przede wszystkim krzesełko to dostarczane jest przez naszą firmę zawsze z fabrycznie nowym siedziskiem, które posiada tapicerowane oparcie oraz siedzisko. Elementy te muszą być chronione przed wilgocią, podobnie jak cały wagonik jezdny (znajdują się w nim akumulatory oraz cała elektronika) - zapewnia to dostarczany przez naszą firmę specjalny pokrowiec na krzesełko schodowe.

Oczywiście to od użytkownika zależy, czy będzie używał dostarczonego pokrowca - my jako firma dostarczająca nie mamy wpływu na ten aspekt.

Polecane artykuły

Prezent na dzień Babci

Prezent na dzień Babci

21 i 22 stycznia obchodzony jest Dzień Babci i Dzień Dziadka. Warto pomyśleć o funkcjonalnym...

Czytaj dalej

Następną sprawą wartą uwagi są tzw. punkty ładowania krzesełka, tj. styki elektryczne, które umożliwiają doładowywanie akumulkatorów znajdujących się w urządzeniu w sposób automatyczny. Na stykach napięcie zmienne wymosi ok. 20V - chociaż jest to napięcie niskie i bezpieczne dla człowieka, to zwarcie tych styków spowoduje spalenie się bezpieczenika w krzesełku schodowym.

Jeśli już instalujemy używane krzesełko schodowe na zewnątrz obiektu, to przeważnie nie podłączamy dolnego punktu ładowania - w tej sytuacji urządzenie musi być parkowane na górnym przystanku.

Przedstawione powyżej kwestie pokazują nasze podejście do tematu montażu używanego krzesełka na zewnątrz budynku - zawsze robimy to po wcześniejszych konsultacjach z klientem i pełnym uświadomieniu mu możliwych skutków takiej instalacji.

O wiele bezpieczniejszy jest montaż krzesełka schodowego używanego w warunkach zewnętrznych jeżeli nad schodami jest chociażby niewielkie zadaszenie, jak np. na zdjęciu pokazanym obok.

W tym miejcu należy oczywiście wspomnieć, że istnieją modele krzesełek specjalnie zaprojektowanych do użytkowania w warunkach zewnętrznych. Są one również dostarczane ze specjalnym pokrowcem, jednak ponadto siedzisko nie posiada części tapicerowanych, a obudowa silnika i elektroniki jest szczelna.

Nasza firma posiada w swojej ofercie typowo zewnętrzne krzesełka schodowe - obok prezentujemy jedno z nich.