Potrzebujesz pomocy w kwestiach związanych z likwidacją barier architektonicznych?

Zadzwoń do nas

Zadzwoń do nas

+48 692 44 94 74

Odwiedź nasz kanał Windy-Schodowe.pl na youtube Odwiedź nasz kanał Windy-Schodowe.pl na instagramie
Kliknij aby powiększyć lub zmniejszyć tekst

Pomniejszanie/powiększanie tekstu

Pomniejsz tekst
Normalny tekst
Powiększ tekst

Windy dla osób niepełnosprawnych - cennik

Cennik krzesełek, platform schodowych oraz podnośników i schodołazów do transportu osób starszych i niepełnosprawnych.

Ceny wind do transportu osób niepełnosprawnych są niezwykle różnorodne i uzależnione głównie od typu urządzenia, ale także od parametrów danej windy oraz warunków technicznych panujących w miejscu instalacji tego urządzenia dźwigowego.

Ile kosztuje zatem winda dla niepełnosprawnych? Takie oto pytanie dosyć często słyszmy podczas rozmów jakie prowadzimy z naszymi klientami. Informacja odnośnie ceny platformy schodowej lub podnośnika pionowego jest najbardziej pożądana - często niestety, nieistotne są parametry techniczne, wyposażenie czy też warunki gwarancji.

Cena to nie wszystko - nie zawsze najtańsza oferta jest najbardziej opłacalna

Ceny krzesełek schodowych i schodołazów Cennik wind dla osób starszych i niepełnosprawnych jest tym co klienta interesuje przede wszystkim.
Z tego też powodu postanowiliśmy napisać niniejszy artykuł i przedstawić w nim ogólne ceny poszczególnych urządzeń dźwigowych służących do transportu osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, a przy okazji opiszemy jakie czynniki i dlaczego wpływają na koszty dostawy i montażu wind dla niepełnosprawnych.
Na samym początku zacznijmy od tego, że mamy różne rodzaje urządzeń do transportu osób starszych i niepełnosprawnych. Jedną grupę stanowią krzesełka schodowe, które są jednym z tańszych rodzajów wind schodowych, ale jak wiadomo nie przewożą osoby wraz z wózkiem inwalidzkim. Inną grupę stanowią platformy schodowe, które montuje się nad schodami (w tzw. biegu schodowym) - urządzenia te mogą przewozić osoby wraz z wózkiem inwalidzkim i wraz z podnośnikami pionowymi (stanowiącymi de facto kolejną grupę urządzeń dźwigowych) pozwalają w pełni zniwelować barierę architektoniczną, a tym samym osobie na wózku inwalidzkim samodzielnie pokonać schody. Do jeszcze innej grupy podnośników schodowych możemy zaliczyć schodołazy, czyli transportery schodowe.

Polecane artykuły

Prezent na dzień Babci

Prezent na dzień Babci

21 i 22 stycznia obchodzony jest Dzień Babci i Dzień Dziadka. Warto pomyśleć o funkcjonalnym...

Czytaj dalej

Ceny krzesełek schodowych i schodołazów Temat cen schodołazów i krzesełek schodowych został przez nas już poruszany wielokrotnie. Cena krzesełka schodowego zależy przede wszystkim od kształtu (rodzaju schodów). Na schody proste, bez zakrętów, spoczników, półpięterek i zabiegów możemy zaoferować krzesełka schodowe proste, które zawsze dostarczamy w bardzo atrakcyjnej cenie. W zależności od długości schodów, materiału z jakiego są one wykonane oraz kilku innych rzeczy (wewnątrz budynku czy na zewnątrz, montaż z prawej lub lewej strony schodów, odległość od Warszawy) oferujemy krzesła przyschodowe w cenie już od 9-10 tysięcy złotych. Dosyć często również prowadzimy różnego rodzaju promocje na tego rodzaju windy schodowe i wówczas ich i tak niewysoka cena zostaje jeszcze obniżona. Jeżeli schody są kręcone, to wówczas należy rozważyć zakup krzesełka schodowego na torze krzywoliniowym, a tutaj ceny zaczynają się od poziomu 25-28 tys zł.

Znacznie tańszą grupą urządzeń do transportu osób są schodołazy, szczególnie używane. Schodołazy kroczące to najtańsze urządzenie, którym możemy przewieźć po schodach osobę niepełnosprawną. Cennik schodołazów (uwzględnia on zakup urządzenia, ale również jego wypożyczenie) przedstawiamy na naszej stronie dedykowanej tym urządzeniom - używane schodołazy - sprzedaż, wypożyczalnia - cennik - serdecznie zapraszamy.

Ceny krzesełek schodowych i schodołazów Platformy schodowe dla osób starszych - cennikCeny platform schodowych, podobnie jak krzesełek zależą od kształtu schodów. W swojej ofercie posiadamy tanie platformy schodowe na torze prostym - to oznacza, że jeżeli potrzebujemy ukośną platformę przyschodową na schody proste to możemy się liczyć z wydatkiem od 30 tys zł do około 35, a nawet 40 tysięcy zł. Cena tego rodzaju windy schodowej zależy od długości schodów oraz od kilku innych kwestii, jak chociażby ilość miejsca na dole przed schodami, umiejscowienie platformy (wewnątrz, czy na zewnątrz), sposób montażu toru jezdnego platformy schodowej (na słupkach lub do ściany) a także jej wyposażenia.
Warto również pamiętać, że nie zawsze cena platformy schodowej powinna być czynnikiem decydującym - jeżeli urządzenie ma być użytkowane w bloku (gdzie najczęściej mamy ciasną klatkę schodową oraz możliwość aktów wandalizmu) to warto rozważyć droższe urządzenie - podobnie w przypadku, kiedy taka winda ma być zamontowana na zewnątrz budynku i często użytkowana. Do takich realizacji zawsze polecamy platformy przyschodowe Ascendor - model PLG7 do instalacji na schodach prostych oraz PLK8 na schodach krzywoliniowych.

Ostatnią grupę urządzeń z naszej oferty stanowią podnośniki pionowe o małej wysokości podnoszenia. Cena tego rodzaju wind dla osób niepełnosprawnych zazwyczaj w największej mierze zależy od wysokości podnoszenia takiego urządzenia.

Podnośniki śrubowe Kali oferujemy w cenie od 28 tys zł w górę - oprócz wysokości podnoszenia na koszty dostawy i montażu takiej windy wpływa sposób usytuowania wjazdu i zjazdu, rodzaj zasilania, sposób wykończenia (malowanie standardowe, na dowolny kolor lub wersja INOX).

Innym urządzeń z tej grupy wind jest Liftboy, który z reguły jest tańszy niż podnośnik Kali B. Ceny podnośnika Liftboy zaczynają się od kwoty 23-25 tys zł.

Pobierz cennik wind w formie pliku PDF

Aby pobrać na swój komputer cennik wind oferowanych przez nasza firmę kliknij w link poniżej Kliknij tutaj, aby pobrać cennik wind w formacie PDF.

Poniżej zamieszczamy tabelę z cennikiem wind dla niepełnosprawnych - prosimy pamiętać, że koszty tutaj podane są wyłącznie orientacyjne - zawsze każde zapytanie traktujemy indywidualnie i dla każdego klienta opracowujemy kosztorys, który uwzględnia wszystkie dostępne w danym momencie informacje - zarówno te, które przekaże nam klient (wymiary i zdjęcia schodów), jak i nasze wewnętrzne (promocje) oraz niezależne od nikogo (kurs euro).

Zapraszamy do składania zapytań ofertowych na nasz adres email: info@windy-schodowe.pl.

L.p. Nazwa urządzenia Zakres cenowy Opcje wpływające na koszty Film
1 Krzesełko schodowe Acorn na szynie prostej 8 tys zł długość schodów, usytuowanie wewnątrz lub na zewnątrz
Krzesełko schodowe Acorn na schody proste
2 Krzesełko schodowe krzywoliniowe Otolift TWO 26 tys zł w górę długość schodów, ilość i rodzaj zakrętów
Krzesełko schodowe dla seniorów na torze krzywoliniowym | Windy Schodowe
3 Krzesełko schodowe krzywoliniowe Acorn A180 24 tys zł w górę długość schodów, ilość i rodzaj zakrętów
Krzesełko schodowe krzywoliniowe Acorn A180
4 Tania platforma schodowa Logic 28 tys zł w górę długość schodów, sposób montażu toru jezdnego (do ściany lub na słupkach), ilość miejsca na dole przed schodami
Platforma schodowa dla osób niepełnosprawnych - model Logic Extrema
5 Platforma schodowa PLG7 Od 32 tys zł w górę długość schodów, sposób montażu toru jezdnego (do ściany lub na słupkach), ilość miejsca na dole przed schodami
Platforma przyschodowa na torze prostym do transportu osób niepełnosprawnych Ascendor PLG7
6 Platforma krzywoliniowa PLK8 Od 45 tys zł w górę długość schodów, sposób montażu toru jezdnego (do ściany lub na słupkach), ilość i rodzaj zakrętów, opcje wykończenia
Platforma schodowa dla osób niepełnosprawnych Ascendor PLK8 w bloku
7 Podnośnik pionowy Liftboy Od 23 tys zł w górę wysokość podnoszenia, usytuowanie, kolor
Podnośnik pionowy dla niepełnosprawnych LiftBoy
8 Używany schodołaz kroczący 3-4 tys zł typ schodołaza
Schodołaz kroczący Sherpa