Potrzebujesz pomocy w kwestiach związanych z likwidacją barier architektonicznych?

Zadzwoń do nas

Zadzwoń do nas

+48 692 44 94 74

Odwiedź nasz kanał Windy-Schodowe.pl na youtube Odwiedź nasz kanał Windy-Schodowe.pl na instagramie
Kliknij aby powiększyć lub zmniejszyć tekst

Pomniejszanie/powiększanie tekstu

Pomniejsz tekst
Normalny tekst
Powiększ tekst

Likwidacja barier architektonicznych w przychodni

Choć pacjentami przychodni i gabinetów lekarskich często są osoby starsze lub niepełnosprawne, które mają trudności z poruszaniem się, zdarza się, że miejsca te nie są dostosowane do ich potrzeb. W niektórych przychodniach można natrafić na bariery architektoniczne - takie jak schody. Zwłaszcza, jeśli poradnie lekarskie zlokalizowane są w starych budynkach, które nie były projektowane z myślą o osobach poruszających się na wózku inwalidzkim. Dowiedz się, jak zlikwidować bariery architektoniczne w przychodni.

Jak zlikwidować bariery architektoniczne w przychodni opieki zdrowotnej?

Platforma schodowa pomaga w likwidacji barier architektonicznych.

Łatwy i bezpieczny dostęp do opieki medycznej jest szczególnie ważny w przypadku seniorów i osób z niepełnosprawnościami. Likwidacja barier architektonicznych w obiektach użyteczności publicznej związanych z ochroną zdrowia jest nie tylko postrzegana jako etycznie odpowiednie działanie. Sanepid wymaga, aby właściciel budynku, w którym znajduje się przychodnia, zlikwidował bariery architektoniczne. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jakie urządzenia wybrać, aby zniwelować bariery architektoniczne, tak aby osoby starsze lub z niepełnosprawnością mogły samodzielnie korzystać z opieki lekarskiej w przychodniach.

Jakie urządzenia wybrać do likwidacji barier architektonicznych w przychodni?

W ofercie firmy Windy Schodowe mamy kilka typów urządzeń, które zniwelują bariery architektoniczne w przychodni: krzesełka schodowe, platformy schodowe i podnośniki pionowe. Najczęstsze urządzenia, które montujemy w przychodniach to krzesełka lub platformy schodowe. Dowiedz się, w jakich sytuacjach sprawdza się każde z tych urządzeń i kiedy będzie ono najlepszym rozwiązaniem.

Krzesełko schodowe

Krzesełko schodowe to bezpieczne urządzenie do transportu seniora po schodach.

Montaż krzesełka schodowego jest najtańszym i najszybszym sposobem likwidacji bariery architektonicznej w przychodni. W przypadku wind schodowych na torze prostoliniowym, takich jak Acorn Superglide możemy przystąpić do montażu już kilka dni po złożeniu zamówienia. Jako firma Windy Schodowe mamy te urządzenia na stanie, dzięki czemu są one dostępne od ręki. Sam montaż krzesełka schodowego jest bardzo szybki i trwa jeden dzień. Co więcej, krzesełko schodowe można zamontować nawet na dość wąskich schodach.

Jeśli w przychodni do pokonania jest więcej niż jedna kondygnacja, niezbędny będzie montaż windy schodowej na torze krzywoliniowym. Otolift TWO to windy krzesełkowe, które mogą połączyć nawet 3 piętra.

Platforma schodowa

Trzeba jednak pamiętać, że krzesełko schodowe transportuje samego pacjenta. Nie jest to więc optymalne rozwiązanie dla osób korzystających z wózka inwalidzkiego. W takim przypadku należy wybrać inne rozwiązanie do likwidacji barier architektonicznych w przychodni - platformę schodową. Platforma schodowa transportuje osobę razem z wózkiem i ma udźwig nawet do 300 kg. Montaż tego urządzenia trwa od 1 do 2 dni.

Zobacz, jak wygląda montaż platformy schodowej.

Jak wygląda montaż platformy schodowej?  | Platforma schodowa Ascendor PLG7

Wymagania techniczne

Każde z urządzeń do niwelacji barier architektonicznych ma swoje konkretne wymagania techniczne. Skontaktuj się z nami - nasi specjaliści odpowiedzą na Twoje pytania i doradzą wybór odpowiedniego urządzenia.

Zasilanie

Zarówno krzesełko schodowe jak i platforma schodowa są zasilane akumulatorowo ze zwykłego gniazdka elektrycznego 230V. Trzeba pilnować, aby zawsze wpiąć wtyczkę akumulatora do kontaktu. Dzięki temu nawet przy chwilowej przerwie w dostawie prądu urządzenie bezpiecznie zjedzie na dolny poziom.

Dostępne miejsce

Wymagania techniczne

Decydując się na konkretne urządzenie, trzeba też wziąć pod uwagę dostępne miejsce. Krzesełko schodowe można zamontować nawet na dość wąskich schodach. A szyna jezdna nie wystaje mocno przed pierwszy stopień - na około 50 cm. Z kolei w przypadku platformy schodowej potrzebne jest aż 150 cm wolnej przestrzeni przed pierwszym stopniem. Ten czynnik często uniemożliwia montaż platformy schodowej w konkretnej przychodni.

Czy schodołaz zlikwiduje bariery architektoniczne w przychodni?

Nie. Schodołaz nie jest urządzeniem montowanym na stałe, które trwale niweluje bariery. Co więcej, osoba poruszająca się na wózku inwalidzkim nie może samodzielnie korzystać ze schodołaza. Urządzenia te pomagają przetransportować osobę na wózku inwalidzkim, ale nie likwidują bariery architektonicznej.

Obowiązek zgłoszenia urządzenia do urzędu dozoru technicznego

Podnośnik likwiduje bariery architektoniczne na zewnątrz budynku

Niezależnie od tego, jakie urządzenie zostanie ostatecznie zamontowane w przychodni, trzeba pamiętać o obowiązku zgłoszenia go do urzędu dozoru technicznego. Na życzenie klienta nasza firma może zająć się prawie całą procedurą odbiorową. Co więcej, właściciel windy schodowej lub platformy ma obowiązek regularnie przeprowadzać przeglądy techniczne urządzenia. Podczas badania nasz technik sprawdza wszystkie połączenia mechaniczne i elektryczne, weryfikuje działanie czujników bezpieczeństwa i upewnia się, czy wszystkie podzespoły działają poprawnie. Regularne przeglądy i odpowiednia konserwacja urządzenia gwarantują bezpieczne użytkowanie.

Bariery architektoniczne w przychodni - podsumowanie

Właściciel przychodni ma obowiązek likwidacji barier architektonicznych. Nasza firma jest wiodącym dystrybutorem wind krzesełkowych i platform schodowych w Polsce. Zapraszamy do kontaktu - doradzimy wybór odpowiedniego urządzenia, przeprowadzimy sprawny montaż i pomożemy w procedurze odbioru.


Czytaj nasze artykuły i poznawaj nowoczesne sposoby likwidacji barier!
Masz pytania? Chętnie Ci pomożemy!

Zadzwoń: +48 692 44 94 74 , +48 606 686 002 , +48 787 986 002

lub wyślij wiadomość na adres: windy.schodowe.biuro@gmail.com