Ułatwiamy Twoje Życie

Już od ponad roku w naszej ofercie znajduje się niski podnośnik pionowy do transportu osób niepełnosprawnych. Liftboy, bo tak nazywa się to urządzenie jest bardzo ciekawym rodzajem windy dla niepełnosprawnych zarówno od strony konstrukcyjnej jak i funkcjonalnej.

Podnośnik pionowy Liftboy dla osób niepełnosprawnychPrzede wszystkim podnośnik Liftboy jest zupełnie inny niż większość podnośników dedykowanych dla osób niepełnosoprawnych. Cała konstrukcja oraz napęd schowane są pod spodem (pod podłogą), dzięki czemu urządzenie to nie rzuca się w oczy i świetnie komponuje się z każdym otoczeniem.
Druga unikalna cecha to bardzo cicha praca. Podczas jazdy w górę lub w dół praktycznie nie słuchać żadnego dźwięku wydawanego przez silnik bądź elementy konstrukcyjne. Dzieje się tak dlatego, że do napędu użyto wysokiej klasy siłownika elektrycznego, a konstrukcja nośna została oparta na konstrukcji nożycowej.

czytaj dalej »

Zobacz inne ciekawe artykuły dotyczące likwidacji barier architektonicznych

  • Dofinansowanie PFRON 2019 - Wielkimi krokami zbliża się święto Babci i Dziadka, osób, które zawsze służą dobrą radą oraz wyciągają do nas pomocną dłoń. Obdarzamy ich szacunkiem i miłością, a te dwa dni w roku: 21 oraz 22 stycznia, to szczególna okazja do wyrażenia wdzięczności za ich pomoc. To także świetna okazja, aby pomóc naszym dziadkom w kwestiach formalnych związanych z dofinansowaniem, które można przeznaczyć na zakup windy schodowej.
  • Podnośniki ścienne Levicare - Podnośnik ścienny pozwala na bezpieczne przeniesienie osoby z wózka inwalidzkiego na fotel, do łóżka lub do wanny. Urządzenie to posiada udźwig do 140 kg i jest bardzo uniwersalne.
  • Jak tanio kupić windę? - Zakup urządzenia do transportu osoby starszej bądź niepełnosprawnej dla wielu wydaje się kwestią trudną i zawiłą. W tym artykule przedstawiamy 5 sposobów na to skąd pozyskać fundusze na zakup windy.
  • Jak pokonać schody? - Osoby, które nie mają żadnych niepełnosprawności, nie zdają sobie nawet sprawy ile razy w ciągu jednego dnia muszą pokonać schody – po prostu nie zwracają na to uwagi. Schody napotykamy w szkole, w pracy na zakupach,a także oczywiście w domu czy w bloku.

Zobacz Wszystkie Artykuły »

Mobilna platforma pionowa dla niepełnosprawnych LiftboyPodnośnik Liftboy może podnosić ciężar do 300 kg na maksymalną wysokość 83 cm. Nawet jeżeli różnica poziomów jest nieco większa, to często udaje się ją zniwelować poprzez zrobienie podjazdu, czy też umiejscowienie podnośnika nieco wyżej. Istnieje też mniejsza (i tańsza) wersja tego podnośnika o udźwigu do 180 kg.
Liftboy jest zasilany bezpośrednio z gniazdka 230V - nie jest tutaj wymagane zasilanie 400 V, czyli tzw. "siła". W gniazdko wpinamy transformator, który obniża napięcie do 24 V i tym niskim, bezpiecznym napięciem zasilany jest siłownik elektryczny. Bardzo często w przypadku montaży na zewnątrz budynku gniazdko zasilające oraz transformator chowa się w środku budynku, a na zewnątrz wyprowadza tylko niskie napięcie 24V.
Podnośnik Liftboy na dolnym przystankuKolejną ważną cechą jest brak jakiegolwiek podszybia, czy też fundamentu. Podnośnik Liftboy można posadowić nawet na kostce brukowej. Ma to szczególnie ważne znaczenie w polskich warunkach atmosferycznych, gdzie zimą lub jesienią może być spory problem z podnośnikiem wymagającym podszybia - różnego rodzaju liście zalegające w takim miejscu lub śnieg, czy lód mogą skutecznie unieruchomić naszą windę. Dzięki niskiej wadze urządzenia, która wynosi poniżej 100kg, nie ma nawet potrzeby aby kotwić ramę podnośnika do podłoża - co więcej jedną z wielu dostępnych opcji jest specjalny wózek umożliwiający szybkie przestawienie podnośnika w inne miejsce.

Więcej informacji na temat podnośnika Liftboy znajdą Państwo na stronie Mały podnośnik pionowy Liftboy ».

Zjazd w dół podnośnikiem LiftboyNa sam koniec napiszemy o kwestii najważniejszej, czyli o cenie. Otóż cena tego podnośnika pionowego dla osób niepełnosprawnych jest niska w porównaniu do innych podobnych modeli. Generalnie możemy z pełną uczciwością powiedzieć, że wśród wind o wysokości podnoszenia do 1 metra nie znajdą Państwa tańszego urządzenia.
Jeżeli do tej informacji dorzucimy całą masę opcji jakie są dostępne w tym podnośniku (najazd kątowy, automatyczna rampa wjazdowa, malowanie na dowolny kolor, itp) to się okaże, że podnośnik niskiego podnoszenia, model Liftboy stanowi bardzo ciekawą ofertę zarówno dla osób prywatnych, które mają przy domu niski taras lub balkon jak też dla firm, czy też instytucji, które chcą udostępnić swój lokal osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim.
Oczywiście podnośnik Liftboy jak każde inne urządzenie tego rodzaju może zostać dofinansowane ze środków PFRON. Osoby starające się o dofinansowanie i szukające informacji na ten temat odsyłamy na naszą stronę Dofinansowanie - tutaj można znaleźć wiele przydatnych informacji odnośnie dofinansowań PFRON oraz dokumentów jakie należy składać do MOPS lub PCPR w tej sprawie.

Poniżej przedstawiamy film pokazujący podnośnik Liftboy w akcji - zapraszamy do oglądania oraz kontaktu z nami.

REKLAMA

herby.pracownia.com

Na skróty (KLIKNIJ)

Szybki kontakt

Windy Schodowe

ul.Zdziarska 81G/1
03-289 Warszawa

Rafał Kurzyna
tel.: +48 692 44 94 74

lub

Łukasz Wyrwik
tel.: +48 608 445 819

Napisz e-mail:
info@windy-schodowe.pl

przejdź do działu kontakt »

Najnowsze realizacje

Krzesełko przyschodowe AcornKrzesełko schodowe krzywoliniowe Otolift TWO

zobacz wszystkie zdjęcia »