Potrzebujesz pomocy w kwestiach związanych z likwidacją barier architektonicznych?

Zadzwoń do nas

Zadzwoń do nas

+48 692 44 94 74

Odwiedź nasz kanał Windy-Schodowe.pl na youtube Odwiedź nasz kanał Windy-Schodowe.pl na instagramie
Kliknij aby powiększyć lub zmniejszyć tekst

Pomniejszanie/powiększanie tekstu

Pomniejsz tekst
Normalny tekst
Powiększ tekst

Dofinansowanie z PFRON dla osób niepełnosprawnych

Na naszej stronie przedstawiamy informacje JAK KROK PO KROKU MOŻNA STARAĆ SIĘ O UZYSKANIE DOFINANSOWANIA (DOTACJI) Z PFRON poprzez PCPR, MOPS lub MOPR.

Jeżeli jesteś osobą niepełnosprawną i szukasz informacji na temat dotacji ze środków PFRON do likwidacji barier architektonicznych, to dobrze trafiłeś!

Dofinansowanie z PFRON dla osób niepełnosprawnych Poniżej przedstawiamy informacje w jaki sposób i gdzie można starać się o przyznanie dofinansowania do likwidacji barier architektonicznych.
Jeżeli potrzebujesz urządzenia do zniwelowania bariery architektonicznej w domu lub w bloku zwróć się do naszej firmy z zapytaniem. Pomożemy Ci w doborze optymalnego rozwiązania, skrojonego na Twoje potrzeby. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w sprzedaży i montażach wind schodowych potrafimy podpowiedzieć jakie rozwiązanie sprawdzi się najlepiej w Twojej konkretnej sytuacji.
Doradzimy Ci także jak znaleźć środki finansowe na ten cel, czyli mówiąc krótko jak możesz otrzymać dofinansowanie ze środków PFRON na likiwdację barier architektonicznych. Każdego roku uczestniczmy w bardzo dużej ilości projektów z udziałem dotacji z PFRON, w związku z czym posiadamy dużą praktyczną wiedzę odnośnie tego rodzaju kwestii.

Dotacja z PFRON do windy dla niepełnosprawnych Ogólnie rzecz ujmując dofinansowanie na zakup sprzętu do zniwelowania bariery architektonicznej może być przyznane osobie niepełnosprawnej mającej pierwszą bądź drugą grupę inwalidzką. Jeżeli więc nie masz jeszcze grupy inwalidzkiej postaraj się o jej wyrobienie.
Ze środków PFRON możesz otrzymać nawet do 95% wartości windy, czyli konkretnego urządzenia (platformy schodowej, krzesełka przyschodowego bądź podnośnika pionowego) jakiego potrzebujesz. Tak jak napisaliśmy na początku środki finansowe pochodzą ze środków PFRON, jednak rozdysponowaniem tych pieniędzy zajmują się takie urzędy jak PCPR (Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie), MOPS (Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej) i MOPR (Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie) - musisz znaleźć taki urząd w miejscu swojego zamieszkania i udać się tam z prośbą o udzielenie dotacji PFRON na zakup sprzętu do likwidowania barier architektonicznych.

Pobierz bazę urzędów PCPR, MOPS i MOPR na rok 2021

Z właściwego (ze względu na miejsce zamieszkania i zameldowania) urzędu powinieneś pobrać wniosek i go wypełnić. Do takiego wniosku należy dołączyć cały szereg załączników - jednym z nich jest często faktura proforma na windę oraz kosztorys.
Nasza firma może przygotować takie dokumenty dla Ciebie bezpłatnie - skontaktuj się z nami w celu uzyskania takiego kosztorysu na windę dla osób niepełnosprawnych - przejdź do działu Kontakt.

Wnioski o dofinansowanie najlepiej składać na początku roku. Są urzędy w których decyduje kolejność złożonych wniosków. W innych wnioski można składać cały rok. Zawsze najlepiej jest zapytać na w konkretnym urzędzie jakie mają procedury. Również bezpośrednio u urzędnika najlepiej zapytać na co można w ogóle dostać w danym roku dofinansowanie z PFRON.
Po pozytywnym (bądź negatywnym) rozpatrzeniu danego wniosku jesteś informowany o tym fakcie pisemnie, a następnie musi zostać podpisana umowa pomiędzy urzędem a osobą niepełnosprawną bądź jej opiekunem prawnym.

Aby lepiej zapoznać się z ofertą naszej firmy i znaleźć optymlne urządzenie dla siebie przejdź do działu Oferta - znajdziesz tam całą gamę urządzeń służących do niwelowania barier architektonicznych - począwszy od najtańszych krzesełek schodowych na schody proste poprzez bardzo funkcjonalne i uniwersalne krzesełka schodowe krzywoliniowe a skończywszy na platformach schodowych i podnośnikach pionowych.

Więcej konkretnych informacji dotyczących dofinansowania do windy z PFRON znajdziesz na naszych podstronach w tym i innych serwisach. Lista linków prowadząca do miejsc, na których możesz znaleźć informacje dotyczące dofinansowania z PFRON, PCPR bądź MOPS czy MOPR