Potrzebujesz pomocy w kwestiach związanych z likwidacją barier architektonicznych?

Zadzwoń do nas

Zadzwoń do nas

+48 692 44 94 74

Odwiedź nasz kanał Windy-Schodowe.pl na youtube Odwiedź nasz kanał Windy-Schodowe.pl na instagramie
Kliknij aby powiększyć lub zmniejszyć tekst

Pomniejszanie/powiększanie tekstu

Pomniejsz tekst
Normalny tekst
Powiększ tekst

Dofinansowanie z PFRON dla osób niepełnosprawnych

Na naszej stronie przedstawiamy informacje JAK KROK PO KROKU MOŻNA STARAĆ SIĘ O UZYSKANIE DOFINANSOWANIA (DOTACJI) Z PFRON poprzez PCPR, MOPS lub MOPR.

Jeżeli jesteś osobą niepełnosprawną i szukasz informacji na temat dotacji ze środków PFRON do likwidacji barier architektonicznych, to dobrze trafiłeś! Pokażemy Ci jaką pomoc może zaoferować pfron przy zakupie windy dla niepełnosprawnych.

Dofinansowanie z PFRON dla osób niepełnosprawnych Poniżej przedstawiamy informacje w jaki sposób i gdzie można starać się o przyznanie dofinansowania do likwidacji barier architektonicznych.
Jeżeli potrzebujesz urządzenia do zniwelowania bariery architektonicznej w domu lub w bloku zwróć się do naszej firmy z zapytaniem. Pomożemy Ci w doborze optymalnego rozwiązania, skrojonego na Twoje potrzeby. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w sprzedaży i montażach wind potrafimy podpowiedzieć jakie rozwiązanie sprawdzi się najlepiej w Twojej konkretnej sytuacji.
Doradzimy Ci także jak znaleźć środki finansowe na ten cel, czyli mówiąc krótko jak możesz otrzymać dofinansowanie ze środków PFRON na likwidację barier architektonicznych. Każdego roku uczestniczmy w bardzo dużej ilości projektów z udziałem dotacji z PFRON, w związku z czym posiadamy szeroką, praktyczną wiedzę odnośnie kwestii dotyczących dofinansowania pfron.

Zobacz film pokazujący procedurę związaną z dofinansowaniem z PFRON przy zakupie windy do transportu osoby niepełnosprawnej. Jeżeli jesteś ciekaw jak zdobyć środki na zakup krzesełka schodowego lub platformy schodowej bądź innego rodzaju windy dla niepełnosprawnego to zapraszamy do oglądania.

Jak otrzymać dofinansowanie ze środków PFRON na zakup windy schodowej?

Dotacja z PFRON do windy dla niepełnosprawnych Ogólnie rzecz ujmując dofinansowanie na zakup sprzętu do zniwelowania bariery architektonicznej może być przyznane osobie niepełnosprawnej mającej pierwszą bądź drugą grupę inwalidzką. Jeżeli więc nie masz jeszcze grupy inwalidzkiej postaraj się o jej wyrobienie.
Ze środków PFRON możesz otrzymać nawet do 95% wartości windy, czyli konkretnego urządzenia (platformy schodowej, krzesełka przyschodowego bądź podnośnika pionowego) jakiego potrzebujesz. Tak jak napisaliśmy na początku środki finansowe pochodzą z funduszy PFRON'u, jednak rozdysponowaniem tych pieniędzy zajmują się takie urzędy jak PCPR (Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie), MOPS (Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej) i MOPR (Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie) - musisz znaleźć taki urząd w miejscu swojego zamieszkania, a następnie udać się tam z prośbą o udzielenie dotacji PFRON na zakup sprzętu do likwidowania barier architektonicznych.
Poniżej znajdziesz link, pod którym możesz pobrać listę urzędów w całej Polsce, które zajmują się przyjmowaniem i rozpatrywaniem wniosków o dofinansowania pfron.

Pobierz bazę urzędów PCPR, MOPS i MOPR na rok 2022

Z właściwego (ze względu na miejsce zamieszkania i zameldowania) urzędu powinieneś pobrać wniosek i go wypełnić. Do takiego wniosku należy dołączyć cały szereg załączników - jednym z nich jest często faktura proforma na windę oraz kosztorys.
Nasza firma może przygotować takie dokumenty dla Ciebie bezpłatnie - skontaktuj się z nami w celu uzyskania kosztorysu na windę dla osób niepełnosprawnych - przejdź do działu Kontakt.

Wnioski o dofinansowanie najlepiej składać na początku roku. Są urzędy w których decyduje kolejność złożonych wniosków. W innych wnioski można składać cały rok. Zawsze najlepiej jest zapytać w konkretnym urzędzie jakie mają procedury. Również bezpośrednio u urzędnika można otrzymać infromacje na co można w ogóle dostać w danym roku dofinansowanie z PFRON.
Po pozytywnym (bądź negatywnym) rozpatrzeniu danego wniosku jesteś informowany o tym fakcie pisemnie, a następnie musi zostać podpisana umowa pomiędzy urzędem a osobą niepełnosprawną bądź jej opiekunem prawnym - co ma często sytuacji w przypadku zakupu windy dla dziecka ze środków PFRON'u.

Dofinansowanie do platformy schodowej do transportu niepełnosprawnego

Aby lepiej zapoznać się z ofertą naszej firmy i znaleźć optymlne urządzenie dla siebie przejdź do działu Oferta - znajdziesz tam całą gamę urządzeń służących do niwelowania barier architektonicznych - począwszy od najtańszych krzesełek schodowych na schody proste poprzez bardzo funkcjonalne i uniwersalne krzesełka schodowe krzywoliniowe a skończywszy na platformach schodowych i podnośnikach pionowych oraz windach.

Więcej konkretnych informacji dotyczących dofinansowania do windy z PFRON znajdziesz na naszych podstronach w tym i innych serwisach. Lista linków prowadząca do miejsc, na których możesz znaleźć informacje dotyczące dofinansowania z PFRON, PCPR bądź MOPS czy MOPR znajduje się poniżej.

 • Dofinansowanie z PFRON - Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup sprzętu dla osoby niepełnosprawnej
 • Wszystko o dofinansowaniach z PFRON - Dofinansowanie do likwidacji barier architektonicznych
 • Dofinansowanie do likwidacji barier - Likwidacja barier architektonicznych - dofinansowania z PFRON
 • Dofinansowania do likwidacji barier - Nadrzędną instytucją, która przyznaje dofinansowania jest Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON)...
 • Dofinansowanie PFRON do likwidacji barier - Początek roku jest najlepszym momentem na to, aby starać się o dofinansowanie do likwidacji barier. To właśnie wtedy bowiem jest największa pula środków w całym roku....
 • Dofinansowanie czyli tania likwidacja barier architektonicznych - Wielu osobom niepełnosprawność kojarzy się z kalectwem i ułomnością, które nie pozwalają na zwyczajne życie w społeczeństwie. Tymczasem dzięki wykorzystaniu nowinek technologicznych osoby niepełnosprawne....
 • PFRON DOFINANSOWANIE DO LIKWIDACJI BARIER ARCHITEKTONICZNYCH - Dofinansowanie do zakupu sprzętu pozwalającego zniwelować barierę architektoniczną to ciągle poniekąd temat tabu.
 • Jeżeli chcesz zapoznać się z tymi wszystkimi informacjami związanymi z dofinansowaniami w formie czytelnej i przejrzystej INFOGRAFIKI to zapraszamy - kliknij, aby powiększyć.

  Infografika pokazująca proces ubiegania się o dofinansowanie(dotację) w MOPS, MOPR lub PCPR

  Powyższą infografikę, która przedstawia proces ubiegania się o dofinansowanie w urzędzie miasta lub powiatu możesz także pobrać w postaci pliku pdf - kliknij tutaj, aby pobrać plik PDF.

  Nasza firma od kilkunastu lat, każdego roku realizuje setki projektów związanych z dostawą i montażem różnego rodzaju wind służących do bezpiecznego transportowania osób mających trudności z poruszaniem się. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania dotyczące samego procesu związanego z ubieganiem się o dofinansowanie lub pewne konkretne kroki w tej procedurze budzą Twoją ciekawość nie krępuj się skontaktować z nami.

  Zawsze chętnie Ci pomożemy, podpowiemy jak to wyglądało w innych, podobnych sytuacjach. Z pewnością mamy także jakieś doświadczenia z dostawą windy realizowaną w ramach dofinansowania ze środków PFRON w Twoim mieście lub powiecie - przez te kilkanaście lat nazbierało się nam sporo doświadczeń, którymi chętnie się podzielimy.