Ułatwiamy Twoje Życie

Jesteś osobą niepełnosprawną i szukasz informacji na temat dofinansowania do likwidacji barier architektonicznych? Dobrze trafiłeś. Na naszej stronie przedstawiamy informacje jak krok po kroku można starać się o uzyskanie dofinansowania z PFRON poprzez PCPR bądź MOPS lub MOPR.

Dofinansowanie z PFRON dla niepełnosprawnychWiesz, że potrzebujesz urządzenie do zniwelowania bariery architektonicznej w domu lub w bloku. Wiesz już jakie urządzenie potrzebujesz. Znalazłeś także naszą firmę, która jest w stanie to urządzenie dostarczyć i zainstalować. Teraz potrzebujesz tylko znaleźć środki finansowe na ten cel, czyli mówiąc krótko szukasz dofinansowania z PFRON.

Poniżej przedstawiamy w skrócie informacje w jaki sposób i gdzie można starać się o przyznanie dofinansowania do likwidacji barier architektonicznych.

Ogólnie rzecz ujmując dofinansowanie na zakup sprzętu do zniwelowania bariery architektonicznej może być przyznane osobie niepełnosprawnej mającej pierwszą bądź drugą grupę inwalidzką. Jeżeli więc nie masz jeszcze grupy inwalidzkiej postaraj się o jej wyrobienie.
Ze środków PFRON możesz otrzymać nawet do 95% wartości windy, czyli konkretnego urządzenia (platformy schodowej, krzesełka przyschodowego bądź podnośnika pionowego) jakiego potrzebujesz. Tak jak napisałem środki finansowane pochodzą ze środków PFRON, jednak dysponowaniem tych pieniędzy zajmują się takie urzędy jak PCPR (Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie), MOPS (Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej) i MOPR (Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie) - musisz znaleźć taki urząd w miejscu swojego zamieszkania i udać się tam z zapytaniem o udzielenie dotacji PFRON na zakup sprzętu do likwidowania barier architektonicznych.

Z właściwego (ze względu na miejsce zamieszkania i zameldowania) urzędu musisz wziąć wniosek i go wypełnić. Do takiego wniosku należy dołączyć cały szereg załączników - jednym z nich jest często faktura proforma na windę oraz kosztorys.
Nasza firma może oczywiście takie dokumenty przygotować dla Ciebie zupełnie bezpłatnie - skontaktuj się z nami w celu uzyskania takiego kosztorysu na windę dla niepełnosprawnych - przejdź do działu Kontakt.
Wnioski o dofinansowanie najlepiej składać na początku roku. Są urzędy w których decyduje kolejność złożonych wniosków. W innych wnioski można składać cały rok. Zawsze najlepiej jest wypytać na miejscu, w konkretnym urzędzie.

Po pozytywnym (bądź negatywnym) rozpatrzeniu danego wniosku jesteś informowany pisemnie, a następnie jest podpisywana umowa pomiędzy urzędem a osobą niepełnosprawną bądź jej opiekunem prawnym.

Aby zapoznać się z naszą ofertą przejdź do działu Oferta - znajdziesz tam całą gamę urządzeń służących do niwelowania barier architektonicznych - począwszy od najtańszych krzesełek schodowych na schody proste poprzez bardzo funkcjonalne i uniwersalne krzesełka schodowe krzywoliniowe a skończywszy na platformach schodowych i podnośnikach pionowych.

Lista podstron witryny Windy Schodowe, na których możesz znaleźć informacje dotyczące dofinansowania z PFRON, PCPR bądź MOPS czy MOPR

REKLAMA

herby.pracownia.com

Na skróty (KLIKNIJ)

Szybki kontakt

Windy Schodowe

ul.Zdziarska 81G/1
03-289 Warszawa

Rafał Kurzyna
tel.: +48 692 44 94 74

lub

Magdalena Kwiatkowska
tel.: +48 606 686 002

lub

Grzegorz Krzemiński
tel.: +48 606 248 022

Napisz e-mail:
info@windy-schodowe.pl

przejdź do działu kontakt »

Najnowsze realizacje

Winda na schody na zewnątrz budynkuPlatforma do transportu osób niepełnosprawnych Ascendor

zobacz wszystkie zdjęcia »