Potrzebujesz pomocy w kwestiach związanych z likwidacją barier architektonicznych?

Zadzwoń do nas

Zadzwoń do nas

+48 606 686 002

Odwiedź nasz kanał Windy-Schodowe.pl na youtube Odwiedź nasz kanał Windy-Schodowe.pl na instagramie
Kliknij aby powiększyć lub zmniejszyć tekst

Pomniejszanie/powiększanie tekstu

Pomniejsz tekst
Normalny tekst
Powiększ tekst

Krzesełka schodowe czy platformy dla niepełnosprawnych – sprawdź co wybrać

Osoby borykające się z różnymi niepełnosprawnościami mają utrudnione życie. Można jednak je ułatwić, z pomocą przychodzą rozmaite rozwiązania technologiczne. Godne polecenia będzie między innymi krzesełko schodowe i specjalna platforma dla niepełnosprawnych. Oba rozwiązania mają oczywiście zarówno zalety, jak i pewne wady. Warto wobec tego wszystko przeanalizować, aby wybrać najlepsze rozwiązanie. Krzesełka i platformy niwelują bariery architektoniczne, które napotykają osoby mające problemy z poruszaniem się. Wspaniale sprawdzają się w przypadku schodów, które stanowią spore wyzwanie. Sprzęt dla niepełnosprawnych to duże ułatwienie dla pacjenta i jego opiekuna.

Krzeszło schodowe

Czy warto zdecydować się na krzesełko schodowe?

Życie osoby niepełnosprawnej może zostać ułatwione, jeśli zamontuje się przy schodach specjalne krzesełko na szynie. Jest to świetne rozwiązanie dla każdej osoby, która ma problemy z pokonywaniem stopni samodzielnie. W niektórych przypadkach staje się to wręcz niemożliwe do wykonania. Na korzyść krzesła schodowego przemawiają jego kompaktowe wymiary. Nie zajmuje wiele miejsca, co pozwala na komfortowe dostanie się na wyższą kondygnację. Jeśli schody są wąskie, to warto zdecydować się na krzesełko. Pozwoli zaoszczędzić sporo miejsca. Można je polecić osobom w podeszłym wieku. Będzie świetną opcją także przy ograniczonej sprawności ruchowej.

Krzesło dla osób niepełnosprawnych jest rozwiązaniem uniwersalnym, bo można je zamontować na każdym schodach, stromych, wąskich. Ogromną zaletą będzie również atrakcyjna cena. W sprzedaży znajdują się rozmaite rodzaje krzesełek schodowych, w zależności od ich przeznaczenia. Mogą być one

  • prostoliniowe
  • krzywoliniowe
  • wewnętrzne
  • zewnętrzne

Jeśli ktoś nie ma problemu z samodzielnym dostaniem się na siedzisko lub może liczyć na pomoc drugiej osoby, to krzesełko będzie dobrym wyborem. W przypadku osób korzystających z wózka inwalidzkiego konieczne jest przeniesienie się na siedzisko, co nie zawsze można zrobić we własnym zakresie.

Zobacz jak działa krzesełko schodowe Acorn Superglide na szynie prostej.

Winda krzesełkowa na schody dla seniora Acorn

Specjalne platformy schodowe dla osób niepełnosprawnych

Platforma schodowa Alternatywą dla krzesełka będzie platforma schodowa. Jest ona lepszym rozwiązaniem dla osób chcących być bardziej samodzielnymi. Jest to świetne rozwiązanie dla tych, którzy poruszają się na wózku inwalidzkim. Mogą oni liczyć na bezpieczne przedostanie się na piętro w domu, bez angażowania w to domowników. Platforma będzie świetną opcją zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Ułatwia i przyspiesza dostanie się do domu po schodach. Nie trzeba martwić się barierami architektonicznymi. Nie zawsze można zamontować windę dla osoby niepełnosprawnej, dlatego alternatywą będzie platforma schodowa.


Czytaj nasze artykuły i poznawaj nowoczesne sposoby likwidacji barier!
Masz pytania? Chętnie Ci pomożemy!

Zadzwoń: +48 692 44 94 74 , +48 606 686 002 , +48 787 986 002

lub wyślij wiadomość na adres: windy.schodowe.biuro@gmail.com