Potrzebujesz pomocy w kwestiach związanych z likwidacją barier architektonicznych?

Zadzwoń do nas

Zadzwoń do nas

+48 692 44 94 74

Odwiedź nasz kanał Windy-Schodowe.pl na youtube Odwiedź nasz kanał Windy-Schodowe.pl na instagramie
Kliknij aby powiększyć lub zmniejszyć tekst

Pomniejszanie/powiększanie tekstu

Pomniejsz tekst
Normalny tekst
Powiększ tekst

Krzesło schodowe na schody kręte Otolift Modul AIR – realizacja zamówienia od A do Z

Cicha praca, wydłużony okres gwarancji oraz możliwość zastosowania na stromych i wąskich schodach. Oto cechy charakterystyczne krzesła schodowego krzywoliniowego dla osoby starszej w wersji Otolift Modul Air. Zobacz, jak wygląda realizacja zamówienia windy o unikalnej szynie jezdnej, której części można składać niemal tak jak klocki LEGO.

Przeznacz 6 minut na przeczytanie artykułu i:

  • dowiedz się, dlaczego czas produkcji windy Otolift Modul AIR jest krótszy niż wykonanie innych krzeseł schodowych krzywoliniowych,
  • sprawdź, jakie przeszkody omija krzesełko Otolift wersja Modul AIR, dzięki innowacyjnej technologii „reverse drive”,
  • poznaj 7 etapów realizacji zamówienia – od stworzenia wstępnej oferty aż do montażu.

Mercedes wśród krzesełek. Winda schodowa dla seniora o specjalnym przeznaczeniu

Krzesełko schodowe Modul AIR wnętrze kolaż 2020 Krzesełko schodowe krzywoliniowe Otolift Modul AIR bez trudu pokona wąskie i strome schody. Zastosowanie nowatorskiej technologii „reverse drive” sprawi, że ta nowoczesna winda przetransportuje Cię po schodach częściowo lub całkowicie tyłem. Dzięki temu precyzyjnie ominie grzejniki, wystające parapety, gzymsy oraz inne przeszkody, które znajdują się na klatce schodowej.

Krzesło schodowe na schody kręte Otolift Modul AIR wyróżnia się unikalnym torem jezdnym, który montujemy do stopni lub do ściany. Na czym polega niezwykłość szyny jezdnej? Jej sekret tkwi w systemie modularnym. Prowadnica składa się z krótkich, standardowych elementów, które można ze sobą łączyć jak klocki LEGO. Dzięki temu produkcja toru nie trwa 6-8 tygodni - jak w przypadku innych krzesełek schodowych krzywoliniowych. Czas realizacji krzesła Otolift Modul AIR wynosi zaledwie 3-4 tygodni.

Niezawodna winda dla seniora z wydłużonym okresem gwarancji

Krzesełko schodowe Modul AIR czerwone kolaż 2020 Już na pierwszy rzut oka widać staranne wykonanie krzesełka schodowego Otolift. Solidne, bezwładnościowe pasy zapewnią Ci bezpieczeństwo i uchronią przed wypadnięciem z siedziska. Czujniki wykrywające przeszkody na trasie krzesełka z modułem AIR zapobiegną kolizji. A komfortowy, automatycznie składany podnóżek sprawi, że nie będziesz musiał się schylać, by złożyć windę dla seniora.

Już po krótkim czasie użytkowania innowacyjnego krzesła schodowego na schody kręte przekonasz się o jego cichej pracy oraz niezawodnym działaniu. Niska awaryjność pozwala nam sprzedawać windy dla seniora Otolift Modul AIR z wydłużonym, 3-letnim okresem gwarancji. Dla porównania - w przypadku innych wind krzesełkowych wynosi on nie więcej niż 2 lata.

Krzesło schodowe krzywoliniowe dla osoby starszej, która kocha piękne przedmioty

Kolaż Otolift Modul Air2 Winda schodowa na schody kręte model Otolift AIR to gratka dla estetów. Wybierz ją, jeśli chcesz dopasować kolor tapicerki do wystroju swojego domu. Albo samodzielnie wybrać odcień szyny jezdnej (biel i brąz oferujemy w standardzie, a dowolny kolor z palety RAL - za dopłatą).

Krzesełko schodowe Otolift to kwintesencja ponadczasowej elegancji i funkcjonalności. Ta estetycznie wykonana winda schodowa pomoże Ci pokonać schody, które łączą nawet 3 kondygnacje. Dzięki niej bez wysiłku dostaniesz się do łazienki położonej na piętrze lub wygodnie zjedziesz niżej – do piwnicy lub garażu.

Krzesełko Otolift Modul AIR – od wstępnej wyceny aż do montażu

Czy potrafisz już sobie wyobrazić, jak bardzo zmieniłoby się Twoje życie po założeniu komfortowego krzesła schodowego krzywoliniowego? W takim razie zobacz, jak wygląda proces realizacji zamówienia na montaż windy z modułem AIR.

1.Wstępna oferta

Kolaż Otolift Modul Air Najpierw wyślij do nas zdjęcia, na których widać kształt Twoich schodów oraz układ stopni. Korzystając z naszego wieloletniego doświadczenia, które obejmuje tysiące zamontowanych wind, przygotujemy dla Ciebie orientacyjną wycenę montażu krzesełka schodowego.

2.Precyzyjne pomiary schodów

Jeśli zainteresuje Cię przygotowana przez nas oferta, umówimy się na termin wizyty, podczas której dokładnie zmierzymy Twoje schody. Korzystając z miarki, metrówki, poziomicy i dalmierza laserowego wykonamy u Ciebie tzw. pomiar z natury.

Obecnie zaczynamy realizować jeszcze bardziej precyzyjny system pomiarów wirtualnych. Aby go wykonać, rozkładamy na schodach specjalne markery, które następnie fotografujemy. Przy użyciu tabletu ze specjalistycznym oprogramowaniem wykonujemy od kilkunastu do kilkudziesięciu zdjęć schodów.

Dlaczego proces mierzenia jest tak ważny? Bo właśnie dzięki niemu uzyskujemy dane niezbędne do zaprojektowania szyny jezdnej, która jest wykonywana na zamówienie - pod konkretne schody.

KRZESŁO SCHODOWE W BLOKU | WINDA DLA SENIORA OTOLIFT MODUL AIR

3.Finalna oferta i podpisanie umowy

Krzesło Modul AIR montaż po zewnętrznej stronie brwinow Na tym etapie dopełniamy formalności – tworzymy dla Ciebie ostateczną wersję wyceny oraz podpisujemy umowę na budowę windy schodowej dla seniora. Po zaksięgowaniu zaliczki na poczet realizacji montażu, przystępujemy do potwierdzenia projektu.

4.Przekazanie producentowi projektu schodów

Na podstawie uzyskanych wcześniej pomiarów tworzymy rzut schodów, który następnie wysyłamy do holenderskiej firmy Otolift.

5.Tworzenie modelu przestrzennego schodów

Po otrzymaniu wymiarów oraz rysunku schodów projektant specjalizujący się w projektowaniu szyn jezdnych wykonuje indywidualny projekt kształtu prowadnicy. Wyznacza on też bezpieczną drogę krzesełka schodowego Otolift Modul AIR po schodach. Dzięki temu winda ominie przeszkody obecne na Twojej klatce schodowej. Efektem pracy projektanta będzie model przestrzenny schodów, który producent udostępni firmie Windy Schodowe.

6.Akceptacja rysunku i rozpoczęcie produkcji krzesełka schodowego krzywoliniowego

Krzesełko schodowe Modul AIR montaż użytkownik kolaż 2020 Po dokładnym sprawdzeniu otrzymanych materiałów i przesłaniu akceptacji do producenta wind, rozpocznie się produkcja Twojego krzesełka schodowego. Na podstawie rysunku projektant z firmy Otolift dopasuje do siebie standardowe elementy szyny jezdnej.

Jeżeli układ schodów jest nietypowy, to konieczne będzie także wyprodukowanie tzw. elementów hybrydowych. A więc części, które po odpowiednim wygięciu stworzą unikalne fragmenty szyny jezdnej. Ostatnim etapem przed wysyłką krzesełka jest malowanie wszystkich elementów windy.

7.Montaż krzesła schodowego na schody kręte

Po odebraniu kompletnego zestawu, w którym znajdują się także elementy łączeniowe, nóżki podpierające szynę i mechanizm jezdny, przystępujemy do zbudowania szyny jezdnej. Skręcamy tor jezdny na miejscu, czyli w budynku, w którym występują bariery architektoniczne. Zamontowanie krzesełka Otolift Modul AIR trwa zwykle 1 dzień. Po zakończeniu pracy przeprowadzamy szkolenie z obsługi urządzenia i zasad związanych z jego konserwacją.

Chciałbyś założyć krzesło schodowe krzywoliniowe dla osoby starszej w swoim domu? Skontaktuj się z nami, aby omówić szczegóły montażu!

FAQ

Czym wyróżnia się krzesło schodowe na schody kręte Otolift Modul AIR?

Bydgoszcz krzesło krzywoliniowe zakręt dolny 180 stopni biała szyna Urządzenie zostało zaprojektowane z myślą o seniorach, którzy mają w domu bardzo strome lub wąskie schody o skomplikowanym biegu. Producent zastosował w nim unikalną technologię „reverse drive”, która sprawia, że krzesełko przewozi pasażera częściowo lub całkowicie tyłem. Dzięki temu precyzyjnie omija wszystkie przeszkody. Winda dla seniora z modułem AIR wyróżnia się estetycznym wykonaniem, cichą pracą oraz możliwością wyboru tapicerki i koloru szyny jezdnej.

Ile kosztuje krzesełko schodowe Otolift Modul AIR?

Urządzenia firmy Windy Schodowe nie mają cen katalogowych, ponieważ koszt ich zakupu i montażu zależy zawsze od konkretnej sytuacji. W razie potrzeby staramy się negocjować wysokość ceny, aby umożliwić klientowi likwidację barier w swoim domu.

W przypadku krzesełek Otolift z modułem AIR cena zależy m.in. od długości szyny jezdnej. W przypadku toru o długości 5 metrów, montaż windy może generować koszty rzędu 28-30 tys. zł. Możesz je obniżyć nawet o 95%, jeśli skorzystasz z dofinansowania dla osób niepełnosprawnych z PFRON. Chciałbyś otrzymać indywidualną wycenę budowy windy w Twoim domu? Skontaktuj się z naszym ekspertem, który bezpłatnie przygotuje dla Ciebie kosztorys.