Potrzebujesz pomocy w kwestiach związanych z likwidacją barier architektonicznych?
Zadzwoń do nas
+48 692 44 94 74
Od początku roku 2013 w naszej ofercie znajduje się niski podnośnik pionowy do transportu osób niepełnosprawnych. Liftboy, bo tak nazywa się ta mała winda jest bardzo ciekawym rodzajem platformy pionowej dla niepełnosprawnych zarówno od strony konstrukcyjnej jak i funkcjonalnej.
Przede wszystkim pionowy podnośnik platformowy Liftboy jest zupełnie inny niż większość podnośników dedykowanych dla osób niepełnosoprawnych. Cała konstrukcja oraz napęd ukryte są pod spodem (pod podłogą), dzięki czemu urządzenie to nie rzuca się w ogóle w oczy i świetnie komponuje się z każdym otoczeniem.
Druga unikalna cecha tej małej windy dla osób niepełnosprawnych to bardzo cicha, wręcz bezgłośna praca. Podczas jazdy w górę lub w dół praktycznie nie słychać żadnego dźwięku wydawanego przez silnik bądź elementy konstrukcyjne. Dzieje się tak dlatego, że do napędu użyto wysokiej klasy siłownika elektrycznego (warto na marginesie dodać, że chodzi o siłownik firmy LInak), a konstrukcja nośna została oparta na konstrukcji nożycowej.
Podnośnik Liftboy może podnosić ciężar do 300 kg na maksymalną wysokość 83 cm. Nawet jeżeli różnica poziomów jest nieco większa, to często udaje się ją zniwelować poprzez zrobienie podjazdu, czy też umiejscowienie podnośnika nieco wyżej. Istnieje też mniejsza (i tańsza) wersja tego podnośnika o udźwigu do 180 kg - tzw. Liftboy typ 1.
Platforma pionowa Liftboy jest zasilana z gniazdka 230V - nie jest tutaj wymagane zasilanie 400 V, czyli tzw. "siła" jak ma to miejsce w wielu innych podnośnikach pionowych. W gniazdko wpinamy transformator, który obniża napięcie do 24 V i tym niskim, bezpiecznym napięciem zasilany jest siłownik elektryczny. Bardzo często w przypadku montaży na zewnątrz budynku gniazdko zasilające oraz transformator chowa się w środku budynku, a na zewnątrz wyprowadza tylko niskie napięcie 24V.
Kolejną ważną cechą jest brak jakiegolwiek podszybia, czy też fundamentu. Podnośnik Liftboy można w ostateczności posadowić nawet na kostce brukowej (chociaż lepszym rozwiązaniem jest oczywiście płaska płyta fundamentowa). Ma to szczególnie ważne znaczenie w polskich warunkach atmosferycznych, gdzie zimą lub jesienią może być spory problem z podnośnikiem wymagającym podszybia - różnego rodzaju liście zalegające w takim miejscu lub śnieg, czy lód mogą skutecznie unieruchomić naszą windę. Dzięki niskiej wadze urządzenia, która wynosi poniżej 100kg, nie ma nawet potrzeby aby kotwić ramę podnośnika do podłoża - co więcej jedną z wielu dostępnych opcji jest specjalny wózek umożliwiający szybkie przestawienie podnośnika w inne miejsce.
Więcej informacji na temat podnośnika Liftboy znajdą Państwo na stronie Mały podnośnik pionowy Liftboy ».
Na sam koniec napiszemy o kwestii najważniejszej, czyli o cenie. Otóż cena tego podnośnika pionowego dla osób niepełnosprawnych jest niska w porównaniu do innych podobnych modeli. Generalnie możemy z pełną uczciwością powiedzieć, że wśród wind o wysokości podnoszenia do 1 metra nie znajdą Państwa tańszego urządzenia.
Jeżeli do tej informacji dorzucimy całą masę opcji jakie są dostępne w tym podnośniku (najazd kątowy, automatyczna rampa wjazdowa, malowanie na dowolny kolor, itp) to się okaże, że podnośnik niskiego podnoszenia, model Liftboy stanowi bardzo ciekawą ofertę zarówno dla osób prywatnych, które mają przy domu niski taras lub balkon jak też dla firm, czy też instytucji, które chcą udostępnić swój lokal osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim.
Oczywiście podnośnik Liftboy jak każde inne urządzenie tego rodzaju może zostać dofinansowane ze środków PFRON. Osoby starające się o dofinansowanie i szukające informacji na ten temat odsyłamy na naszą stronę Dofinansowanie - tutaj można znaleźć wiele przydatnych informacji odnośnie dofinansowań PFRON oraz dokumentów jakie należy składać do MOPS lub PCPR w tej sprawie.
Poniżej przedstawiamy film pokazujący podnośnik Liftboy w akcji - zapraszamy do oglądania oraz kontaktu z nami.