Ułatwiamy Twoje Życie

Czy posiadając schody dwubiegowe jesteś zmuszony do zakupu droższego krzesełka schodowego na torze krzywoliniowym?

Krzesełko schodowe o zakrzywionej szynie, jest odzwierciedleniem całego profilu schodów, dlatego wydaje się być najlepszym rozwiązaniem w przypadku schodów, które posiadają jeden zakrzywiony bieg lub kilka biegów połączonych spocznikiem. Jednakże przed dokonaniem ostatecznego wyboru urządzenia, warto rozważyć inne możliwe rozwiązania.

Windy schodowe z szyną krzywą są sprzętem o dosyć skomplikowanej budowie oraz działaniu. Ze względu na to, iż ich szyna musi być każdorazowo wyprodukowana na specjalne zamówienie – bezpośrednio u producenta – ich cena jest dużo wyższa, niż krzesełka z szyną prostą. W związku z tym, że urządzenia te są dosyć drogie należy starannie przeanalizować kwestię wyboru odpowiedniej wersji krzesełka.

czytaj dalej »

Zobacz inne ciekawe artykuły dotyczące likwidacji barier architektonicznych

  • PFRON dofinansowanie - Zlikwidowanie barier architektonicznych często wymaga poniesienia wysokich kosztów, na które nie stać wielu niepełnosprawnych osób. W takich sytuacjach warto zgłosić się po dofinansowanie z PFRON
  • Platforma czy podnośnik - Jaki rodzaj urządzenia do transportu osoby starszej wybrać w przypadku montażu w warunkach zewnętrznych - przed domem, przy tarasie - platformę przyschodową, czy może podnośnik pionowy?
  • Dofinansowanie PFRON 2019 - Wielkimi krokami zbliża się święto Babci i Dziadka, osób, które zawsze służą dobrą radą oraz wyciągają do nas pomocną dłoń. Obdarzamy ich szacunkiem i miłością, a te dwa dni w roku: 21 oraz 22 stycznia, to szczególna okazja do wyrażenia wdzięczności za ich pomoc. To także świetna okazja, aby pomóc naszym dziadkom w kwestiach formalnych związanych z dofinansowaniem, które można przeznaczyć na zakup windy schodowej.
  • Podnośniki ścienne Levicare - Podnośnik ścienny pozwala na bezpieczne przeniesienie osoby z wózka inwalidzkiego na fotel, do łóżka lub do wanny. Urządzenie to posiada udźwig do 140 kg i jest bardzo uniwersalne.

Zobacz Wszystkie Artykuły »

Krzesło na zakrzywionej szynie jest przystosowane wyłącznie do danych schodów, dla których zostało wyprodukowane. Często urządzenie to posiada układ mikroprocesorowy, który ma zaprogramowany tor jazdy danego krzesła. W związku z tym nie może zostać przeniesione na inne schody i dlatego stają się bezwartościowe, kiedy już nie będą go Państwo potrzebowali.

Krzesełka z szyną krzywą wymagają specjalistycznych pomiarów i czasami dodatkowego przygotowania schodów. W związku z tym od momentu zamówienia, przez kupno aż do instalacji, mogą upłynąć nawet 2-3 miesiące, a samodzielna instalacja tego typu krzesełka jest niemożliwa.
Natomiast krzesełko z szyną prostą jest dostępne zaraz po zamówieniu, a jego montaż jest o wiele prostszy w porównaniu z windą krzesełkową na szynie krzywoliniowej.

Schody dwubiegowe są idealnym miejscem do zamontowania dwóch wind krzesełkowych na torze prostymJeżeli Twoje schody mają podest na zakręcie, proponujemy rozważenie instalacji dwóch krzesełek z szyną prostą, jako alternatywną opcję dla jednego krzesełka z szyną krzywą. Trzeba jednak mieć pewność, że użytkownik krzesełka jest zdolny do przejścia z jednego krzesełka na drugie po poziomym podłożu. Z naszego doświadczenia wiemy, że nie zawsze jest to możliwe, jednakże bardzo często takie rozwiązanie jest faktycznie najlepsze, a zarazem najtańsze.

Instalacja dwóch używanych krzesełek przyschodowych z szyną prostą zapewnia Państwu wiele korzyści:

Te wszystkie informacje powinny Państwu pomóc podjąć właściwą decyzję.
Prosimy pamiętać, że nie zawsze na schodach wielobiegowych da się zainstalować krzesła schodowe na prostym torze jezdnym, jednak często taka opcja wchodzi w grę i może to znacząco obniżyć koszty projektu dodatkowo skracając czas realizacji.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą na używane krzesełka schodowe na szynie prostej.

Galeria zdjęć krzesełek schodowych Acorn - tego rodzaju używane krzesła posiadamy w swojej ofercie.

REKLAMA

herby.pracownia.com

Na skróty (KLIKNIJ)

Szybki kontakt

Windy Schodowe

ul.Zdziarska 81G/1
03-289 Warszawa

Rafał Kurzyna
tel.: +48 692 44 94 74

lub

Łukasz Wyrwik
tel.: +48 608 445 819

lub

Grzegorz Krzemiński
tel.: +48 606 248 022

Napisz e-mail:
info@windy-schodowe.pl

przejdź do działu kontakt »

Najnowsze realizacje

Tania winda dla niepełnosprawnych zewnętrznaPlatforma schodowa dla osób niepełnosprawnych Ascendor PLK8

zobacz wszystkie zdjęcia »