Potrzebujesz pomocy w kwestiach związanych z likwidacją barier architektonicznych?

Zadzwoń do nas

Zadzwoń do nas

+48 692 44 94 74

Odwiedź nasz kanał Windy-Schodowe.pl na youtube Odwiedź nasz kanał Windy-Schodowe.pl na instagramie
Kliknij aby powiększyć lub zmniejszyć tekst

Pomniejszanie/powiększanie tekstu

Pomniejsz tekst
Normalny tekst
Powiększ tekst

Podaruj Babci krzesełko schodowe

21 i 22 stycznia obchodzony jest Dzień Babci i Dzień Dziadka. Warto pomyśleć o funkcjonalnym prezencie dla naszych seniorów, którzy mają problemy w poruszaniu się po schodach, tym bardziej, że w tych dniach można dodatkowo skorzystać z promocji na zakup i montaż krzesełka schodowego.

Krzesełko schodowe - najlepszy prezent dla Babci i Dziadka Z czasem nasz organizm nie funkcjonuje już tak dobrze, jak to było kiedyś, za młodych lat. Z pozoru proste czynności stają się coraz trudniejsze do wykonania. Przez takie sytuacje wielu starszych ludzi nie jest w stanie samodzielnie wydostać się z własnego domu czy mieszkania. Można jednak coś na to poradzić. Rozwiązaniem może być montaż urządzenia zwanego potocznie krzesełkiem schodowym.

Krzesło schodowe to urządzenie dźwigowe przeznaczone do przemieszczania się po schodach. Sterowanie takim urządzeniem może odbywać się za pomocą pilota zdalnego sterowania lub za pomocą przełącznika umieszczonego na urządzeniu - najczęściej w podłokietniku. Ze względu na różnorodność urządzeń, montować je można prawie na każdych schodach prostych i zakręconych, wewnątrz i na zewnątrz budynku.

Ruch takiego krzesła schodowego jest bardzo płynny i dosyć powolny - bez wstrząsów lub drgań. Samo krzesełko przyschodowe jest zaopatrzone w pasy bezpieczeństwa oraz czujniki sprawiające, że urządzenie to jest bardzo bezpieczne w użytkowaniu. Szynę, po której porusza się krzesło schodowe montuje się do stopni schodów wzdłuż ściany po prawej lub lewej stronie schodów.

Możliwe jest złożenie krzesła, na czas kiedy nie jest ono używane - dzięki czemu nie przeszkadza innym mieszkańcom w użytkowaniu schodów.

Więcej szczegółów dotyczących tego rodzaju urządzenia można znaleźć na nasej stronie w dziale oferta: oferta/krzesla-schodowe

Polecane artykuły

Prezent na dzień Babci

Prezent na dzień Babci

21 i 22 stycznia obchodzony jest Dzień Babci i Dzień Dziadka. Warto pomyśleć o funkcjonalnym...

Czytaj dalej

Poniżej prezentujemy film pokazujący jak działa krzesełko schodowe na szynie prostej, model Acorn Superglide zainstalowane na schodach zewnętrznych - jest to bardzo często spotykane rozwiązanie w polskich domach.

Krzesełko schodowe Acorn na schody proste

Takie krzesełko schodowe można zainstalować także wewnątrz budynku - schody nie muszą być bardzo szerokie - wystarczy 70 cm, aby można było takim krzesełkiem schodowym bezpiecznie jeździć.

Jeżeli macie w domu inne schody, których kształt jest nieco bardziej skomplikowany, to wówczas można rozważyć zakup krzesełka schodowego na szynie krzywoliniowej - np. model Acorn Curve A180 - poniżej prezentujemy film, pokazujący takie urządzenie.

Krzesełko schodowe krzywoliniowe Acorn A180

Innym rozwiązaniem, ułatwiającym przemieszczanie się po schodach osobom starszym jest schodołaz.

Schodołaz (transporter schodowy) służy do transportu po schodach osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim. Schodołaz nie jest na stałe montowany do schodów. Jest mobilny, można go łatwo złożyć i przewieźć w dowolne miejsce. Schodołaz sprzedawany jest w komplecie z wózkiem inwalidzkim lub fotelikiem. Istnieje także możliwość, aby taki schodołaz wypożyczyć na okres tygodnia lub dłuższy, aby go sobie przetestować.

Szczegóły na temat schodołazów można znaleźć na stronie Używane schodołazy - sprzedaż i wypożyczalnia

Platforma schodowa dla osoby starszejKolejnym przykładem urządzenia pomagającego w przemieszczaniu się jest platforma schodowa.

Platforma schodowa to urządzenia dźwigowe, które posiada o wiele większy udźwig niż krzesło schodowe czy schodołaz. Sterowanie taką platformą odbywa się przy pomocy panelu sterowania lub zdalnie za pomocą pilota albo tzw. kasety przywoławczej. Zabezpieczeniem dla osoby na wózku są opuszczane na czas jazdy specjalne barierki (poręcze bezpieczeństwa). Standardowo platforma przyschodowa posiada najazd po specjalnych rampach umieszczonych z boku platformy, które po złożeniu stanowią kolejne zabezpieczenie dla użytkownika. Platformy schodowe mogą być instalowane na schodach prostych, zabiegowych i krzywoliniowych, jednak wymagają one znacznie szerszych schodów niż krzeseka schodowe.

Urządzeniem, które także przewozi osobę na wózku inwalidzm jest podnośnik pionowy i może on w pewnych sytuacjach stanowić alternatywę dla platformy schodowej. Poniżej można zobaczyć film przedstawiający platformę schodową.

Platforma schodowa dla osób niepełnosprawnych firmy Ascendor, model PLK8

Ważne, aby spośród dostępnych urządzeń wybrać takie, które będzie najbardziej dopasowane do potrzeb i wymagań konkretnego seniora. W przypadku, gdy nie mamy pewności, co wybrać, warto skontaktować się z nami – pomożemy dokonać dobrego wyboru.

Przy okazji warto pamiętać, że z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka oferujemy promocję - montaż urządzeń wykonamy gratis. Ma to wpław na końcową cenę – gdyż dzięki tej promocji, cena urządzenia zmniejsza się o ok. 20%. Zapraszamy do kontaktu.