Ułatwiamy Twoje Życie

Krzesełko schodowe dla seniorów jest dosyć egzotycznym urządzeniem na polskim rynku - mamy nadzieję, że poniższy artykuł przybliży Państwu ten temat.

Urządzenie zwane potocznie krzesełkiem schodowym jest swego rodzaju dźwigiem osobowym, który porusza się nie w pionie ale po torze nachylonym pod pewnym kątem do poziomu podłogi. Siedzisko zamocowane do ramy wraz z silnikiem i przekładnią porusza się po zębatce, która jest przymocowana do szyny. Winda może poruszać się po linii prostej lub krzywej, a osoba może być transportowana w pozycji siedzącej lub stojącej.

Winda krzesełkowa została zaprojektowana z myślą o osobach starszych i niepełnosprawnych z niewielką dysfunkcją narządu ruchu, w związku z czym ruch krzesła jest bardzo płynny oraz dosyć powolny, a samo krzesełko zostało zaopatrzone w pasy bezpieczeństwa oraz czujniki sprawiające, że urządzenie to jest bardzo bezpieczne w użytkowaniu. Oprócz osób starszych i niepełnosprawnych z windy przyschodowej mogą korzystać osoby z różnego rodzaju schorzeniami lub nadwagą. Krzesło schodowe z powodzeniem spełnia swoją funkcję w domach prywatnych, ale także w domach opieki, pensjonatach oraz hotelach i ośrodkach wypoczynkowych.

czytaj dalej »

Zobacz inne ciekawe artykuły dotyczące likwidacji barier architektonicznych

  • Jak tanio kupić windę? - Zakup urządzenia do transportu osoby starszej bądź niepełnosprawnej dla wielu wydaje się kwestią trudną i zawiłą. W tym artykule przedstawiamy 5 sposobó na to skąd pozyskać fundusze na zakup windy.
  • Jak pokonać schody? - Osoby, które nie mają żadnych niepełnosprawności, nie zdają sobie nawet sprawy ile razy w ciągu jednego dnia muszą pokonać schody – po prostu nie zwracają na to uwagi. Schody napotykamy w szkole, w pracy na zakupach,a także oczywiście w domu czy w bloku.
  • Krzesełko dźwigowe Acorn - Angielska firma Acorn jest producentem świetnej jakości krzesełek schodowych przeznaczonych do transportu osób mających trudności z wchodzeniem po schodach, czyli najczęściej osób starszych i niepełnosprawnych.
  • Podnośnik Liftboy - Już od ponad roku w naszej ofercie znajduje się niski podnośnik pionowy do transportu osób niepełnosprawnych. Liftboy, bo tak nazywa się to urządzenie jest bardzo ciekawym rodzajem windy dla niepełnosprawnych zarówno od strony konstrukcyjnej jak i funkcjonalnej.

Zobacz Wszystkie Artykuły »

Szynę, po której porusza się krzesło schodowe montuje się do stopni schodów wzdłuż ściany po prawej lub lewej stronie schodów (winda prawostronna lub lewostronna). W celu zaoszczędzenia miejsca zostało ono zaopatrzone w mechanizm pozwalający na jego złożenie w czasie kiedy się go nie używa - dzięki czemu nie przeszkadza innym mieszkańcom domu w użytkowaniu schodów. Sterowanie krzesłem schodowym możliwe jest joystickiem znajdującym się przy krześle lub pilotem (w zestawie znajdują się dwa piloty), co jest szczególnie przydatne kiedy windy używa więcej niż jedna osoba. Nasz produkt charakteryzuje się świetną jakością wykonania, czego najlepszym dowodem jest dożywotnia gwarancja, jaką daje producent na nowe urządzenie (na szynę i przekładnię).

REKLAMA

herby.pracownia.com

Na skróty (KLIKNIJ)

Szybki kontakt

Rafał Kurzyna - Windy Schodowe

ul.Geodetów 6
02-396 Warszawa
tel.: +48 692 44 94 74

lub

Łukasz Wyrwik
tel.: +48 608 445 819

lub

Grzegorz Krzemiński
tel.: +48 606 248 022

Napisz e-mail:
info@windy-schodowe.pl

przejdź do działu kontakt »

Najnowsze realizacje

Krzesełko schodowe AcornUżywany schodołaz kroczący S-max w komplecie z fotelikiem

zobacz wszystkie zdjęcia »