Ułatwiamy Twoje Życie

Krzesełko schodowe dla seniorów jest dosyć egzotycznym urządzeniem na polskim rynku - mamy nadzieję, że poniższy artykuł przybliży Państwu ten temat.

Urządzenie zwane potocznie krzesełkiem schodowym jest swego rodzaju dźwigiem osobowym, który porusza się nie w pionie ale po torze nachylonym pod pewnym kątem do poziomu podłogi. Siedzisko zamocowane do ramy wraz z silnikiem i przekładnią porusza się po zębatce, która jest przymocowana do szyny. Winda może poruszać się po linii prostej lub krzywej, a osoba może być transportowana w pozycji siedzącej lub stojącej.

Winda krzesełkowa została zaprojektowana z myślą o osobach starszych i niepełnosprawnych z niewielką dysfunkcją narządu ruchu, w związku z czym ruch krzesła jest bardzo płynny oraz dosyć powolny, a samo krzesełko zostało zaopatrzone w pasy bezpieczeństwa oraz czujniki sprawiające, że urządzenie to jest bardzo bezpieczne w użytkowaniu. Oprócz osób starszych i niepełnosprawnych z windy przyschodowej mogą korzystać osoby z różnego rodzaju schorzeniami lub nadwagą. Krzesło schodowe z powodzeniem spełnia swoją funkcję w domach prywatnych, ale także w domach opieki, pensjonatach oraz hotelach i ośrodkach wypoczynkowych.

czytaj dalej »

Zobacz inne ciekawe artykuły dotyczące likwidacji barier architektonicznych

  • PFRON dofinansowanie - Zlikwidowanie barier architektonicznych często wymaga poniesienia wysokich kosztów, na które nie stać wielu niepełnosprawnych osób. W takich sytuacjach warto zgłosić się po dofinansowanie z PFRON
  • Platforma czy podnośnik - Jaki rodzaj urządzenia do transportu osoby starszej wybrać w przypadku montażu w warunkach zewnętrznych - przed domem, przy tarasie - platformę przyschodową, czy może podnośnik pionowy?
  • Dofinansowanie PFRON 2019 - Wielkimi krokami zbliża się święto Babci i Dziadka, osób, które zawsze służą dobrą radą oraz wyciągają do nas pomocną dłoń. Obdarzamy ich szacunkiem i miłością, a te dwa dni w roku: 21 oraz 22 stycznia, to szczególna okazja do wyrażenia wdzięczności za ich pomoc. To także świetna okazja, aby pomóc naszym dziadkom w kwestiach formalnych związanych z dofinansowaniem, które można przeznaczyć na zakup windy schodowej.
  • Podnośniki ścienne Levicare - Podnośnik ścienny pozwala na bezpieczne przeniesienie osoby z wózka inwalidzkiego na fotel, do łóżka lub do wanny. Urządzenie to posiada udźwig do 140 kg i jest bardzo uniwersalne.

Zobacz Wszystkie Artykuły »

Szynę, po której porusza się krzesło schodowe montuje się do stopni schodów wzdłuż ściany po prawej lub lewej stronie schodów (winda prawostronna lub lewostronna). W celu zaoszczędzenia miejsca zostało ono zaopatrzone w mechanizm pozwalający na jego złożenie w czasie kiedy się go nie używa - dzięki czemu nie przeszkadza innym mieszkańcom domu w użytkowaniu schodów. Sterowanie krzesłem schodowym możliwe jest joystickiem znajdującym się przy krześle lub pilotem (w zestawie znajdują się dwa piloty), co jest szczególnie przydatne kiedy windy używa więcej niż jedna osoba. Nasz produkt charakteryzuje się świetną jakością wykonania, czego najlepszym dowodem jest dożywotnia gwarancja, jaką daje producent na nowe urządzenie (na szynę i przekładnię).

REKLAMA

herby.pracownia.com

Na skróty (KLIKNIJ)

Szybki kontakt

Windy Schodowe

ul.Zdziarska 81G/1
03-289 Warszawa

Rafał Kurzyna
tel.: +48 692 44 94 74

lub

Magdalena Kwiatkowska
tel.: +48 606 686 002

lub

Grzegorz Krzemiński
tel.: +48 606 248 022

Napisz e-mail:
info@windy-schodowe.pl

przejdź do działu kontakt »

Najnowsze realizacje

Winda schodowa na zewnątrz domuUżywany schodołaz kroczący S-max w komplecie z fotelikiem

zobacz wszystkie zdjęcia »