Ułatwiamy Twoje Życie

Likwidacja barier architektonicznych w blokach wielorodzinnych to dla nas znany temat, szczególnie gdy spojrzymy na poprzedni rok. Ciasnota klatek, sąsiedzkie kłopoty, wandalizm – to Wasze problemy, które przedstawiacie nam przy rozpoczynaniu zlecenia. Jak sobie z tym poradzić?

Całe szczęście w swojej ofercie posiadamy platformy schodowe do transportu osób niepełnosprawnych Ascendor - modele PLG7 i PLK8 - urządzenia te zajmują bardzo mało miejsca na schodach, są bardzo ciche i w pełni automatyczne, a dzięki specjalnej konstrukcji osoba postronna nie ma dostępu do pulpitu sterowania urządzeniem i nie może go uruchomić.

Platformy schodowe Ascendor PLG7 to idealne rozwiązanie do stosowania w blokachW tzw. blokach z wielkiej płyty mieszka w Polsce podobno około 12 milionów naszych rodaków - przerażająca liczba. Nasi możnowładcy ciągle dyskutują, czy są te bloki aby bezpieczne, czy też stanowią zagrożenie i za 10 lat się zawalą, a wraz z nimi wiele tysięcy rodzin, które wzieły spore kredyty (często we frankach) na zakup wymarzonego mieszkania w takim bloku.
Jednak nie o tym chciałem pisać - chociaż to sprawa również ważna. W niniejszym artykule chcę poruszyć inny problem owych bloków, a także wielu innych budynków wielorodzinnych - często budowanych kilkanaście lat temu. Owym problemem jest brak windy, a raczej jej obecność, ale w niewystarczającym stopniu.

Każdy z nas zna dobrze tzw. wysoki parter z którego windą można dojechać nawet na 12 piętro wieżowca. Czasami - dla naszej wygody i zdrowia winda zatrzymuje się co dwa piętra - w takim wypadku osoba na wózku inwalidzkim nie może mieszkać wysoko, ale okazuje się, że i na parterze również nie może mieszkać, ponieważ na parter prowadzi 5 albo 6 stopni schodów - ot taki wymysł konstruktorów z poprzedniego wieku.
Jako firma zajmująca się niwelowaniem barier architektonicznych widzieliśmy setki takich klatek schodowych. Słyszeliśmy dziesiątki przejmujących historii ludzi, którzy nawet kilka lat nie wychodzili z mieszkania. Bo jak mają wyjść skoro poruszają się na wózku inwalidzkim, a na całej klatce nie ma nikogo znajomego, żądnego dobrego sąsiada, który mógłby pomóc znieść wózek na dół - po schodach.
Osoby zdrowe, często nie zdają sobie nawet sprawy z tego jak te 5-6 stopni schodów może utrudnić życie.

czytaj dalej »

Zobacz inne ciekawe artykuły dotyczące likwidacji barier architektonicznych

  • PFRON dofinansowanie - Zlikwidowanie barier architektonicznych często wymaga poniesienia wysokich kosztów, na które nie stać wielu niepełnosprawnych osób. W takich sytuacjach warto zgłosić się po dofinansowanie z PFRON
  • Platforma czy podnośnik - Jaki rodzaj urządzenia do transportu osoby starszej wybrać w przypadku montażu w warunkach zewnętrznych - przed domem, przy tarasie - platformę przyschodową, czy może podnośnik pionowy?
  • Dofinansowanie PFRON 2019 - Wielkimi krokami zbliża się święto Babci i Dziadka, osób, które zawsze służą dobrą radą oraz wyciągają do nas pomocną dłoń. Obdarzamy ich szacunkiem i miłością, a te dwa dni w roku: 21 oraz 22 stycznia, to szczególna okazja do wyrażenia wdzięczności za ich pomoc. To także świetna okazja, aby pomóc naszym dziadkom w kwestiach formalnych związanych z dofinansowaniem, które można przeznaczyć na zakup windy schodowej.
  • Podnośniki ścienne Levicare - Podnośnik ścienny pozwala na bezpieczne przeniesienie osoby z wózka inwalidzkiego na fotel, do łóżka lub do wanny. Urządzenie to posiada udźwig do 140 kg i jest bardzo uniwersalne.

Zobacz Wszystkie Artykuły »

Całe szczęście powoli zmienia się nasza mentalność. Umiemy i chcemy walczyć o swoje prawa. Wiele osób niepełnosprawnych zdaje sobie sprawę z tego, że mogą otrzymać dofinansowanie ze środków PFRON (nawet do 80% kosztów całej inwestycji) na zniwelowanie bariery architektonicznej w postaci schodów. Ludzie wiedzą, że platformy schodowe można i nawet trzeba instalować również w blokach, a nie tylko w urzędach gminy, czy w banku.
Ilość kosztorysów na dostawę platform schodowych jaką nasza firma przygotowała w obecnym roku świadczy, że bardzo dużo osób chce starać się o takie dofinansowanie. Jednak oprócz dobrych chęci samego zainteresowanego przydaje się również pomoc administracji bloku, a także sąsiadów.

Ukośna platforma przyschodowa do transportu osób niepełnosprawnychZnamy przypadki, gdzie pomimo pozytywnego rozpatrzenia wniosku o dofinansowanie projekt się nie zakończył pomyślnie, ponieważ zgody nie wyraził strażak lub administracja. Nasi klienci często słyszą "Schody są za wąskie" albo "Szerokość schodów po zamontowaniu tego urządzenia nie będzie spełniała wymagań p.poż.".
Tylko, że najczęściej szerokość schodów nie spełnia w ogóle żadnych wymagań!
Bardzo spodobała się nam postawa jednej z naszych klientek, która to nie zrażona postawą Pana strażaka zleciła ekspertyzę specjalnej firmie - i w efekcie otrzymała dokument, zawierający wyliczenia budowlane oraz normy prawne pozwalające na montaż platformy schodowej na wąskich schodach - zdjęcie prezentujemy obok.

Jak widać można i da się uzyskać dofinansowanie oraz pozwolenie na montaż platformy schodowej na wąskiej klatce w bloku wielorodzinnym.
Dzięki zaletom oferowanych przez naszą firmę urządzeń dźwigowych wielokrotnie mieliśmy okazję montować platformy przyschodowe w blokach.
W naszym dziale Galeria zdjęć mogą zobaczyć Państwo wiele przykładowych instalacji, a poniżej przedstawiamy film, na którym można zobaczyć platformę schodową Ascendor PLG7 podczas pracy.
Zapraszamy Państwa do składania zapytań o te urządzenia - więcej informacji o platformach schodowych Ascendor PLG7 znajdą Państwo pod tym linkiem - platformy schodowe do transportu osób niepełnosprawnych

REKLAMA

herby.pracownia.com

Na skróty (KLIKNIJ)

Szybki kontakt

Windy Schodowe

ul.Zdziarska 81G/1
03-289 Warszawa

Rafał Kurzyna
tel.: +48 692 44 94 74

lub

Magdalena Kwiatkowska
tel.: +48 606 686 002

lub

Grzegorz Krzemiński
tel.: +48 606 248 022

Napisz e-mail:
info@windy-schodowe.pl

przejdź do działu kontakt »

Najnowsze realizacje

Obrócona winda schodowa Acorn SuperglideUżywany schodołaz kroczący S-max w komplecie z fotelikiem

zobacz wszystkie zdjęcia »