Potrzebujesz pomocy w kwestiach związanych z likwidacją barier architektonicznych?

Zadzwoń do nas

Zadzwoń do nas

+48 692 44 94 74

Odwiedź nasz kanał Windy-Schodowe.pl na youtube Odwiedź nasz kanał Windy-Schodowe.pl na instagramie
Kliknij aby powiększyć lub zmniejszyć tekst

Pomniejszanie/powiększanie tekstu

Pomniejsz tekst
Normalny tekst
Powiększ tekst

Krzesełka schodowe Acorn z nowym rodzajem siedziska

Angielska firma Acorn wprowadziła nowy rodzaj siedziska do krzesełek schodowych na szynie prostej. W ten sposób zarówno foteliki schodowe na torze prostym jak i krzywoliniowym będą miały takie samo siedzenie - ładniejsze i lepsze oraz bardziej ergonomiczne.

Nowe siedzisko stosowane w krzesełkach Acorn jest teraz w innym - można powiedzieć, bardziej nowoczesnym kolorze. Kolorystyka i stylistka powodują, że urządzenie nabiera nowoczesnych kształtów. Materiał siedziska jest wykonany ze sztucznej skóry, dzięki czemu jest prostszy w utrzymaniu czystości.

Zmieniły się także wymiary siedziska, dzięki temu, że jest ono bardziej pionowe zajmuje o wiele mniej miejsca na schodach w porównaniu ze starszym modelem. Może być tym samym instalowane na jeszcze węższych schodach.

Polecane artykuły

Prezent na dzień Babci

Prezent na dzień Babci

21 i 22 stycznia obchodzony jest Dzień Babci i Dzień Dziadka. Warto pomyśleć o funkcjonalnym...

Czytaj dalej

Kolejną istotną zmianą jest poprawienie położenia i kształtu przycisków sterujących krzesełkiem schodowym - są one jeszcze lepiej dostępne, a dzięki wybrzuszeniu na górze podłokietnika dłoń leży bardziej naturalnie.

Zmieniono również kształt i położenie dźwigni do obrotu siedziska - przypomnijmy, że obrót siedziska w krzesełku schodowym Acorn możliwy jest na górnym przystanku, a dzięki temu obrotowi wsiadanie i zsiadanie z fotelika jest bardziej bezpieczne i wygodne.

W nowym siedzisku dźwignie do jego obrotu są umiejscowione z obydwu stron siedziska, a nie jak to było wcześniej tylko z jednej strony - czasami zdarzało się nam wcześniej własnoręcznie dorabiać dźwignię do obrotu po drugiej stronie niż to było fabrycznie, bo akurat tak użytkownikowi było wygodniej.

Zmienione zostało również położenie pasa bezpieczeństwa - o wiele łatwiej jest go zapiąć lub rozpiąć, szczególnie osobie mającej pewne ograniczenia ruchowe.

Reasumując można powiedzieć, że wprowadzenie nowego siedziska do krzesełek schodowych Acorn jest naturalnym ruchem producenta w kierunku poprawy wygody i bezpieczeństwa pasażera.