Potrzebujesz pomocy w kwestiach związanych z likwidacją barier architektonicznych?

Zadzwoń do nas

Zadzwoń do nas

+48 606 686 002

Odwiedź nasz kanał Windy-Schodowe.pl na youtube Odwiedź nasz kanał Windy-Schodowe.pl na instagramie
Kliknij aby powiększyć lub zmniejszyć tekst

Pomniejszanie/powiększanie tekstu

Pomniejsz tekst
Normalny tekst
Powiększ tekst

Krzesło schodowe Acorn Superglide na torze prostym

Krzesełka schodowe na torze prostym - Acorn Superglide - najsłynniejsza winda schodowa na świecie, to urządzenia nieskomplikowane, proste w obsłudze i instalacji, a także dostępne z szeregiem różnych przydatnych opcji.

Krzesełka schodowe krzywoliniowe to niezwykle uniwersalne urządzenia, które mogą służyć do niwelowania barier architektonicznych w bardzo różnorodnych miejscach.

Firma Windy Schodowe każdego roku dostarcza i instaluje setki krzesełek schodowych Acorn na terenie całej Polski. Mimo bardzo dobrej znajomości tego urządzenia przez naszych pracowników często jesteśmy zaskakiwani sytuacją jak wszechstronne i uniwersalne może być to krzesełko dźwigowe.

Klient dzwoni mówiąc, że szuka windy schodowej, ale ma bardzo wąskie schody - już wiemy, że damy radę zainstalować tam krzesełko Acorn. Minimalna szerokość schodów pozwalająca na montaż tego urządzenia to 65 cm, jednak zdarza się, że i na nieco węższych schodach możliwe jest poprawne i bezpiecznie zainstalowanie krzesełka schodowego Acorn.

Podobnie ma się sprawa z odsunięciem toru jezdnego od ściany - standardowo zostawiamy tam około 8 cm miejsca - gwarantuje to, że krzesełko podczas jazdy nie będzie ocierało o ścianę, a nawet jak ktoś inny włoży rękę pomiędzy ścianę i oparcie krzesełka to będzie na tyle miejsca, że urządzenie spokojnie przejedzie, a ręka pozostanie bezpieczna. Jednak w sytuacji kiedy osobie bardzo zależy na tym, aby nie zawężać pozostałej części schodów możemy jeszcze przesunąć szynę jezdną o kilka centymetrów do ściany - dzięki temu, nawet po zainstalowaniu krzesełka schodowego na schodach mogą z nich w sposób komfortowy i bezpieczny korzystać inni domownicy.

Bardzo ciekawą i często przez nas wykorzystywaną opcją w krzesełkach schodowych Acorn jest tzw. składana dolna końcówka szyny.

Otóż jeżeli na dole, przed schodami znajdują się drzwi lub jest tam korytarz albo miejsce używane bardzo często przez inne osoby jako tzw. ciąg komunikacyjny to wówczas wykorzystujemy składaną, dolną końcówkę szyny. W czasie kiedy krzesełko schodowe nie jest używane dolna część szyny może być podniesiona i nie przeszkadza ona w poruszaniu się przed schodami. Podczas jazdy krzesłem schodowym szyną należy rozłożyć i wówczas krzesełko zjeżdża na sam dół przed schody umożliwiając bezpieczne i wygodne wsiadanie na nie i zsiadanie.

Czasami wykorzystujemy również składaną szyny przy montażach na zewnątrz budynków - dzięki temu nie ma możliwości, aby śnieg lub wilgoć mogły dostać się do toru jezdnego. Jeżeli natomiast na zewnątrz instalujemy standardową szynę to punkt ładowania przenosimy albo o kilkadziesiąt centymetrów wyżej, albo w ogóle z niego rezygnujemy, szczególnie jeżeli schody nie są zbyt długie.

Polecane artykuły

Prezent na dzień Babci

Prezent na dzień Babci

21 i 22 stycznia obchodzony jest Dzień Babci i Dzień Dziadka. Warto pomyśleć o funkcjonalnym...

Czytaj dalej

Krzesło schodowe prostoliniowe Acorn w wersji używanej dostarczamy z nowym siedziskiem, podczas jazdy ustawionym prostopadle do kierunku biegu schodów. Dzięki temu pasażer jedzie bokiem do schodów. Siedzisko można obracać tak, aby wsiadanie było jak najwygodniejsze.

W wyjątkowym przypadku możemy siedzisko wyregulować tak, że będzie możliwość blokowania w innych pozycjach. Wersja standardowa siedziska uniemożliwia jego obrót, ale – jeśli Państwo sobie tego życzą – my taki obrót umożliwimy. Obracanie siedziskiem jest możliwe po naciśnięciu specjalnej dźwigni, która znajduje się z jednej strony siedziska. Przypominamy też, że jeśli mają Państwo jakieś dysfunkcje ręki, zamontujemy dźwignię po drugiej stronie siedziska.

Standardowo tor jezdny w windzie krzesełkowej instaluje się do stopni schodów. Schody bywają różne - z drewna, betonu, kamienia czy nawet metalu, ale my nigdy nie mieliśmy z nimi problemu. W przypadkach wyjątkowych, jeśli Klient sobie zażyczy, instalujemy tor jezdny do ściany – wówczas nie ma potrzeby wiercenia otworów w schodach np. zrobionych z kamienia lub schodów drewnianych.

Kluczową kwestią, niejednokrotnie wynikającą w trakcie motażu krzesełka schodowego albo w trakcie rozmów z klientem, jest kąt nachylenia schodów. Krzesełka schodowe Acorn umożliwiają poruszanie się po schodach o kącie nachylenia od 25 do 55 stopni - osiągnięcie górnej granicy zdarza się niezwykle rzadko - choć w polskich warunkach nieraz musieliśmy instalować tę windę schodową na bardzo "płaskich schodach" o nachyleniu w granicach 20 stopni. Dzięki doskonałej znajomości konstrukcji urządzenia oraz wieloletniemu doświadczeniu wiemy jak dostosować te urządzenia do instalacji i bezpiecznej pracy na schodach o małym kącie nachylenia.

Zachęcamy Państwa serdecznie do skorzystania z naszej oferty na dostawę i montaż krzesełek schodowych Acorn - posiadamy w ofercie zarówno nowe jak i używane urządzenia.