Ułatwiamy Twoje Życie

21 i 22 stycznia obchodzony jest Dzień Babci i Dzień Dziadka. Warto pomyśleć o funkcjonalnym prezencie dla naszych seniorów, którzy mają problemy w poruszaniu się po schodach, tym bardziej, że w tych dniach można dodatkowo skorzystać z promocji na zakup i montaż krzesełka schodowego.

Krzesełko schodowe - najlepszy prezent dla Babci i Dziadka Z czasem nasz organizm nie funkcjonuje już tak, jak to było kiedyś, za młodych lat. Z pozoru proste czynności stają się coraz trudniejsze do wykonania. Przez takie sytuacje wielu starszych ludzi nie jest w stanie samodzielnie wydostać się z własnego domu czy mieszkania. Można jednak coś na to poradzić. Rozwiązaniem może być montaż urządzenia zwanego potocznie krzesełkiem schodowym.

Krzesło schodowe to urządzenie dźwigowe przeznaczone do przemieszczania się po schodach. Sterowanie takim urządzeniem może odbywać się za pomocą pilota zdalnego sterowania lub za pomocą przełącznika umieszczonego na urządzeniu - najczęściej w podłokietniku. Ze względu na różnorodność urządzeń, montować jest można prawie na każdych schodach prostych i zakręconych, wewnątrz i na zewnątrz budynku. Ruch takiego krzesła schodowego jest bardzo płynny i dość powolny. Samo krzesełko jest zaopatrzone w pasy bezpieczeństwa oraz czujniki sprawiające, że urządzenie to jest bardzo bezpieczne w użytkowaniu. Szynę, po której porusza się krzesło schodowe montuje się do stopni schodów wzdłuż ściany po prawej lub lewej stronie schodów. Możliwe jest złożenie krzesła, na czas kiedy nie jest ono używane - dzięki czemu nie przeszkadza innym mieszkańcom w użytkowaniu schodów.
Więcej szczegółów dotyczących tego rodzaju urządzenia można znaleźć na nasej stronie w dziale oferta: http://www.windy-schodowe.pl/oferta/krzesla-schodowe-dla-osob-starszych/

czytaj dalej »

Zobacz inne ciekawe artykuły dotyczące likwidacji barier architektonicznych

  • Jak pokonać schody? - Osoby, które nie mają żadnych niepełnosprawności, nie zdają sobie nawet sprawy ile razy w ciągu jednego dnia muszą pokonać schody – po prostu nie zwracają na to uwagi. Schody napotykamy w szkole, w pracy na zakupach,a także oczywiście w domu czy w bloku.
  • Używane krzesełka Acorn - Angielska firma Acorn jest producentem świetnej jakości krzesełek schodowych przeznaczonych do transportu osób mających trudności z wchodzeniem po schodach, czyli najczęściej osób starszych i niepełnosprawnych.
  • Podnośnik Liftboy - Już od ponad roku w naszej ofercie znajduje się niski podnośnik pionowy do transportu osób niepełnosprawnych. Liftboy, bo tak nazywa się to urządzenie jest bardzo ciekawym rodzajem windy dla niepełnosprawnych zarówno od strony konstrukcyjnej jak i funkcjonalnej.
  • Po montażu krzesełka - Zakup i montaż krzesełka schodowego to dopiero początek przygody z tym urządzeniem. Ważne jest, aby oprócz codziennego użytkowania urządzenia dbać także o jego stan techniczny.

Zobacz Wszystkie Artykuły »

Innym rozwiązaniem, ułatwiającym przemieszczanie się po schodach osobom starszym jest schodołaz.
Schodołaz (transporter schodowy) służy do transportu po schodach osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim. Schodołaz nie jest montowany do schodów. Jest mobilny, można go łatwo złożyć i przewieźć w dowolne miejsce. Schodołaz sprzedawany jest w komplecie z wózkiem inwalidzkim lub fotelikiem.
Szczegóły na temat schodołazów można znaleźć na stronie: http://www.uzywane-schodolazy.pl/

Kolejnym przykładem urządzenia pomagającego w przemieszczaniu się jest platforma schodowa.
Platforma schodowa to urządzenia dźwigowe, które posiada o wiele większy udźwig niż krzesła schodowe czy schodołaz. Sterowanie taką platformą odbywa się przy pomocy panelu sterowania lub zdalnie za pomocą pilota albo tzw. kasety przywoławczej. Zabezpieczeniem dla osoby na wózku są opuszczane na czas jazdy specjalne barierki. Standardowo platforma posiada najazd po specjalnych rampach umieszczonych z boku platformy, który po złożeniu stanowi kolejne zabezpieczenie dla użytkownika.

Ważne, aby spośród dostępnych urządzeń wybrać takie, które będzie najbardziej dopasowane do potrzeb i wymagań konkretnego seniora. W przypadku, gdy nie mamy pewności, co wybrać, warto skontaktować się z nami – pomożemy dokonać dobrego wyboru.
Przy okazji warto pamiętać, że z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka oferujemy promocję - montaż urządzeń wykonamy gratis. Ma to wpław na końcową cenę – gdyż dzięki tej promocji, cena urządzenia zmniejsza się o ok. 20%. Zapraszamy do kontaktu.

REKLAMA

herby.pracownia.com

Na skróty (KLIKNIJ)

Szybki kontakt

Rafał Kurzyna - Windy Schodowe

ul.Geodetów 6
02-396 Warszawa
tel.: +48 692 44 94 74

lub

Łukasz Wyrwik
tel.: +48 608 445 819

lub

Grzegorz Krzemiński
tel.: +48 606 248 022

Napisz e-mail:
info@windy-schodowe.pl

przejdź do działu kontakt »

Najnowsze realizacje

Winda schodowa Acorn na stromych schodachPlatforma do transportu osób niepełnosprawnych Ascendor

zobacz wszystkie zdjęcia »